Plac u dospeleho cloveka

Príspevok v téme: Plac u dospeleho cloveka
AmartinkA

Co si myslite o placi u dospeleho cloveka? Ja som velmi emocionalne zalozeny clovek, som velmi citliva a rozplace ma trebars ked vidim trpiet zvierata, male deti alebo velmi dojemnu scenu vo filme. Ked ma niekto urazi, som naopak strasne chladna a nic to so mnou nerobi. Ked ma vsak urazi partner, ktoreho velmi lubim, casto mam slzy v ociach. Priatel si kvoli tomu zo mna casto utahuje, vraj som detska a tymto sa vraciam akoby spat do destsva, vraj som nevyspela. Trapi ma to, lebo jeho nazor nezdielam. Co si o tom myslite vy?

Lily.

mal by sa naucit iny sposob ako celit vlastnym emociam a zvladat ich, nez takymto sposobom "zneuzivat" ineho cloveka

AmartinkA

Lily, inak...v tomto mas pravdu. Ked som s nim zacala chodit a zistil, ako lahko sa da u mna vyvolat plac, povedal, ze su prenho moje slzy vzacne. Lebo on nikdy neplace a takto cezo mna akoby aj jeho problemy odchadzali....

Lily.

Akoby si na tebe vybijal jeho vlastnu bolest tym, ze ju sposobuje tebe a nuti ta reagovat placom. Akoby si tym plakala aj za neho. Toto by robit nemal, nikomu to neprospeje. Mozno by mal ostat na cas sam, aby si to uvedomil, ci najst si ineho "fackovacieho panaka".

AmartinkA

Maoam, niekedy je ku mne podla mna dost kruty. A ked sa ho opytam, preco sa preboha smejem mojim zdravotnym problemom a preco mi ich neustale pripomina, vzdy povie, ze to zo srandy a ze chce tuto temu odhlacit....

Lily.

smajlik, az na to, ze taky muz, ktory plac povazuje za nevyspelost, sa pri dotknuti jeho citliveho miesta nerozplace, ale zacne zurit pripadne sa odmlci

AmartinkA

prosim ta...ked sa slovne dotknem jeho citliveho miesta, tak prve co mi povie je, ze aka som zla, ako sa spravam a ako by som sa mala nad sebou zamysliet. Som uz z neho v koncoch dakedy. Ked ho poprosim aby ma neurazal, tak povie, ze som "rozpistana", vztahovacna a ze on vsetko mysli zo srandy. A ja som potom uz tak z neho vynervovana, ze sa rozrevem fakt pre vsetko... :(

Maoam

a teda nezrely, nevyspely a otrasny je jedine on, lebo ziadny zrely a vyrovnany clovek, ktory chape tento problem, by nic take neurobil

je to necitlivy magor

Maoam

to mas co za magora pri sebe, ktory ti potrebuje dokola pripominat tvoje ochorenie, za ktore nemozes a kvoli ktoremu si si beztak vela vytrpela a este sa ti potom smeje, ked ta to zrani a ty mas slzy v ociach?

problem nie je v tebe, ale v nom