Plac u dospeleho cloveka

Príspevok v téme: Plac u dospeleho cloveka
AmartinkA

Co si myslite o placi u dospeleho cloveka? Ja som velmi emocionalne zalozeny clovek, som velmi citliva a rozplace ma trebars ked vidim trpiet zvierata, male deti alebo velmi dojemnu scenu vo filme. Ked ma niekto urazi, som naopak strasne chladna a nic to so mnou nerobi. Ked ma vsak urazi partner, ktoreho velmi lubim, casto mam slzy v ociach. Priatel si kvoli tomu zo mna casto utahuje, vraj som detska a tymto sa vraciam akoby spat do destsva, vraj som nevyspela. Trapi ma to, lebo jeho nazor nezdielam. Co si o tom myslite vy?

[zruseny8]

AmartinkA, kazdeho boli, ked sa ten druhy dotkne jeho citliveho miesta. neviem, preco by si mala byt nevyspela..ma tvoj priatel nejaku achillovku? vsak vyskusaj raz povedat nieco na to jeho "zranitelne miesto" a uvidis reakciu. alebo akoby zareagoval keby mal ten isty problem ako ty a ty by si mu neustale vykrikovala veci, ako on teraz tebe..tiez by bol potom nevyspely?? je to na zamyslenie!

AmartinkA

nie, praveze tieto veci ma nechavaju totalne chladnou. Ale ked mi priatel napriklad dookola pripomina moje hormonalne ochorenie, za ktore nemozem a kvoli ktoremu som si vytrpela mnoho, tak ma to ani nie ze rozplace, no mam len pri jeho slovach slzy v ociach. A za to sa mi zas smeje. Prosto ma boli, ked sa dotkne mojho citliveho miesta. Ale zeby som preto bola nevyspela?

Lily.

mna take veci dokazu rozplakat - na istej urovni sa ma dotknut asi len vtedy, ked ma nieco konkretneho trapi a takto kvazi zástupne si to "odplačem". Inak na mna nemavaju zvacsa ziaden plyv, kedze sa ma netykaju.

qwerty

moja mama tiez place pri kazdej dojemnejsej scene vo filme, a mnoho zien co poznam napr. kvoli tomu ani nedokazu pozerat modre z neba, dokonca su aj taki muzi

[zruseny8]

podla mna je to normalne. kazdy ma chvile ked si potrebuje poplakat a netreba sa za to hanbit.
ja som tiez skor emocialny typ cloveka, tiez ma kadeco rozhodi (cez filmy, vztahy, niektore vety dotycnych osob atd), no nedavam to az tak poznat (riadny paradox s mojou predchadzajucou vetou ze sa za plac netreba hanbit :D) napr v tomto obdobi su pre mna aktualne skusky - den pred takou skuskou, fuuuha - nejedna slzicka vyjde

qwerty

u zeny je to urcite "normalnejsie" ako u muza, zase ale zalezi na tom na aky druh urazky sa dokazes rozplakat, ak ti odpovie na tvoju otazku ci nie si v tych a tych satach tucna, ze ano, a ty sa rozplaces :) tak ano si detska, resp. prilis precitlivena

AmartinkA

najprv som si myslela, ze je to "choroba" z mojho povolania, pretoze pracujem na pozicii, kde sa dost naraba s emociami....