Zápal zubu

Príspevok v téme: Zápal zubu
hannah515

Mám silný zápal zubu na lavej strane hore sedmicka a sice ma to dako vobec neboli iba obcas to zaboli,myslela som si najprv ze tam je len kaz ale vraj zápal. Beriem teraz antibiotika ,sedem dni ich mam brat a v pondelok idem na trhanie . Lenze strasne sa bojim ze ma to bude boliet za to ze tam mam ten zapal. Na nic ine nemyslim len na to ze sa mi pondelok smrti rovna. Sice mi urcite da injekciu ale bojim sa aj tak riadne, ze mi nezabere alebo co.Mali Ste niekto podobný problem ? bolelo Vás trhanie aj po uživani antibiotík ???

hannah515

ja som si najprv praveže myslela že je to len kaz kedže ma to ani nejako velmi nebolelo . a že mi ho vyvrta a zaplombuje . ale mam tam silny zapal a že sa s tým už nic nedá robiť jedine vytrhnut :-( ...a že mam vraj nieco podobne hned pri tomto zube vedla na sestke a ten sa vraj da liecit . tak ja neviem uz . Kazdopadne sa strasne bojim trhania. Pred tym som už sice trhanie zazila a bolo to uplne bezbolestne ani som to necitila ked mi trhal zub a dokonca ma to nebolelo ani po tom ako prestala ucinkovat injekcia. ale bojim sa jedine toho ze teraz ked tam mam ten zapal ze to bude boliet. :((

[zruseny8]

ja tiez nechapem preco ti to hned trha. podobny problem riesim v tychto dnoch. v decembri ma strasne rozbolel zub no kedze som nebola v mieste bydliska, isla som ku skolskej (intrakovej lekarke) a mmi ho rozvrtala aby ma nebolel a zistovala a zistovala, ze je mrtvy. potom o tyzden mi opuchlo lice. nastastie skola uz skoncila, tak som mohla navstivit svojho zubara, ale az v pondelok, lebo bol vikend. on ked to videl, automaticky povedal ze tam mas zapal, preto ti to opuchlo. a snazil sa riesit. slovo - trhat ani len nepadlo. pozri sa je 18.1 a este ho nemam dolieceny a este doteraz tam mam maly zapal ale zubar mi to riesi. uz som bola asi 4x s tym istym zubom, takze najskor by mal vybrat tie nervy, lenze nie som si vedoma zeby mi nieco take niekto robil, takze ked som prisla s tym opuchnutym licom, snazil sa dostat ku korenu ze co tam mam, potom mi vysal z neho hned (neviem kde bol, ci naspodu zubu alebo pri dasne, ale na dasne som nemala ziadny opuch..) a isla som domov lebo to samozrejme krvacalo, na dalsi den som sa prisla ukazat ako to vyzera, ci sa da zachranit, takze opuch zmizol a vyzeralo to celkom fajne. tak mi dal chlor na dezinfekciu asi do kanalikov, no a mala som ho vyvrtany, otvoreny..po vianociach som prisla a nastalo riadne riesenie zubka. cistil dotuha kanaliky, rontgenoval, zapal eliminoval, dasno mi zacalo rast do tej diery, tak ho musel zrezat, zvysny zub trosku obrusil, zistoval ake dlhe mam tie kanaliky, kolko ich mam a uzavrel vlozkou na preliecenie, samozrejme neustale chlor. pred par dnami som tam bola zase, vybral vlozku, opat cistenie kanalikov, treba to dokladne vycistit aby dobuducna neboli problemy a urobil mi korenovu vypln. zase uzavrel vlozkou s tym ze ak opuchnem alebo bude ina reakcia, mam okamzite prist. zatial sa nic nedeje...a akurat ma caka posledna navsteva, kde mi to uz zaplombuje lebo zevraj este stale tam mam mierny zapal. antibiotika mi nedal, teda pred vianocami spomenul ze mozno budeme musiet na ne prejst ale nakoniec nic nebolo...takze takto riesil moj zub. a tak by sa to aj malo, nie za kazdu cenu vytrhnut. ano viem ze je to pracne a asi sa mu nechce, lebo jednoduchsie je ho vytrhnut, ale tvoj zivot, tvoje zuby..popytaj sa na to..este ti chcem povedat, ze minule len tak pomedzi rec spomenul ze ked mas mrtvy zub, poistovna ti preplati jedine jeho vytrhnutie. vsetky tieto ukony co mne robil si pacient musi hradit sam..pretoze poistovna nepreplati korenove vyplne..och nase zdravotnictvo

Annika1987

tiez sa mi to zda dost radikalne riesenie, kvoli zapalu trhat zub, ved dnes sa uz bezne zuby liecia a ked tak sa vyberu nervy a zub sa vyplni, ale nevytrhava sa...

mate59

asi sa zub už nedá zachránit, ked ti ho vytrhne.Skús sa zubára spýtat, či sa nedá vyliečiť.Injekcia ti zaberie,dnes sú bleskové anesteiká,aplikácia bolí ako obyč. pichnutie a samotná extrakcia - to vôbec nebudeš cítit.Keď ti bude anest. prestávat posobit, daj si tabletku od bolesti,napr. Coxtral,alebo aj Ibalgin,ranu si chlad, nerob namáhavú činnost,najlepšie si lahnút a ranu si prvé tri dni vyplachuj len čistou vodou,nič iné, aby si si nerozpúštala zbytočne krvnú zrazeninu.
Ale sor sa snažte dohodnút na záchrane zuba.