Kam na vysoku ?

Príspevok v téme: Kam na vysoku ?
IvkaGYM

Dobry den, uz onedlho ma caka test s nazvom maturita a musim sa rozhodnut kam dalej. Kedze budem (dufam) absolventkou gymnazia mam siroke spektrum moznosti kam dalej studovat. Problem je v tom, ze neviem kam. Mam maturitne predmety biologia, chemia, ale ta chemia nie je moja parketa. Rozmyslala som nad zdravotnou sestrou alebo zubarinou, lenze na slovensku je vraj zkorumpovana a do ciech to je narocne aj co sa tyka chemie a na to sa necitim. Mozte mi poradit nejake zdravotne odbory, ktore maju v buducnosti aku taku perspektivu ? Alebo nieco s anglickym jazykom ? Za rady vopred dakujem.

paganstorm

ked anglicky jazyk, ta by som šla za prekladateľku, na to by si sa celkom slušne nabalila
a zdravotne asi patologiu-sudne lekarstvo, inač znamy študuje v čechach medicunu a celkom si to pochvaluje prečo to nechceš skusiť?

elviee

smajlik, ja praveze ovladam velmi dobre, ako to chodi vo svete farmacie :-)
Tvoje postrehy vsak napis, rada sa zasmejem.

elviee

Heatherka, farmaceutov je uz dostatocne mnozstvo, takze zamestnavatela zaujima aj povod titulu a vedomosti. Ale ako pisem-este vzdy je moznost robit sluzku u Dr.Maxa, vynukovat eura za recepty a odbornost nulova...tomu sa povie kariera a vyuzitie potencialu farmaceuta :-)
Ale na vychode je to asi jedno, tmavsim staci hocico...

[zruseny8]

elviee, prosim ta ty si bola niekedy na prijimackach na VS? vies ako to tam funguje? oboznamim ta..skola vyda skripta a drviva vacsina studentov sa ich nabifli naspamat, nie ako ja, ktora som o nich ani nevedela :))
mozem povedat o mojej skole, o inych nemam prehlad. asi tretinu studentov mame zo strednej farmaceutickej. skonceny odbor: farmaceuticky laborant. kde sa chemii venovali tak minimalne ze asi na zakladnej si sa viac naucila...preto boli slabsi co sa tyka chemie..

ustrica

anglictinarov=ucitelov je praveze malo, ale plat je to fakt o nicom. prave prekladatelov do AJ a z AJ je vela,kazdy to ide studovat lebo to vyzera viac "nóbl" ako len ucitelstvo cudzieho jazyka, ale ak chces prerazit v tomto musis byt fakt dobra,a je to tazke studium.
ja by som ti radila tu medicinu, hoci tiez je to tazke

Heatherka

elviee zboznujem takychto ludi, co porovnavaju. a vies co ?? napriklad medicina v KE a v BA sa neda porovnat. v ke su strasne prisni,kde mozes vyletiet hned, v ba tak nevyhazduju a lahsie sa im prechadza cez skusky.a su lahsie. vsade je to tak, ze niekde je skola tazsia niekde lahsia. a co tym chcel akoze basnik povedat ??? ze ti, co studuju v ke su menejcenni,ciako ?:D akoze nic no,titul je ten isty a nikomu to netrha zily,ze kde vystudoval.... :)

to je totizto uplne jedno.clovek aj ked nieco vystuduje je mu to na nic, musi mat prax aby bol dobry...

[zruseny8]

no ano, ale kedze si ju zvolila ako maturitny predmet tak jej trosicku musi chapat nie? ja by som si napr nikdy nevybrala geografiu, lebo neviem z nej nic. absolutne ze nic..
vies co nepodrazdila, uz sme na to vsetci zvyknuti..ano, studujem v kosiciach a stale nechapem co je na tom zle, co kazdy mat nieco proti tomu. ako keby studium farmacie v kosiciach bola ta najhorsia vec na svete. vsak ked sa skoly alebo nove odbory otvaraju tak maju tazke zaciatky a musia nejako zacat..ale este stale to ludia nevedia akceptovat? sest rokov to tam uz funguje a stale su predsudky a mam pocit ze este aj najblizsich 6 rokov budu..nechapem to

elviee

By ma zaujimalo, ako sa na farmaciu moze dostat niekto, kto neovlada vzorec siranu sodneho, co je ucivo zakladnej skoly. Ale farmacia v Kosiciach je asi to tom.

Heatherka

najlepsi luxus by bola zubarinaako to tu bolo uz spominane. a nejaky prirodovedecky smer by si nechcela? ked nemas rada chemiu taknapriklad studovat biologiu. vedela by si potom robiit v nemocnici v labaku napr.

elviee

hehe, chemia sa neda naucit, chemii musis rozumiet, to je presne ako s matematikou. Kto sa dokaze naucit matiku, ak na nu nema vlohy?
A nejako ta podrazdila zmienka o Kosiciach :-) Skoncis u Maxa a budes robit sluzku..