Medzinarodne vztahy - studium

Príspevok v téme: Medzinarodne vztahy - studium
anabelllla

Ahojte, chcela by som ist studovat tento odbor na MUni-fakultu socialnych studii do Brna alebo na UK - fakulta socialnych vied alebo na UMB - fakulta soc. a politickych vied..
dam si vsade prihlasky a uvidim kam ma vezmu ..no chcem sa spytat je tu niekto taky co to niekde studuje, resp. pozna niekoho kto to studuje? akekolvek informacie by sa mi zisli kezde nepoznam takmer nikoho kto by to studoval :)
vdaka

mokarabana

ahojte, ja som sa len chcela opýtať keďže ste tu aj taký, čo študujete na UMB v BB... je pravda, že na medzinárodné vzťahy sa dá dostať aj bez prijímačiek, ak bol priemer za štúdium na strednej škole pod 1,5? ďakujem

vlnka*

dakujem pekne :)

no prave, ja tiez velmi na matiku nie som, do Ba by som ani nesla lebo viem ze je to viac zamerane na ekonomiu
a v BB je vela ekonomie tak vseobecne?

nuz ja by som aj chcela ist niekam do Brna, avsak jednak ze by to bolo financne narocne a potom nechcem byt ta daleko od domova
ale mozno to skusim..a nedala by si mi kontakt na nejakeho cloveka kt. studuje v Brne MV ? ja tam nikoho nepoznam a chcela by som vediet ako to tam je lebo nemam ani sajnu

mozes napisat aj na mail viki.adm@gmail.com

martinka 555

prepac, ja som na to zabudla, Europske studia uz zrusili, tentorok uz neboli ani prvaci, mas pravdu.... neviem preco, malo to velmi podobne zameranie ako medzinarodne vztahy..mozno preto lebo EÚ sa nám pomaly ale isto rúca..:-D ja to vsak este mozem dostudovat... spoluziaci byvali, co su na dennom si to pochvaluju, ja mam na externom OVELA menej prace do skoly ako oni..ale stale je to lepsie ako mnoho skol podla mna..nie je to take tazke, napr. nerobis tam zapocty, ale rovno skusky.. snazia sa ti prisposobit, a tety na studijnom su velmi velmi MILE a ochotne..!!!zdoraznujem, nerobia sa tam velke chaosy ako na inych skolach s predmetmi, da sa dohodnut s profesormi(ale tiez ako s ktorymi), na druhy jazyk zase nekladu take poziadavky(ja mam nemcinu ako druhy a stale z nej nic neviem uff..)...v prvaku som bola na dennom, a bolo to niekedy tazke, lebo sme mali take predmety z politologie co boli podla mna strasne omacky, vo vyssich rocnikoch sa to viac menej opakuje, ale napr politologovia nemusia robit v tretiaku statnicu z anglictiny..medzinarodne musia..a este okrem toho, nasa skola je velmi pekna co sa vybavenia tyka..pekna budova, pekne okolie, v podstate vsetko v nej je stale nove.. :) je rovno v centre, takze to je plus.. :) ale ak ta to fakt bavi, pokusala by som sa ist na take vyssie ciele ako je Masarykova v Brne, tak mi studuje spoluziacka z gympla a paci sa jej tam.. je to o tom ze nasa skola je ,,kvazi" politicka..politicke mezdinar.vztahy..v BA mas napr. viac ekonomicke, je tam aj matika, co by som ja nezvladla, treba si pozriet aj to:) skus vsak do Brna, mas aku taku istotu ze sa lepsie uchytis :-P lebo vies co s ahovori o studiu na Slovensku..:-/ keby cosi este kludne napis, Martina:)

vlnka *

martinka 555

dakujem velmi pekne za info :)
ano na fakulte pol vied a medz. vztahov by som teoreticky chcela studovat..no ja som si zistovala co sa tam studuje, ale podla vsetkeho v bakalarskom studiu iba politologia alebo medzinarodne vztahy posledne 2 roky urcite ..europske studia ked tak az v magisterskom..asi ked si nastupovala tak to bolo inak..ja by som chcela tie medzinarodne vztahy..no fakt neviem ci to ma nejaku perspektivu do buducnosti...ved prave som rozmyslala co by som mohla robit? tak akurat diplomatku, co je urcite nemozne dosiahnut ..co este vlastne? lepsie by bolo ist mozno niekam do brna alebo prahy ale ja tak daleko urcite nechcem ist ..tento odbor som si vlstne vybrala pretoze ma bavia predmety okolo toho

martinka5555

ja studujem na UMB...a vola sa to ,,Fakulta politickych vied a medzinarodnych vztahov\"..ziadnych soc. vied.. mas na vyber odbory ,,Politologia\", ,,Medzinarodne vztahy a diplomacia\" a ,,Europske studia\"..ja studujem EŠ, som tretiačka, ale prestupila som na externe studium..nie je to nic tazke..politologia je podla mojho nazoru najlahsia a najnudnejsia zaroven..co sa tyka predmetov atd..medzinarodne vztahy a europske studia su cca to iste, tie iste predmety, len europske studia su viac zamerane na EÚ..poviem vám tak..tento odbor studujem pre titul..viete ako to dnes chodi s tymito vedami..nemate kontakty, nie ste bohati a dravi tak nemate nic..ak chcete byt diplomati, tak na to rovno zabudnite s touto skolou, ALE ak ste priebojni a budete sa pocas studia (denneho) tomu dostatocne venovat, mozte nieco dosiahnut, avsak to sa da aj bez vysokej skoly. dufam ze som pomohla:)