nevladzem:(

Príspevok v téme: nevladzem:(
Som na dne

mam strasny problem,co by ste mi poradili?mama aj otec su nezamestnany nemaju ziadny prijem,nemam absolutne ziadne peniaze,do skoly som si musela kupovat knihy nikot mii na ne nedal peniaze tak som isla na jeden byt a vyspala som sa s jednym ujom,teraz mam z toho vycitky svedomia chcem sa zabit neviem co mam robit,urcite to nikomu nechcem povedat,lebo sa riadne hanbim ako by sa ku mne zacali spravat ludia

FoxHoundqt

Nema zmysel si siahat na zivot aj ked ho mas tazky... mas vela moznosti .. ak si na skole stipendium ak vonku praca sa vzdy najde ked sa chce ... To ze si sa vyspala s ujom je sice zarazajuce... ale hlavu hore je to minulost.. zabudni na to proste to nechaj plavat uz to nezmenis.. Drzim palce az sa ti zacne darit :) hlavu hore

mifka

Ked sú rodičia nezamest.majú sa prihlásiť na urade práce ako uchádzači o zamest.Na od.sociálnych vecí a rod.im vypočítajú dávku soc.pomoci a hmotnej núdze. Treba tam dať žiadosť. Všetko sa dozvieš priamo na úrade. Je smutné,že ťa doba dohnala k takému jednaniu. Hľadaj iné možnosti.

AmartinkA

mozem sa opytat, kolko mas rokov? Nenapisala si, aka je situacia u vas doma, ale aj vasim by pomohlo, keby si nasli daku brigadu. A tebe urcite. Je mnoho moznosti, ja osobne som popri studiu pracovala ako casnicka v kaviarni a hoci som sa narobila ako kon, mala som pekne peniazky. Takze skus obehat slusne kaviarne a restiky vo vasom meste, samozrejme ak si myslis, zeby ta to bavilo. Dalsie moznosti na brigadu su napriklad telefonistka, upratovacka, pomocna sila v domacnosti, promoterka, hosteska...A hlavne, bez v skole na studijne oddelenie a narokuj si na stipko, dostanes ho urcite.

Meretseger

Maoam: Nemýliš sa, ale ak by som bola na tom tak, ako autorka témy, t.j. moji rodičia ma neživia, tak si niečo nájdem a v každom prípade nebudem o nič žiadať štát.

Maoam

Som na dne: obrat sa na socialku, urcite ti prinalezi socialne stipendium alebo ine davky, musia ti pomoct a napis, ako si dopadla

Maoam

Meretseger,nehnevaj sa na mna, ale pokial viem, tak zijes este u rodicov a na brigady nechodis, takze sa mi tvoja rada zda trocha mimo

lulu22

je to hnusné, čo napíšem, ale pravda. keby si bola Cigánka, teda pardón, Rómka, tak dostaneš tooľko výhod a vecí zadarmo, že mi je z toho až zle! sem 100 % nebude písať nejaký cigáň, že nemá na učebnice a na jedlo :D
ale ak je pravda, čo píšeš, tak tiež nerozumiem, odkiaľ ste mali peniaze na počítač a zapojenie netu..?