Dom na kľúč

Príspevok v téme: Dom na kľúč
lucky222

Má niekto skúsenosť s takýmto domom??
Chceli by sme nový dom, ale kedze sami si ho nepostavíme, rozmýslame nad takouto moznostou, len nevieme či je správna.
Vyhladli sme si uz jednu firmu kt. dokáze za par mesiacov postavit 4-izb. dom len za 40 700€...no neviem či mam tomu verit, lebo tá suma sa mi zdá privelmi mala...vedel by mi niekto poradit? alebo nejakú podobnu firmu odporucit?

Budem velmi vdačná, ďakujeeem :)

sweater

podla mna to moze byt nieco na ten americky styl, ze z vonku vyzera ok ale je to len lepenkove a ked zafuka tak im to cele padne, nastastie u nas niesu hurikany takze... :)

mate59

ono je to zložité,aj dnešný život je stále komplikovanejší a neľahký.
Tí, čo boli, sú a budú pri koryte, sa vždy budú obohacovať vo svoj prospech a pospolitý ľud to bude len znášať a trpieť.Zdania aj naše hovná v budúcnosti, s tým musíme rátať tak jak aj vzduch, čo dýchame.Tak ako teraz zavádzajú tú nezmyselnú daň z plynu.Odrať, odrať, z kože, do krvi.

lost

Taky volnejsi preklad
"Uvediem priklad. Povedzme ze mas pravdu a zlato vyleti na 10 000 USD za uncu. Vzdy mozem volit pre niekoho, kto zoberie tvoje zlato a da mi ho. Ale ked nemas pravdu, tak prides o vsetko. Vidis ? Nemal som pravdu o realitach, ale pretoze sa so mnou zaroven kazdy popalil, tak teraz byvam v sest izbovom apartmane a nemusim platit hypoteku, lebo najomne. Vidis, a ty platis dane aby som ja mohol zit zadarmo. A to len preto, lebo si bol dost blby mysliet sam za seba."

To je trochu ine, tj. 'preco ludia nenakupuju zlato' ale lepsie by to vysvetlit vedel malokto :)

Ale vidime to v realite kazdy den :)

mate59

ja som bol volit od revolúcie len raz,vtedy, keď bolo VPN a potom som volil šustera / dodnes sa za to hanbím/ a už asi volit nikdy nepojdem.
Tomu týpkovi nerozumiem anglicky.

lost

tj. bud to v buducnosti zdania pasivne domy enormne, alebo mi ho zoberu vyvlastnenim. alebo budem musiet platit Bruselu dane za to ze si vyrabam vlastnu energiu. (presne ako ziarovky, vysavace, a rozne kraviny, kde obmedzuju vykon (a nie priamo efektivitu pristroja)

kde je potom moja sloboda? :D

jednoducho henta rovnica

"doplatis na to, pretoze si dost sprosty na to aby si myslel sam za seba"

sa mi uz neraz potvrdila a myslim ze to plati..

no ja odmietam zit ako imbecil v dave a riadit sa podla takzvanych "Bohov" z Bruselu..

nastvu ma a skocim im tam nieco povedat :) ved je to len na skok..

ktory idiot nas dotiaho ldo EU? mali by sme ho vesat.. (preco asi nie je svajciarsku v EU :D )

je to ale mimo temu zas :D a dost kompliovana tema..

no nepaci sa mi ze som obmedzovany z kazdej strany..

jedine ze by som sa pridal na diaboslku stranu Bruselu :D

lost

".A tí, čo neušetria, budú stále platit viac než tí, čo jej minú menej."

opravim ta ;)

ti co budu platit viac, budu volit tych, co zoberu tebe, aby si dal im...

...ja sam to neviem krajsie povedat ako tento typek:

www.youtube.com

myslis ze sa myli ?

mate59

mne sa pasívny dom moc páči,čo aspoň vidím, nikdy som v takom nebýval,ale energiu isto ušetrí.lebo tá bude stále drahšia, bez ohľadu na všetky iné okolnosti.A tí, čo neušetria, budú stále platit viac než tí, čo jej minú menej.
Ved voda teraz zdražela len preto, že sa jej minie menej.Sú to sviniari.
A na svete je moc krásnych miest a rajských zákutí Slovensko nevinímajúc.

lost

ozaj a osobne som vypil za zivot menej alkoholu ako clovek, co nikdy nebol mimo slovenska, morskej vody

:P

zas sebedestrukciu neuznavam :)