Dom na kľúč

Príspevok v téme: Dom na kľúč
lucky222

Má niekto skúsenosť s takýmto domom??
Chceli by sme nový dom, ale kedze sami si ho nepostavíme, rozmýslame nad takouto moznostou, len nevieme či je správna.
Vyhladli sme si uz jednu firmu kt. dokáze za par mesiacov postavit 4-izb. dom len za 40 700€...no neviem či mam tomu verit, lebo tá suma sa mi zdá privelmi mala...vedel by mi niekto poradit? alebo nejakú podobnu firmu odporucit?

Budem velmi vdačná, ďakujeeem :)

lost

heh, takze su presvedcive? :D
no myslel som to len metaforicky..

ale s tym domom, dnes som cital prispevok niekoho ineho, a myslim ze ma pravdu.. ko ak sa clovek usadi, tak jasne ze pevne a silne tehly a pasivny atd dom..

ale naco mi to je, ked je spolocnost retadovana, ze preda vlastne zdroje a vzduch ?! tj. cim viac utahujem kohutik, cim mensiu spotrebu mam, tym viac platim !!!

to je chore a ak by som mal smrtelnu chorobu, uz by som do pekla stiahol zo sebou vsetkych co nas predali..

radsej si namiesto super moderneho pasivneho domu s bunkerom prenajmem (presne tak, nekupim, len prenajmem) chatu niekde na sukromnej plazi v oceanii (indicky ja nerad, moslimova ma seru, robia opletacky so psami a ich pristupom do krajiny, tak nech sa laskovo prebodnu, alebo vyhodia do vzduchu, ale ja som pan, ich pan, ked tam chcem ist dovolenkovat, tak mi nikto nic nebude zakazovat(psa) (!) )

obavam sa ale, ze ziadny kusok raja s chatkou na plazi uz neexistuje. hold, urobili ma priserne neskoro :)

mate59

to áno, ale si o tebe myslím, že zrovna ty to s chlastom nepreháňaš,že si konzument,ale v normálnej miere.

lost

naco dom co bude stat 100 rokov?

deti aj tak budu chciet vlastny, iny ...

a vlada nam ich aj tak zoberie..

dnes je tak nahovno doba,ze nema asi zmysel setrit, alebo investovat do niecoo, jedine tak do chlastu a drog.. (a zbrani a bieleho masa samozrejme)

george303

Presne tak po 70 rokoch - co je hruby odhad pretoze tie domy sa myslim tak dlho na svk nemontuju montuju sa ale inde kde je ine podnebie ale to je zasa o uplne niecom inom ....
Ta zakladna drevotrieska je morena velmi dobrou chemikaliou ktora odola vsetkym skodcom... Ale samozrejme ani pri montovanych domoch netreba hladat najnizsiu ponuku treba si zvazit ze ten dom je mozno na cely zivot a v takejto investicii myslim nejakych 10 litrov hore dole nehra rolu ...

mate59

pozrel som ten dom, je to v poriadku.Len cena nezahŕňa dosť vecí, ktoré tých 40 tisíc dosť navýšia.
Ak by som mal toto riešiť, nech všetko urobí firma, tzv na kľúč,tak aby ste sa nemuseli o všetko starat,potom by sa mohla firma vykrúcať, že niečo nie je v poriadku.
Napr. vybudovanie základovej dosky včetne inž. sietí by som nezadal druhej firme.Na trhu pôsobí veľa takýchto firiem, čo ponúkajú stavby domov, pomerne dobre vyjdu aj cenovo domy tzv. energeticky pasívne domy, ktoré sú síce v nadobúdacej cene drahšie, ale uštrí sa na energiách,počas celéj životnosti domu.
Životnosť 70 rokov neznamená, že dom potom zbúrajú,ale ak sa o dom majiteľ stará a udržiava ho,vydrží vám do smrti.