KRÍŽOVÁ CHRBTICA

Príspevok v téme: KRÍŽOVÁ CHRBTICA
robert

zdravím všetkých prispievateľov a žiadam radu. Mám dg: hernia disku, t.j. vysunutú platničku o 0,5 cm medzi 4 a 5 stavcom krížovej časti chrbtice a chcem sa zbaviť tej ukrutnej bolesti, ktorá občas príde (keď prechladnem, keď sa moc namáham ...)Vtedy ma zablokuje a pomôže až hospitalizácia a inj. Riešil som to masážou, plávaním, fit loptou - a nič. Uvažujem o operácii, obyčajnej alebo laserovej, ak sa dá. Má niekto skúsenosti? Poraďte, alebo dajte tip. Vďaka.

magnetos

zanedbal som priznaky v decembri a stara hernia prejavila, mam ju cca 15 rokov zatial bez operacie...az infuzie ma postavili na nohy a cca 2 tyzdne v nemocnici a na rehabilitaciach dost pomohol laser, elektrotarapia a magnetoterapia

Alternativa

Ahoj Nana, naozaj fungujem ako zdravy clovek - so svojimi bolackami. Ved kto ich nema? Mavam dni, ked vstavam napr. zo stolicky so vzdychanim a jojkanim, ked mam rano ruky od strpnutia ako drevene. Mam vela zaujmov, cvicim urcite viac ako kedysi, ale ako ja s usmevom vravim: vsetko primerane diagnozam. Napr. 8 rokov som nestala na mojich milovanych lyziach - no a co, teraz si castejsie pocvicim na fit-lopte :D. Brufenik mam vzdy v kabelke, ale je len poslednym riesenim. Okrem cvicenia chodim do sauny, na masaze, do kupelov. Mozno nieco budes musiet yo svojich zaujmov zmenit, ale urcite si najdes nahradu. Napr. aerobic vynechaj.

nana

Zdraví Roberta, myslím že sa nachádza v štádiu kde som bola ja pred dvomi mesiacmi. Ale v nrmocnici urobili pre mna všetko od tých največších bolestí mi pomohli, aj ked pretrvávajú dalej ale už nie sú také intenzívne. Tka mu držím palce.Nemáte telefon na Mudr. Vyletelku? Chcela by som sa objednať na ten ozon. Díky.

nana

Ahoj Alternatíva, dakujem za vyčerpávajúcu odpoved, k mojím otázkam, už v tom mám jasno. Celkom iste sa zameriam na všetky možnosti alternatívnej liečby. Začínam podnikať kroky.Ešte ba ma zaujímalo, či za tých osem rokov obd poslednéj ataky si naozaj nemala tieto problémy a dalej žiješ a pracuješ ako pseudo zdravý človek? Mala som strach že všetky moje aktivity týmto končia, že sa to vyliečiť nedá, len akosi pomáhať od bolesti. Mýlim sa? Dúfam.

robert

ahojte, odovzdávam pozdrav od manžela, včera som ho odviezla na pohotovosť a už si ho tam nechali. PS: Na ozón je objednaný je u MUDr. Vyletelku. Budeme informovať, zatiaľ dostáva infúzie a uvidíme - co dál.

Alternativa

Caute, info o liecbe hernie disku ozonoterapiou :
Neurologické oddelenie v Žiline zahájilo liečbu hernie medzistavcovej platničky pomocou ozónovej terapie ako prvé pracovisko v Slovenskej republike v novembri 2004.

Certifikát na vykonávanie liečby získal MUDr. Juraj Vyletelka po stáži v Taliansku u nestora ozónoterapie Dr. G. Fabrisa v Udine, u Dr.Cosma Andreulu v Bari, u Dr. M. Bonettiho (t. č. jednej z vedúcich osobnosti FIO ) v Brescii a u Prof. Leonardiho v Bologni (t.č. prezident FIO).

Neurologické oddelenie v Žiline vykonáva komplexnú diagnostiku a liečbu ochorení chrbtice t.j. konzervatívnu liečbu (rehabilitácia, medikamentózna liečba, spinálne injekcie, manuálna liečba).

Pri zlyhaní ev. neúspechu konzervatívnej liečby sú pacienti liečení operačne na neurochirurgickom oddelení v Žiline. Pri využití všetkých najmodernejších diagnostických a liečebných postupov sú takmer všetci pacienti vyliečení bez nutnosti operačného zákroku. Väčšina pacientov sa liečí ambulantne, počet hospitalizácií pacientov s ochoreniami chrbtice poklesol za posledné 2 roky z 35% na 8% zo všetkých hospitalizovaných pacientov.