blaznivy navrh, som v koncoch ...

Príspevok v téme: blaznivy navrh, som v koncoch ...
12pastelka34

keby vam priatel po niekolkych rokoch vztahu (5+) povie, ze potrebuje aby ste sa vy, ako partnerka vyspali s inym, lebo inak to bude pre oboch smutne, co by ste robili? Podotykam za podmienok ze ste si obaja prví. (Doslo ku krize, a hrozi rozchod, toto bol podla neho dolezity argument, kt. potrebuje vediet, dovod nechce povedat, preco by som to mala urobit, len to,ze je to pre neho dolezite)! a ze ak ho lubim, urobim to prenho!!! :(

Magy

pastelka - dala si mu na vedomie, ze vies/tusis, ze je kandaulista? Druha velmi dolezita otazka znie, ako sa s tymto faktom (ak sa potvrdi, ze kandaulista je) chces vyrovnat ty. Rozmyslala si uz nad tym? Dokazes s nim zit, dokazete najst spolocny sposob komunikacie, ako vychadzat, zit, zdielat domacnost, postel, rodinu, vychovavat deti atd.? On sa zrejme hanbi tento fakt priznat, lebo to zahanbuje jeho sameho, ze objavil v sebe tuto sexualnu odchylku opd normalu. Ubija to jeho sameho. Povazuje sa za menejcenneho, ked sa to boji priznat a nechce o tom hovorit. Zrejme preto to v sebe dusi a snazi sa to potlacit. Ale to nejde. Jedine mozne vychodisko je si to otvorene priznat a postavit sa k tomuto faktu celom - a riesit vsetko na zaklade vedomosti o danej veci, prisposobit vsetko, co tato odchylka vyzaduje. Preto sa znova pytam teba - ak je on kandaulista, co chces robit dalej ty?? A ak nie je, dokaze ist k psychologovi, sexuologovi na poradu kde je problem? Myslim ze by mal, to nie je hanba. Ak tato jeho poziadavka, ktoru voci tebe vzniesol, takto hlboko zasiahla vas vztah, mas pravo bud na vysvetlenie, alebo odbornu pomoc. Si si aj ty definitivne ista, ze nedokazes akceptovat ziadne ine formy sexualneho vztahu? Pisala si, ze je tvoj prvy a dovolim si povedat, ze asi vela sexualnych skusenosti nemas/nemate. Uvazovala si o swingers? Za skusku nic nedas. Nech je to ako chce, chlapec (a aj ty) sa so jeho posunom sexualnej orientacie/chuti od normalu bude musiet bud zmierit, alebo (co pisem nerad), si hodi maslu.

User_37597

jezis este stale to riesite?ja som myslela ze to je uz davno poriesene.
ak to od teba stale vyzaduje posli ho do prec.

12pastelka34

daniela - ja som mu pisala, ze ma voci mne plnu doveru, vzdy som ho vypocula, nikdy som ho za nic neodsudzovala, ved som jeho partnerka,... neviem preco prave toto mi nechce povedat :( ...

danielaaa

No pastelka, nic moc teda, to mi je luto, ale podla mna bude viac pravdy na tom co som napisala ja s Deriou, nemyslim si, ze by bol uchyl a robilo mu dobre to ako spis s cudzim chlapom, skoda, no nic musite si to vysvetlit tak ci tak...

12pastelka34

konverzaciu sme nedokoncili, lebo sa odhlasil zo siete :-/ ... pisala som mu zo zaciatku nieco v tom zmysle ze sa tej jeho poziadavky bojim, a bojim sa, zeby to malo fatalne nasledky (u mna), myslela som psychicke (lebo ja by som to proste nezniesla mat sex s cudzim chlapom) ... tak na to odpisal len tolko, ze to potom bude tazke ...a ze zas pridu tie jeho depky .. ale ze to je jedno .. potom sa odhlasil :(

12pastelka34

ano uz je na case, teda uz aj tak ja dlhsie nevydrzim, mna to strasne trapi, dnes mu to poviem a uvidim jeho reakciu.

laskam

možno, že prichádzam so svojou troškou do mlyna už neskoro, ale skúsim... :-)
začnem tým, že Ťa, pastelka, obdivujem, s akou trpezlivosťou si znova a znova odpovedala na opakujúce sa otázky či "nápady", a vôbec sa Ti nečudujem, že si neprijala tie rady plné žlče od nefinky a ďalších neznášanlivcov... :-))
keďže Tvoj partner naozaj naozaj zapadá do definície kandaulizmu, a keďže o kandaulizme sa všade referuje iba ako o "spoločensky obtiažnej", ale nijako nie nebezpečnej úchylke, potom vôbec nie je zarážajúce to, čo Ti navrhol a asi ani je potrebné sa pátrať po "skutočnej príčine" toho, že Ťa o to požiadal - ak je kandaulista, tak to je tou skutočnou príčinou... a samotný fakt, že je kandaulista, tiež nemusí byť ani dôvodom na rozchod, ak Ti ako muž a partner vyhovuje v iných oblastiach vzťahu, v tých, ktoré vy ženy považujete za podstanejšie... a nemusí to ani tak byť, že by sa bol doteraz vo všetkom pretvaroval a iba sa robil lepším ako je, najpravdepodobnejšie je, že sa po celý čas správal k Tebe tak, ako je mu to vlastné, akurát táto stránka jeho sexuality v ňom bola viac-menej potlačená, a teraz, keď ju nejakým spôsobom odhalil, a možno už pre seba pomenoval, tak sa o tom potrebuje "presvedčiť na vlastnej koži" (aj keď je to vlasten aj Tvoja koža zároveň)...
za závažnejšie pre vzťah ale považujem to, že nie je ochotný Ti úprimne povedať, aké fakty či myšlienkové pochody ho priviedli k tej jeho požiadavke, a to už je prejav jeho nedôvery voči Tebe... mohlo by to síce vyplývať zo strachu, že by ostal nepochopený, ale podľa všetkého si mu už predtým prejavila dosť empatie a pochopenie na to, aby takýto strach bol neopodstatnený...
takže ja Ti navrhujem, aby si predtýn, než prijmeš konečné rozhodnutie, odkomunikovala s ním tieto témy:
- čo si zistila o kandaulizme a či to je to, na čo aj sám došiel a čo ho "ženie",
- že je pre Teba v súčasnosti neprijateľné jeho požiadavke vyhovieť, nech by si ho ako ľúbila, a že je pre Teba neprijateľné, aby Ťa do niečoho takého akokoľvek "nútil"
- a že je pre Teba úplne neprijateľný stav, keď Ti neverí natoľko, aby sa Ti otvorene a úprimne zdôveroval so svojimi pohnútkami, nech už sú vnútorné alebo "vonkajšie"...
a až na základe toho, ako uspokojivo alebo neuspokojivo dopadne taká diskusia sa rozhodni, či sa s ním naozaj rozídeš alebo či preváži to dobré, čo vo vašom vzťahu bolo a čo by si z neho ešte mohla čerpať v budúcnosti...