Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý

Príspevok v téme: Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý
Fero M.

Ahojte všetci, ani neviem sám prečo tu píšem. Možno ma niekto pochopí, niekto povzbudí, neviem..

Pred paru mesiacmi sa mi skončil dlhoročný vzťah, všetko bolo pekné, milé zlaté. Nastali však časom problémy z jej strany a všetko sa začalo rúcať. Prečo? Neviem. Nevyrovnanosť, nervozita, zmeny nálad a ja som nevedel ako jej pomôcť. Nájdi si inu, si priliš dobrý je veta ktorú nechce počuť nikto.
Voláme si píšeme doteraz, rozišli sme sa v dobrom, ale neviem sa stým zmieriť, lebo neviem kde som spravil chybu a čo mam na sebe napraviť..
Stále sa snažím, volám, píšem, túlim sa, milujem, neflirtujem, pijem raz za 3 mesiace, nefajčím, mám dobru prácu, som zdravý, vysoký, tmavý, vraj sympatický, cvičím a robim všetko čo len môžem pre milovanu osobu.
Našiel som si teraz novu známosť, od začiatku počuvam, že takého vždy chcela, že aký som, že to asi ani pravda nie je ale čo mám z toho? Zase sa opakuje to že 4 dni je dobre a potom 2 dni má zmeny nálad, nevie či začať vzťah či nie atd..
Nechápem to už.. Neviem či su ludia takí, alebo ja mam smolu alebo neviem...

Chcem milovať, dať všetko tej druhej a len mám stále viac pocit, že ak budem odmeraný s chybami, tak to je práve to čo ženy paradoxne hľadajú...

travka

Milý Fero. Páči sa mi, ako stále dookola už asi 362 príspevok hovoríš, že sa meníš, tvoje slová "...ale mení sa to už". Nemení :) Tebe môže hocitko xy krát povedať úplne hocičo, ale pri tom čo píšeš, mi to príde stále o tom istom. Miesto toho sedenia na nete sadni do auta a skoč za ňou. Zavolaj jej že si v meste, prípadne pri jej dome (ak vieš kde presne býva), nech vyjde von. Budeš mať jasno. Ak nebude doma ale bude v meste s kamoškou, tak si daj kávu a počkaj ju. Ak bude mimo mesta, jej smola. Bude vedieť, že si za ňou bol a ak ťa nemá len tak na motúziku, bude jej to ľúto a možno sa bude správať inak.

A presne takto uvidíš za čo ťa má. Podľa jej reakcie a podľa toho či sa vôbec ukáže.

Už veľa krát tu niekto napísal, nech ju ignoruješ... Aspoň na nejaký čas. Ale ona ti zrazu podá slamku a ty sa jej okamžite chytíš. pretože na to čakáš. Nechaj ju tak, nech si tvoje konanie zaslúži.

Fero M.

Asi hej.. Hádam, sa mi podarí pretvoriť, skôr ako príde k niečo zlému...
Ale tak musím rozmýšľať optimisticky heh :))

no robím chybu to hej, furt robím ustupky, kompromisy, pchám sa do zadku, ospravedlnujem sa za niečo čo som nespravil, mám dôvod sa hnevať ale udobrujem sa ja,, vždy to tak bolo, ale mení sa to už

Maoam

Fero, stale meles iba o nej, vsetko, co ma suvis s tebou, automaticky do toho pleties aj ju. Ale ty si SAMOSTATNA JEDNOTKA. To si musis uvedomit. Ona nie je tvojou sucastou.

Najprv by si mal zvladnut sam seba, az potom ist do nejakeho vztahu.

Fero M.

No ja si to uvedomujem a práve to budujem teraz, tak hádam ak by to náhodou vevyšlo, tak ma to naučí trošku väčší nadhľad mať nad tým a najprv mať vzťah až tak milovať a nie milovať ešte žiaden vzťah.

Keby som všetko bral s nadhladom aj ona by ma mala ako silnejšiu osobnosť a možno práve to by ju zmenilo a určilo jej smer a všetko hmm...

Ja nikoho neobvinujem, asi sa príliš lutujem, to je pravda.
Ja sa aj pri nej snažím a pomáham jej, ak chce radu, pomoc alebo je na tom zle alebo niečo ju trápi, len potom sám sa prehodím nejak do tej druhej fázy ehm..

Maoam

Fero, ja nevravim, ze ona je 'zla', takisto ani ty nie si len 'mily a dobry', kazdy clovek, aj tie dobre duse maju aj svoju tienistu stranku, takze aj ty ju mas, aj ked ju tu neprezentujes

kazdy mame kopu nedostatkov a mame sa vsetci co ucit, aj ty, aj ja, aj vsetci ostatni

skrz vsetko, co si tu kedy pisal mi na tebe 'vadi', alebo lepsie povedane 'irituje ma' tvoj postoj 'obete', ty si sa do tej role priam vzil

a ver tomu, ze kym nezmenis hlavne TOTO, budes pritahovat same debilne zazitky a nezrele zeny na vztah, ktore nebudu vediet, co vlastne chcu

tym, ze si v roli obete, si od nej zavisly, aj ked ona sa s tebou pohrava, rovnako ako to robi aj s inymi, podla mna este asi nebude zrela na vztah, alebo momentalne proste ziadny ani nechce, co je uplne legitimne!

vies, kazdemu z nas sa kadeco stalo, nie si jediny, kto bol ci uz vyuzity, alebo oklamany, bla bla, tych ran si zazil kazdy jeden viac alebo menej, aj ja, aj mnohi ini

ide o to, ze to musis uzavriet a dostat sa do aktivnej pozicie a ukoncit tu poziciu obete

inak sa nikdy nikam nedostanes a za vsetky tvoje problemy v zivote budes stale vinit zeny, ktore ti ublizili a poslapali sebavedomie

to je blbost - ty si im to dovolil, ok, nevedel si vtedy ako sa branit, ako z toho von, kks, ale si uz starsi, skusenejsi, musis ist dalej a konecne sa prestat lutovat...

Fero M.

No jeden čas ma zaujímalo, čo robí a bol som nervozny, tak som pozeral či chodí na azet, ale nerobil som to predtým a nerobím to ani teraz už.
Co sa týka tej kavej :D som vedel, že to napíšeš hah :P
Noo tiež sa toho bojím, bojím sa toho, že som len človek, milý, dobrý, ktorý jej dvíha sebavedomie a že čo sa týka sexu, ktorý chýba každému, tak že som nejaká lepšia alternatíva, ako mať sex s niekým hocikým, ak ma chápeš..

Neviem, na jednej strane nikam nechodí, sem tam ide na kávu, v poslednej dobe sa všetko zlepšilo, volá mi stále, píšeme si, stretávame sa, drží ma za ruku, bozkáva ma, uvidíme.

Ak mi raz pripraví nejaké prekvapenie ako vravíš, tak sa za nou ani neotočím, nechcem sa trápiť, chcem žiť..

Ale snažím sa a paru vecí sa mení vo mne, tak uvidíme... Včera mi slubila nejaký spoločný výlet atd, ale beriem to zase s rezervou, lebo to už 3 krat nevyšlo pre všetko možné :))

Ja mám proste pocit, že je veľa mužov okolo nej čo aj je, a je žiadaná, len sa musí rozhodnuť a zrejme sa bojí ľubiť, možno sa bojí, že tým, že by bola s jedným, tak by stratila pozornosť všetkých... ak ma rozumieš.. Lebo to je chyba u dievčať, že maju tak max. 2,3 kamarátky a to je všetko a potom nemaju ským kam atd.. tak majú kamošov chlapcov..