nastrih pri porode

rybka17

no ja sa tak bolim bolesti a hlavne tej bolesti tam dolu, ze kvoli tomu som schpna NEMAT deti...ale mam len 25...mozno ked budem starsia a dostanem taky ten materinsky pocit tak mi to bude jedno ze ma nastrihnu a zasiju....ale teraz sa mi to zda strasne brutalne

teruška

ale potom tá uľava a radosť z babätka,to rozhodne za to stojí.snád by si nechcela kôli strachu o to krásne prísť.na to si tu na svete aby si mala detičky.

ivka2

:((((((a ked si dam tu epiduralku tak to budem citit??????alebo to dokonale umrtvy a nebudem citit ani to strihanie a sitie???v zivote som nemala nic rezane ani zosivane, ani zlomene...nastastie..preto sa toho teraz bojim..aj uvazujem o babtku, ale kto by ho porodil:((( a ja si na to hoc vezmem pozicku ale chcem bezbolestny porod:)

mersi

Ivka:pozri,prezilo to kopu zien,prezijes to i ty,ver mi,kazda ma strach z porodu a kazdy porod je bolestivy-bohuzial

ivka2

mersi...vidis...a zase a idem od strachu po...jedna napise ze to len stipne, druha ze uz bola aj taka co mala rozparane od konecnika az po klitoris a ty ze to strasne boli...:((chela by som babo ale porod je pre mna nocna mora...

mersi

rybka17:to s tymi peniazmi mas pravdu,ze ak si nepriplatis,tak si ta nevsimnu,resp.vsimnu ovela menej nez tie co zaplatia.Zazila som to na vlastnej koži:(
doteraz mam z toho nočnu moru

teruška

mala som problém pri mojich
dvoch deťoch, lebo popôrodné šitie sa mi" rozpadlo".uspali ma a znova šili. tiež som mala takých riadnych MACKOV ,inak mám 3. synov a pri strednom-pohoda.sex bol po šestonedelí troškla problém,ale potom už super.chce to len čas a trocha empatie.ešte som zabudla napísať,že prvé šitie sa mi nestihlo zahojiť preto lebo štichy rýchlo vypadli a tie druhé mi vybrali-boli už silonové a nie samorozpadávajúse.Lekár vravel,že už také pacientky mal 2./za 10. rokov praxe/

bobka

Ja som porodila prvé dieťa štvorkilové a pritom sama som drobec chudý.Mala som 48 štichov.Lekár tvrdil,že mi musel ušiť novú prepážku medzi "predkom a zadkom" a vraj ak nebudem cvičiť s konečníkom,bude si príroda so mnou robiť ,čo bude chcieť a neudržím stolicu.Asi mesiac som si nesadla na zadok,dokonca sa mi tam pri zrastaní narobili nejaké "uzlíky"-zle sa tie tkanivá pozrastali,ale to mi "vypálili" pri prvej kontrole po pôrode (12 týždňov p pôrode).To sme už doma veselo sexovali,no, teda muž veselo a ja skôr opatrne,aby som bola presná.Hovorili mi, že bábo bude mať okolo dve a pol kila,preto som rodila klasicky,ale pri druhom bábätku som vedela, že mojimi pôrodnými cestami už nepretlačím nič a tak sme po dohode zvolili cisársky.Vraj aj manžel ocení,keď zostane taká aká je.To bola pohodička a ozajstné vychutnanie si príchodu vášho milovaného potomka.Žiaden krik "tlačíme",keď vám to nejde,žiadne "ubolené" od klieští otlačené mimino so zlámanými kľúčnymi kosťami,do dvoch dní som rozchodila štichy na bruchu a na štvrtý deň po pôrode som sa sama odšoférovala na nákup.Ku klasike:Nástih je naozaj len štipnutie a je to taká rýchlovka,ale to šitie je poriadne cítiť aj keď vám dajú umrtvovačku.Mne ich tam vtedy napichali celú kopu a už len tie vpichy ma nútili púšťať slzy,aby som nekričala od bolesti.A aj tak som celé to šitie trpela.Ale čo neurobíme pre naše krásne zdravé deti...Nemá to vôbec vplyv na sex,teda ak vás nezašíval totálny magor ,čo to spravil nadoraz...Po tých šiestich týždňoch sa pomaly dá rozbiehať,niekto aj skôr a niekedy podľa chuti maminy aj neskôr,lebo prvoradé je bábo a rodičia idú vtedy bohužiaľ bokom.Keby som si mala vybrať medzi klasikou a cisárskym,beriem jednoznačne dvojku,žiadne kontrakcie,násilnosti a pocity bezmocnosti,keď to nejde.