pohľady ludí

jajka001_

ked pozeras ludom do oci, vselico sa dozvies:) a je to dost vycerpavajuce a zbytocne. navyse nemozes hocikomu kukat do oci, taki psychopati, to je nebezpecne. takemu staci kuknut do oci a zacne na teba reagovat. dalej nemozes pozerat do oci prilis prijemnym ludom, ti sa chcu hned debatovat a kamosit, a na to nemam cas :) letmy pohlad uplne staci, pri rozhovore sekunda, dve, tri, nie dlhsie, potom pauza. divanim sa do oci ste v blizkom kontakte. ved uz len to ze vacsina ludi citi, ze sa na neho niekto diva. si uvedom silu tej energie.

bingham

ja sa sa pohladu nevyhybam...naopak...ale neraz kvoli tomu vznikol konflikt :)(inak nevidim v tom nic hrozne niekto sa jednoducho nerad pozera druhym do oci)

ale ak mas celkovo problem sa pozriet niekomu priamo do oci...tak tym ukazujes aj svoju slabost...

Meretseger

Odkedy chodím na terapiu, dokážem pozerať ľuďom do očí, keď idú odproti mne na ulici, už tak zaryto nečumím do zeme. Pri rozhovore to však nedokážem. Keď rozpráva druhý, tak hej, pozerám naňho. Akonáhle sa však rozhovorím ja, pozerám úplne všade, len nie dotyčnému do očí. Na terapii som už veľakrát spomínala, že mi to prekáža, ale neviem to potlačiť. A prečo to tak je? U mňa preto, že mám nejakú iracionálnu obavu, že mi psychológ (či aj iní) vyčíta z očí... ehm, niečo :D Niečo, čo by som si chcela nechať pre seba, možno moje pocity, ktoré nerada ukazujem. Hádam to potom pôsobí, že klamem, ale skôr je v tom plachosť.

martina0222

"pohľad je oknom do duše" nie je len taký romantický žvást, očný kontakt dlhší ako 2 sekundy automaticky vzbudzuje nejakú osobnú väzbu, ľudia si strážia svoje súkromie pred cudzími náhodnými okoloidúcimi, taktiež u dievčat priamy pohľad dáva chlapom skýsi zelený signál "pozvi ma na drink", u chlapov to vyznieva ako nevhodné, neslušné a drzé, takto si obzerať dievčinu, ktorá sa snaží uhnúť pohľadom. Ak nejde o kontakt muž - žena, myslím, že ľudia sa nepozrú, lebo nemajú dôvod. Inak vlastne prečo by si mali cuzí ľudia pozerať do očí? Predsa túto reč tela si nechávame pre svojich blízkych, priatelov, rodinu ako znak nejakého osobného vzťahu, alebo pre ľuďí s ktorými vedieme konverzáciu, ako znak toho, že sme úprimní a otvorení počúvať a porozumieť.

nijaky26

inak viem, ze je to dost od veci, ale stale sa mi chce spat pocas dna...asi mam velmi znizenu imunitu. co mam s tym spravit? som od toho aj dost nesustredeny. robim chyby a mam pocit, ze neviem ani rozmyslat...a to mam 18.

kafe

Yo? Ja som si také čosi nevšimla, že sa ľudia vyhýbajú pohladu druhých ľudí. Asi si vôbec nevšímam, že sú okolo mňa ľudia :)
Skús sa usmiať, možno napätie zmizne.