Ochorenia tráviacej sústavy

Príspevok v téme: Ochorenia tráviacej sústavy
Janyna

Prosím o radu.Neviem si vyliečiť zápal žalúdka a pažeráku.V septembri som si uvedomila,že,mám zvláštnu chuť v ústach,alebo ako keby pálenie.Aj žalúdok ako v ohni a nechutenstvo.Brala som lieky na zníženie kyselín,potom v oktobri gastroskopiu,kde sa zistil ten zápal a reflux.Pribudli ďalšie lieky na zníženie kyselín a proti vracaniu.A doporučená šetriaca diéta,čo som už aj dodržovala.Skoro nič nemôžem jesť,stále mi je zle.Netrávi mi,vraciam a nie sú tam ani žiadne šťavy.Neviem,či sa správne liečim,keď sa mi nelepší ani trochu.Skúšam aspoň bylinkové čaje:repik,šalviu,kamilky.Tlak a pálenie v žalúdku až do úst nepoľaví ani na chvíľku.Prosím o radu.

sara221

Chcem svedčiť o tom, ako som sa dostala späť po priateľskej priateľke, boli sme spolu 3 roky, nedávno som zistil, že moja priateľka má vzťah s iným chlapcom, keď som sa s ňou postavil, viedla to k hádkam a ona konečne zlomila so mnou, som sa snažil všetko, čo som mohol dostať ju späť, ale všetko bez úspechu, kým som nevidel post v a. vzťahové fórum o kúzelníkovi, ktorý pomáha ľuďom získať späť svoju stratenú lásku skrze kúzlo, najskôr som pochyboval, ale rozhodol som sa to vyskúšať, keď som kontaktoval toto kúzlo prostredníctvom svojho e-mailu, pomohol mi obsadiť re-union kúzlo a moje dievča priateľ opustil chlapec a vrátil sa mi do 3 dní, sme šťastne spolu znova. Kontaktujte túto skvelú kúzelnú kariéru pre váš vzťah, manželstvo a ďalšie problémy jeho prostredníctvom E-mailu: DROGUDUTEMPLE@AOL.COM, ďakujem moc DR OGUDU

RNG

Nuz mozno som zabudol povedat, ale refluxy su dvojake, do pazeraku, z nedostatku kyselin a nasledneho hnitia a kvasenia v zaludku, a z dvanastornika(hiatal reflux) , kde plyny vytlacia ovsah do zaludka, spolu so zlcou, ktora zaludok poskodi.
Nie dost, ze mas uz davnejsie poskodeny zaludok, gastroenterolog ti tam narobil dalsie rany na vzorky, ktore neviem na co potreboval, leda aj na zistenie, ci tam je uz rakovinny proces niekde.
Na vyhojenie zaludka je DGL a aloe vera, na potlacenie mikrovialnych procesov v zaludku su rozne antimikrobialne, odporucam napr koloidnu striebornu vodu, 4 x 2 lyzice,
Protizapalove su napr boswelin(2 x 600 mg) alebo este lepsie curcuminoidy,az 3 x 1500 mg
Po ciastocnom vyhojeni
na zvysenie kyselin treba brat napr Betain HCl alebo L lysin HCL s jedlom a pit az 2 hodiny neskor, aby si si nerozriedila kyseliny a aby sa ti uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne uzavrel a aby sa tam znicili vsetky mikroby.
Proti hiatalnemu GERD je najlepsie brat rozne mikrovlakniny, ktore zlc do seba nasiaknu a zlepsia posuv(motilita) aby sa nemohla dostat do zaludka, kde poskodi zaludocne steny.
Su ludia, co to riesia jedenim 1-2 jablk pred spankom, kde obsah pektinov(mikrovlaknina) tento problem s refluxom z dvanastornika casto vyriesi.

sumec1977

Janyna, už som ti písal na email, neodpovedala si. dal som ti predsa kontakt na jedného, volala si tam či nie. Bola si tam, bola si spokojná či nie? Kde je problém ?

Janyna

Prosím ,poradte mi,kde je v BA dobré gastroenterologické oddelenie.Musím si nejako pomôcť.Qbvoďák ma nerieši,pretože veď chodím na gastro amb.,tam som bola od leta 3x,ale ja mám problém s tým žalúdkom úplne v kuse,každú sekundu.Lieky nezaberajú a ja už nevládzem trpieť.V žalúdku pálenie,štípanie,v ústach chuť ako by som pojedla mydlo. Ja to už fakt neviem riešiť.Na pohotovosti mi naposledy dali infuzku a poslali ma domov,aj keď mi nepomohla.To sa mám domáhať pobytu v nemocnici?Nechápem toto zdravotníctvo.

tomáš

Vážená Janyna, vygooglujte si Hippokratin, keď sa u nich objednáte oni vás vyliečia. Ja som začal mať podobné problémy pred 10 rokmi a myslel som si že je to banálna vec. Keď ma preliečili antibiotikami, bol som zdravý a nemal som žiadne problémy a myslel som si, že už mám pokoj. Ale to bola len ilúzia, lebo v kratších alebo dlhších intervaloch sa mi moje potiaže vracali a boli čoraz horšie. Sledujem tieto témy okolo zdravie a mám prehľad, tak mi bolo postupne jasné, že musím zmeniť životosprávu a vyliečiť tieto problémy komplexnou liečbou. Ale nikto mi nebol schopný povedať, aká je tá správna životospráva a aká je tá liečba. Potom som natrafil na Hippokratin, to je geniálna vec. Vďaka tomu som sa vyliečil a vysvetlili mi aj zásady správnej životosprávy. A vážený, okrem iného treba poriadne soliť, nepočúvajte tie fantazmagórie že soľ je škodlivá.

Janyna

Tak ,sedím tu znovu a stále s tým istým problémom.Prosím Vás,vie mi niekto poradiť:je možné ,že by som mohla mať Helicobactera,aj keď zo vzorky sliznice žalúdka nebol 2x zistený?Preliečená som bola liekmi proti kyseline,aj antibiotikmi.Je možné,že by nepomohli?Je možné,že by tam zápal sliznice bol od leta?Viem,že môže byť aj chronický zápal,ale úplne mladá doktorka by ho nevidela?Ja už neverím ničomu,lebo sa toho pálenia žalúdka neviem zbaviť od leta.V kuse páli ako oheň.Skúšala som už tuším všetko.Lieky proti kyseline,aloe,enzýmy,Betain,probiotiká,bylink.čaje,diétu.Čo by to mohlo ešte byť?To pálenie je ukrutné a ja už fakt nevládzem trpieť.Toto už ani nie je život.Na gastre mi nepomohli.