studium - motivacia

Príspevok v téme: studium - motivacia
kirel

ahojte, chcel by som sa opytat ci sa tu najde niekto koho studium absolutne nebavi, tak ako mna a napriek tomu to studuje (len kvoli titulu) aku mate k tomu motivaciu? momentalne mam skuskove(u mna je to odbor pravo) a proste mam toho cez hlavu , motivacia ziadna pred sebou, netusim ako to zvladnem, ako sa k tomu prinutit? prosim nejake rady, z toho uplne deprimovany:(

kirel

sweater: tak zas 5. roc. nie je med lizat ako to vyzera, je tam diplomovka a zabijacke statnice, biflovania na aleluja, vedomosti resp. nabiflene texty zakonov v hlave, kt. vydrzia tak jeden tyzden po skuske a to je vsetko, po 5 rokoch ma skola vypluje do zivota uplne vystaveneho bez akejkolvek vyhody, ach keby som to vedel,tak studujem v zahranici,

sweater

hmm tak to je blbe, uplne chapem ked ta to nebavi to je jak za trest, len co to odobera energiu, ale uz je to len rok, to uz by som fakt dokoncil, ked uz si tam 4 roky ten jeden uz hadam prezijes, ten posledny rocnik je aj tak skor uz o tej diplomovke, neviem ci mas niekoho kto by ti s nou mohol "pomoct" :) ak ano tak budes mat rocnik dost volnejsi, uz to nebude take pilne studium jak doteraz, fakt ja by som to uz dokoncil na tvojom mieste

kirel

ale ja som uz v 4. rocniku, uz nemozem zacat odznova novu skolu, v podstate jedina vec , ktora ma tu drzi je ziskanie titulu, ale na druhej strane tie pocity,ze ma ta skola absolutne nebavi, neviem si predstavit seba ako pravnika ,tak ma to neskutocne ubija a a druha vec vobec netusim co budem robit po skonceni, ziadna prax, ziadne skusenosti, proste ked na to myslim, tak mam z toho strasne depky..

sweater

musis si zhodnotit realne situaciu, ci ti to studium zato stoji alebo ne, ked ti ide len o titul, ze nechces nikdy robit pravnika ani ti to vzdelanie na nic nebude, tak to si daj radsej nejaku skolu kde sa netreba ani ucit, je aj takych zopar, pozri mna studium vobec nebavi a chcem bud ist na inu skolu alebo sa nato vykaslem uplne, este uvidim ako bude..