krestan - gay

modrá

Plob netráp sa. To NIKTO NEVIE, kedy sa ti dvere do neba pootvoria a vďaka čomu zasa zatvoria. Iba pár jedincov si myslí, že presne interpretovali Božie myšlienky a vôbec im neprekáža, že iná skupna ľudí, rovnako vzdelaná s rovnako starou kultúrou si ich vysvetľuje zas ináč...
Netráp sa. Máš svoje svedomie a svoju morálku, tomu sa snaž nespreneveriť a vtedy urobíš maximum pre svoj život vo večnosti.

doubledog

neboj, Bohu je uplne jedno, aka je tvoja sexualna orientacia.
on si hra tu svoju hru, a ma proste rozne figurky, s ktorymi hra.

plob

necakal som, ze sa tu ukaze az tolko prispevkov, ale dakujem za vsetky, aj ked mam z toho vsetkeho poriadny mišmaš

jerry74

krestan123 ja velmi dobre viem,co je to byt krestanom...krestanJK homoagenda?Kto ju vymyslel?cirkev ju vymyslela,aby mala o com rozpravat,homosexuali spolocnost neohrozuju...ja deti nezneuzivam.Cirkev vodu kaze a vino pije...rozpravaju ako im to vyhovuje...sudit nas bude Boh,tak sa nesudme navzajom a skusme najst aspon troska tolerancie v nas.Niet cloveka bez hriechu.

gusa

Nevracajte sa vždy k chybám cirkvi. Blahoslavený Pápež Ján Pavol II. sa verejne svetu ospravedlnil za všetko,hoci on nič nespáchal. Mali by ste si všetci z brať príklad z jeho života.

wreck

ale ale, portas25, predsa by si si nevyberal z bozieho slova len to, co ti momentalne sedi do agendy. co taky exodus 35:2, ten je pekne neprijemny, vsak? a rozne ine starozakonne vychytavky, ktorych je plny najma leviticus a deuteronomium.

trosku konzistencie do toho zabijania prosim. ked uz to tvoj boh tak predpisuje. :)

muchacc

No proste to zhrnime:
Podla 90 % nazorov - mozme si robit co chceme, lebo staci ukazat na inych a to nas ocistuje. (konkretne: mozem byt gay a praktikovat aktivny sexualny styk z muzom, lebo farar ma nove auto, lebo niekto iny robi nieco ine zle, teda aj ja mam pravo robit zle)

Ak toto pokladate za cestu, ospravedlnovat sa chybami inych, tak dost zcestne rozmyslate. To pridem k vam domov, podrezem dieta a poviem, ze mam na to pravo, lebo fasisti zabili ovela viac deti. Teda preco mam byt ja za to jedno sudeny.

Kazdy nech rozmysla nad svojimi pokleskami a hriechmi a nie nad cudzimi:
"Hospodi Carju, dazd mi zriti moja sohrisenija a neosuzdati brata mojeho ..".

Odsudit skutok - hriech je ina vec. Ale ked zacneme robit sudy nad clovekom, tak potom sme sami pokrytcami.
PS: Boh odpusta, ale clovek musi olutovat. Co sa nespaja s aktivnym zitim v hriechu. Boh pozna ludske slabosti a podla toho aj sudit bude. Ale najhorsie je, ked si clovek mysli, ze je rovny Bohu. Z toho bludu sa tazko dostane, a vacsina ludi si to mysli :(.

Jerry74: A apostolske listy poznas? Listy Pavla si pozri (tusim Rimanom)