Pes v byte - je to horror?

Príspevok v téme: Pes v byte - je to horror?
mimi321

sestra si kupuje psa - fenku vlčiaka. o tri týždne má ísť pre ňu a ja už teraz prežívam horrory. nikdy sme nemali doma psa. bývame v byte, dosť malom. neviem, čo ju to napadlo a prečo jej to naši dovolili. asi v slabej chvíli. teraz majú už aj rodičia trocha obavy, ale nechcú jej pokaziť radosť. sestra má 17 rokov a sľubuje hory - doly, ako sa bude o fenku svedomito starať a ako ju vycvičí. veľmi sa na to nespolieham. nikdy som nechcela mať psa v byte. pokladám to za nehygienické a za týranie psa aj ľudí. ešte tak malého izbového, to by som bola ochotná akceptovať, ale nie vlčiaka. ten patrí na dvor a nie do bytu.
veľmi vás prosím, ktorí máte takého veľkého psa, napíšte mi, ako sa mám na to pripraviť a čo mám vlastne očakávať. mám taký strach, že by som sa najradšej odsťahovala. vďaka za vaše rady!

dazdovka666

Mimi, myslim, ze si mala s touto temou ist radsej na dogforum, par ludi sa tu dokaze vyjadrit k veci, bohuzial neodolatelnu potrebu vyjadrit sa tu pocituju aj ludia, ktori k tejto teme nemaju zdaleka co povedat, vid prispevok nizsie.

sisi.aja

mimi321, napíš prosím ťa ako to s vašou fenkou pokračuje. už ju máte doma? toto plemeno ma fascinuje, možno si tiež niečo obstarám.

everín

ale veď napísali, že sa onedlho presťahujú do domu so záhradou. ak bude to šteňa v byte len nejaké dva tri mesiace, to snáď nebude taká katastrofa. aj tak podľa toho čo som čítal si myslím, že keď chcú mať ľudia takéhoto psa, mali by sa k nemu presťahovať do záhrady. kúpiť stan, otepľovačky a tam s ním spávať. vytvoriť skrátka svorku. alebo nemať psa.

rebarbora1970

mimi321 ja som veľká milovníčka psíkov mám svojich dvoch ratlíkov, ktorých milujem a aj jeden útulok pre opustené zvieratká.
myslím, že niečo o psom správaní som sa naučila.
Vlčiak je jedno z nainteligentnejších plemien ktorý však ak chcete aby bol zvládnuteľný potrebuje neustálu pozornosť výbeh, zamestnanie. Nie je to vôbec dobré rozhodnutie zatvoriť vlčiaka do bytu potom sa môže naozaj stať, že odmieta poslušnosť mení správanie.
Naozaj je to treba zvážiť ak nechcete , aby toto zviera trpelo.

everín

ja sa v psoch nevyznám a nikdy som ich doma nemal. ale aj tak tu napíšem svoj názor. toľko som už počul, že je pes svorkové zviera. a potrebuje žiť nie sám, ale so svojou svorkou. preto si myslím, že u čistotných ľudí môže byť v byte oveľa šťastnejší, lebo je stále súčasťou tej svorky, ako niekde sám v záhrade alebo na dvore. len je dôležité, aby mal aj to, čo potrebuje ten pes, teda nie vysedávanie pri televízii ako ľudia, ale dlhé prechádzky, ako zviera. no a tá čistota - tá psovi asi veľmi nevadí, ale keď chcú žiť ľudia kultúrne ako ľudia, tak je ešte dôležitejšie denne luxovať a udržiavať byt v čistote, než keď tam pes nie je. aby sa aj oni dobre cítili aj ich návštevy. tiež treba vetrať a psa udržiavať v čistote aby nepáchol. a to sa dá, keď k tomu má človek vzťah a je aj svedomitý.

ninka 255

no a nie je krásny?, presne ako napísala erasmus, čistota zavísí od majiteľa. radšej taký pes v byte so všetkou láskou a starostlivosťou ako priviazaný pri dome,alebo v koterci. tam má určite pes väčší stres ako keď je v byte má všetko čo potrebuje.