Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

Deria

Na zvieratach netestuje ani amway.
antityrania, v com ti mam poradit, nejake veg. jedla/vyrobky? kde zijes? aby som mala predstavu, co je pre teba dostupne.

antityrania

xill
napriklad LR, Loccitane netestuju na zvieratach... Dove testuje. Da sa to na nete vyhladat.

deria
nie nevyskusala som nic :O ani to meno nepoznam... pouc ma :)

Deria

to snad nie je pravda!!! v teme "preco este nespite?" hodila inkognito link "zaujimavosti.net" do fora, aky chory napad dostali cinania: predavaju klucenky, na ktorych je vrecusko s nejakou zltou tekutinou, v ktorej je uväznene a tak kruto na smrt odsudene male zive zvieratko!!!! bud mala korytnacka, ci rybicka....ludia, povedzte, ci to je normalne, co sa na svete deje? ta strasna bezcitnost a honba za peniazmi uz nepozna hranic. keby tie chore mozgy nemali strach, ze budu stihani, boli by schopni obetovat aj deti, keby im to prinieslo zisk. a ti ludia to este aj kupuju!!!! to je cosi strasne, kam to vobec spejeme? znova som sa presvedcila o tom, ze my ludia sme ovela, ovela horsi, nez zvierata. o tom niet pochyb. v cine zdieraju psov za ziva, no co to je za haved? ved to nie su ludia! vraj tam boli zaplavy....no nech, je mi to absolutne jedno!

xill

Chcelo by to nejaku značku vyrobkou ktore su certifikovane a rozširene pri ktorej budem mat istotu že tym čo kupujem čo jem nepodporujem tyranie zvierat na finančne učely tych "citlivych prevadzktelou" nechapem tým ludom ktorých musi byt stovky ktore sa "staraju" o ten chod "chovu" zvierat ako sa nato možu pozerat ... zviera ma pravo aspon na dostojny život ked už je určene k obžive ludstva nežijeme. Jedna reštauracia vyrába steaky ktore su ozaj kvalitne a samozrejme drahe ale jedine tam mam istotu zviera chovaju v dobrych podmienkach - to sa odrzkadluje na kvalite masa a pri zabiti ho pustia do prirody a nečaken ho zastrelia maso nieje napnute a je to naozaj kvalita .. tomu masu jedinemu verim .

Deria

ahoj antityrania, ano zijem uz roky v nemecku a poznam v mojom okruhu zopar vegetarianov. to je pravda, ze ich je tu viac ako na sk a veru aj tych veg. vyrobkov. je tu ovela väcsi vyber. no ved som uz spominala, ze keby bol väcsi dopyt, tiez by bola ponuka a tym padom aj prijatelne ceny. keby odrazu skrachoval mäsopriemysel, by sme az potom zistili, ake veg. dobrotky existuju! zatial je v tomto konkurencia v SR velmi slaba, takze sa obchodnici s veg. produktami nemaju preco snazit, vymysliet rozne chutne jedla. tu je skutocne vsetko, dostanes ala rezne, hamburgery, udena salama, biftek, bravc. mast, gyros...atd. proste vsetko vegetarianske a veganske jedla, teda super alternativa pre tych, co jedli tak radi mäso. niekedy sa az zlaknem, ze je v tom naozaj mäso:D, tak sa to podoba na mäsite vyrobky! ono to potrva ale raz toho bude aj na SR viac. pan polakovic je v tomto jedinecny! uz si nieco od neho chutnala?

antityrania

Deria tak ty zijes v nemecku? tam je vraj takmer kazdy desiaty clovek vegetarian, u nas v SR je to zatial bieda. Aj co sa tyka veganskych potravin...
Peter Bauer s tymi prirovnaniami si to trosku prehnal, clovek ma moznost zvolit si akym zivotom bude zit a co bude robit :) kdezto take teliatko narodene vo velkochove sa narodi vdaka cloveku, clovek ho odtrhne od mamy, clovek ho pocas jeho biedneho zivota tyra a napokon ho zabije. Rocne je zabitych niekolko bilionov zvierat. Vacsiu tragediu si uz neviem predstavit...

Deria

Peter Bauer,
predstav si, ze mnohi nejedia mäso a mnohi z tych istych dovodov ako ja, takze v tom zdaleka nie som sama! A ak chcem nieco kritizovat alebo zmenit, zacnem od seba....v nadeji, ze nas bude viac.
Vykoristovanie ludi? Teraz si napisal nieco uplne od veci. Pozri: mne je luto zvierat, pretoze ich clovek nezmyselne tyra a mam zvierata rada, preto ich nejem. Nemam vsak pocit, ze niekto tyra predavacku, ktora sa nemoze branit. Ak si myslis, ze ano, co si urobil preto ty, aby to tak nebolo?