Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

lost

- mira

100 bodov :P 100 bodov za druhy odstavec obzvlast, a obzvlast za to ako pekne si to popisala, tych ludi co konaju bez hlavy a potom vyplakavaju :)

- mira

Watermelon, ja som zmenila stravu pred 20 rokmi. Nie som ale úplná vegetariánka, zjem občas kúsok ryby, v zime asi 100g za týždeň, v lete väčšinou som bez rýb. Žiadne iné živočíšne produkty nejem - mlieko ani žiadne mliečne výrobky, vajcia ani med. Z kozmetiky len šampón na vlasy a mydlo, občas rúž.
Takáto strava mi už 20 rokov maximálne vyhovuje, získala som späť stratené zdravie nielen fyzické, ale i psychické. Denne pozorujem na ľuďoch, ako ich živočíšna strava, veľa cukru, alkoholu a chémie ničí. A ako sa mnohí pritom sebavedome tvária a snažia kruté následky skrývať, pokiaľ to len ide. A keď to už nejde, sťažujú sa a pýtajú pomoc, najčastejšie peňažnú, od ostatných. Nie sú schopní vidieť príčiny v sebe ani v systéme.

lost

Deria

k poslednej vete - sancu mat budu, ak ludia budu triezvejsi a nie "joj, ved co, dam si mastne, nebudem sa hybat, ved co, pojdem k lekarovi, zoskiabe mi to oparacne z klbu a idem dalej, jupi"
- to boli slova lekara, co z takych retardov zije :) nestazuje si, je bohaty vdaka nim.

farma a ani ziadny iny monopol, NEMA SANCU, ak by boli ludia triezvy... lenze tento svet ... skoda slov :)

Deria

bingham, aj to je diskutabilne, ja som citala knihu, kde sa pise, ze pokusy na zvieratach nie su potrebne. keby farmaindustria nevyrabala kopu jedovatych liekov (s vedlajsimi ucinkami!), teda nebolo by ich treba testovat na zvieratach. existuje vela prirodnych zdrojov, z ktorych by sa mohli vyrabat lieky a ktore by nemali vedlajsie ucinky ale to farmaceuticky priemysel nikdy nedovoli! ten drzi hybnu paku a diktuje svetu, pretoze tam ide o tazke miliardy. dalej sa tam pise, ze pokusy na zvieratach su nielen zbytocne ale dokonca nebezpecne a to v tom zmysle, ze kazdy rok umieraju ludia na dosledky liekov, ktore boli testovane na zvieratach, pretoze zviera prezilo a clovek nie. alebo zvieratu to az tak neuskodilo a clovek zostal cely zivot postihnuty. o tom sa vsak bezne nedocitas. firmy, ktore sa snazia dodat na trh nieco neskodne a ucinne, nemaju sancu.

bingham

co sa tyka kozmetiky(plus farmaceuticky priemysel)...a testovanie zvierat...to je uz tazsie...pretoze odskusat sa to musi...(na zvieratach)

watermelon

Ja som si to zas interpretovala tak že každý kto to podporuje -t.z. také konzumuje, sa podieľa na týraní. Mne je jedno či priamo al. nepriamo.
Ináč jahodka spravas sa presne ako všetci čo hľadajú výhovorky prečo nieco nerobiť. A takto sa naozaj nikdy nič nezmení. A predstav si že existujú ľudia čo sa snažia tak žiť aby škodili planéte a ostatným živým tvorom čo najmenej. Jaj ups ty si to nevieš predstaviť. Tak ja sa stravujem tak aby kvôli mne nebol zabitý žiaden živý tvor. Kozmetiku takmer nepouzivam a čo používam je bio netestovane na zvieratách. Lieky nejem -vyhýbam sa im a lekárom ako čert svätenej vode. Áno Este sa dá toho veľa doladovat ale ASPOŇ NIECO ROBÍM A NEVYHOVARAM SA. Ešte musím poriesit oblecenie -kabáty kožené nenosim ale tuším čižmy mám z kože.
A praveze kupujem fairtrade na margo nekupovania výrobkov z tretieho sveta. Najlepšia je kombinácia bio fairtrade.

Deria

pravy huhu, koho som obvinila za jedenie mäsa? co aj ty si uz mimo alebo nevies citat? tu je tema o tom, ci je potrebne tie prasiatka tyrat kastraciou bez omrtvenia. ja naozaj neviem, ci sa poniektori robite taki sprosti alebo vo vas nie je vobec ziadny cit pre nic zive...ake naivne, co je naivne, ze v kazdom normalnom chove je kastracia samozrejma? ach, nemam uz co dodat.