Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

watermelon

ako dieta som velmi trpela tym ze sa mi vysmievali, ale vinu v tom mali aj moji rodicia lebo so mnou nekomunikovali, nevysvetlili mi veci, ja mam uz teraz so synom bajecny vztah, ludia mi hovoria(nebudem pisat kto,ale taki co sa v tom vyznaju), ze take dieta citlive voci matke a vyspele a inteligentne este nevideli, preto verim, ze mu budem vela vediet vysvetlit... najradsej by som robila homeschooling, ale to sa asi neda v krajine kde zijem, no pozistujem. v amerike to bezne ludia vyuzivaju a pre takychto je to najlepsie... stretavaju sa skratka so seberovnymi a rovnakymi a na obmedzenych sa mozu vykaslat no nie??
nuz ako som pisala, uvidim nebudem sa preto dopredu trapit, ked by mal byt syn odsuvany a mali by sa mu vysmievat samozrejme ze to budem riesit, ale nepovazujem za spravne sklonit hlavu pred davom obmedzenych, co nedovolia cloveku zit inak ako to robia ony, preco by som mala?

maruska123

co chcem?nic, len ma to zaujima a normalne sa ta pytam, ale ty zas vo vsetkom, co ti clovek napise, hladas len provokacie a podrazdene reagujes..ano, nemam o tom nic precitane, po prve nechcem byt vitarian, lebo mi to pride az moc radikalne a po druhe, nemam dieta...tak sa ta pytam uplne normalne, ako to chces riesit? a co je na tom? to sa ta nikto nemoze nic opytat?

watermelon

maruska bola som dieta nic mi hovorit nemusis, deti su len take sproste ako ich rodicia (ne)vychovaju. Ja som sa nikdy nikomu nevysmievala, a ver ze som nevycnievala z radu ale deti sa mi vysmievali kvoli priezvisku - decka si najdu hocico, tak mi o tom nekaz, dobre. Potom som bola chvilu najvyssia z triedy a zase sa vysmievali, kym ma nezacali prave ti prevysovat, decka su sproste, ale maju to z rodiny.. su len tak obmedzene ako ich rodicia, ja sa s nim budem vela rozpravat a poviem mu ze deti jedia hocijake sracky, on za to nemusi... a mam aj o takychto situaciach nacitane, viem o detoch ktore prave naopak vdaka svojej strave a vychove naucili ostatnych spoluziakov jest viac ovocia a zeleniny a deti si ich prave vazili kvoli vedomostiam, ale co uz ty zasa raz len obmedzene z jedneho uhla na to pozeras
a nehram sa na najmudrejsiu, mam o tom vela nacitaneho, ty zjavne nic, tak co chces???

maruska123

watermelon ja viem, ze sme sa hadali, ale teraz som sa hadat nechcela, len som sa normalne opytala, lebo viem, ze deti vedia odsunut inych na druhu kolaj fakt aj za banality..a aj to dokaze mat vplyv na dieta a jeho psychiku..preto sa to aj pytam..mam znamych, ktori riesia taky problem, ze s dietatom sa nikto nechce bavit v triede, nema kamaratov,pretoze je trolinku odlisne od ostatnych (netyka sa to stravy ani vzhladu , nebudem to rozoberat), ale bohuzial ma to velke psychicke nasledky, rodicia zan bojuju ako sa da, ale bohuzial deti vedia byt strane krute, prave preto, ze tomu nerozumeju

watermelon

prepac maruska, ale zivo si pamatam nasu hadku v inej teme, ok, tak som ti snad odpovedala, a nie nebudem mu zakazovat, nech skusi, ale takisto ako mamy zakazuju drogy a cigarety ja zrejme tiez zakazem niektore veci co povazujem za najnezdravsie...
vlado, obilniny sa surove jest nedaju, iba ovos mozes jest surovy... tusim. no na vegetarianstvo odbornik nie som. Strukoviny su tazke na travenie, tolko viem, mozno ked chces mat z nich najvacsiu nutricnu hodnotu, naklicila by som sosovicu, hrach ale nejedla by som sosovicu surovu viac ako 2 - 3 razy do tyzdna. Ked nebudes jest umele sladkosti a polotovary a nebudes to prehanat s mliecnymi vyrobkami ktore ja povazujem za nezdrave, hlavne ak su pasterizovane a kravske, tak urcite budes na tom zdravotne dobre. ja si sem tam si dam kozi a ovci surovy syr. Nuz neviem ti velmi poradit, na tomto fore ani necakaj nejake odborne odpovede - su tu takmer sami vsezravci - skus dake ine fora... alebo v obchodoch najdes knihy - mozno skus makrobiotiku - nemusis na nu prejst uplne ale tam najdes podla mna skvele rady ako kombinovat strukoviny a obilie - to je to co oni jedia a este zeleninu. No nevyhybala by som sa vsak vobec ovociu na lacny zaludok. ak mas este nejaku konkretnu otazku, kludne sa spytaj, mozno budem vediet...

maruska123

Vlado ja tu skor pisem o tom byt v kolektive s ludmi, ktori sa tak nestravuju...deti budu mat nejaky obed a on bude uplne odsunuty

bohuzial, deti vedia byt velmi zle, aj ich rodicia vlastne a moze sa velmi rychlo stat, ze bude tercom vysmechov a podobne, vies, deti tomu nerozumeju, ale hned pochopia ze je iny ako oni a tak to vacsinou aj dopadne, problemy v kolektive a pod..preto som sa na to pytala, ale zevraj provokujem..a ked niekto porovnava zavaznost takejto situacie so zlomenim nohy, tak co dodat

doubledog

zatial to nebude nic radikalne, najprv len vylucim maso a zvysim podiel rastlinnej a surovej stravy.
proste spravim len taky maly experiment sam na sebe.
viacmenej som s tym zacal uz pred par dnami.
hlavne ma zaujima vplyv na sportovu vykonnost a regeneraciu po treningoch.

Vlado

maruska123: Ak dieta je od malicka surovu stravu, tak sa cele jeho telo na tuto stravu prisposobi a dokaze z nej vytazit viac ako masozravec ktory si zrazu dal surovinu.

maruska123

watermelon chces aby mal surovu stravu a potom tu pleties jedenie masa...to je teda sakra rozdiel, byt vegetarianom, veganom alebo vitarianom

ja som uz raz pisala, ja tiez nejem maso, takze mne tu o nom nic nemusis pisat, nemysli si, ze ty si najmudrejsia a najspravnejsia osoba na svete