Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

sivá neznáma

Déria, schvaľujem tvoj príspevok o zvieratách a myslím, že je to s nimi ďaleko horšie, len ľudia to nechcú vidieť, stačí mať plné brucho. Môj manžel už viac ako 10-rokov neje vôbec mäso včetne rýb a je v pohode. Treba skutočne pestrú stravu a strukoviny plne nahradia látky obsiahnuté v mäse. Ja jem ešte mäso sem -tam a tiež chcem prestať a som presvedčená, že pojedanie mäsa "sťahuje ľudí duchovne dole", preto je stav tohto sveta taký - aký je.

zubnasklovin

mas pravdu, ludia su horsi ako svine, lebo svine toto neorbia:,( ...ja meso nejem, (ale jem ryby a vajcia, pretoze som celiaticka a navyse mam aj alergiu na mlieko...tak dokopy vela veci nemozem jest, speci produkty su drahe pre mna, tak obcas si dam vajcia aspon nech mam daco zivocisne a vajcia su lacne relativne) ...hruza , des...a toi nechci vediet, ale asi vies, ako trpia zvierata pouzivane na kozuchy :,(

N..1984

Ja už nejem mäso vyše roka. Prestala som, keď som videla,ako tie zvieratá chovajú a hlavne kde. Ako si napísala, to už ani nie je mäso ale plno chemikálií a zvieratá sú prepchaté rôznymi tabletami a neviem čím všetkým, aby pribrali! Ja som to videla tiež. Viem, že určite plno ľudí kašle na to a naďalej sa s tým stravuje, ale ja nie. Nesnažím sa ľuďom dohovárať, aby "mäso" nejedli, pretože to nemá význam. A hlavne ich za to neodcudzujem, lebo oni za tie zvieratá nemôžu a keby ich prestali jesť, aj tak by sa zabíjali naďalej. Odcudzujem skôr tých, kvôli ktorým tie zvieratá trpia a ktorí ľudia ich robia trpiteľnými!

Bbiribbom

No je to dost smutné :( Ja sa nemozem pozerat ani na to ked pes kňučí, pretoze som veľmi citlivá na take veci ohľadom zvierat :(

A ja som raz tiez videla jedno video. Ludia, to bolo najhoršie video ake som kedy v zivote videla! Neviem, bolo to asi o McDonalde..a neviem aky debil to natačal, ale natáčal takých dvoch ujkov v bielych pláštoch ako zabíjaju tavu. Ta tava tam nič netušiac sedela alebo lezala, a ty dvaja stali okolo nej a tava nič netušiac lezi, a jeden z nich zobral nôz, chytil jej hlavu do hora a podrezal krk! Boze ja som sa vtedy rozplakala! Viete čo to bolo, a oni tam len tak stáli a pozerali ako zavíja a striekala krv na zem a ta tava sa uz len tak tak kmitala! :( Boze, uz vzivote nechcmem nič take vidiet! Ale to zviera nič netušiac! BOZEEEE!!!!!!! Ja sa ani na ziadne prasa nemozem pozriet lebo ked len pomyslim na to ze ,,ani nevieš čo ta čaká prasiatko,, tak ja sa neovladnem a sa rozplačem! Ani by som nikdy nepovedala ze nejaké video by vo mne zanechalo toľko smutku a nenávisti! Viem je to príroda! Ale toto nebola príroda! Toto bol masaker, a ešte jak tam stali a len pozerali! Uz teraz sa mi tlačia slzi do očí!!!

Deria

watermelon, pravdupovediac si uz neviem ani predstavit, ze by som mala zit na slovensku, aj ked sa vzdy domov nesmierne tesim. po 23 rokoch som si tu uz nieco vybudovala, mam tu svoj okruh priatelov, atd. a co sa stravy tyka, takisto tu mam lepsi vyber. takze zatial o tom neuvazujem.

watermelon

Deria, nechcela by som uz zit na Slovensku, z viacerych dovodov: 1. co by som tam jedla? som zvyknuta na inu kvalitu ovocia a na tropicke ovocia najvyssej kvality by som to tak povedala (nemyslim to v zlom ale ked som na slovensku a vidim co je v supermarketoch tak to je des - tie zvednute salaty, hnile ovocie, ...)
2. nesedi mi mentalita slovakov - nechaju si po hlave skakat, priam dupat, nevedia sa vzburit a vydupat si svoje, skratka ziadne demonstracie na vyjadrenie nespokojnosti, iba frflu, ale aby nieco spravili na to aby sa mali lepsie to nie...alebo to ako sa vrhnu ako kobylky na jedlo az sa po nom zaprasi, to je nechutne - bola som tu na akcii, asi do hodiny sa minulo vsetko jedlo co bolo objednane, ten co robil catering povedal ze to sa mu v zivote nestalo (len pri Slovakoch),skratka jedni zrali prilis a uz sa dalsim neuslo...
a este jedna do oci bijuca vlastnost - nevrazivost, zavidenie, ohovaranie, ked to porovnam s inymi kulturami, nie je to take ocividne, nechcem povedat ze to neexistuje, ale nie v takej miere...
A co ty? vratis sa? vies si to predstavit? ja nehovorim ze nie, ale nechcem, ktovie co bude...

watermelon

hehe skola prirody
nuz len sa bojim ze by plakal v noci a vsetkych pobudil a pozenu nas kade tazsie...
on neznasa cestovat... ale fest, ked sa presunieme na slovesnko, narusi sa cely jeho spanok...

Deria

vsak si vsetko dobre pozistuj a ked budes s manzelom, preco by to nemalo byt realne? maly, (chudacik:D)dostane hned skolu prirody ale bude od malicka otrly a odolny.