lieky/alkohol

Fero M.

NEch sa nikto nehnevá, ale ak niekto napíše, že si nevie odoprieť alkohol, tak by som ho prefackal.... Prepáčte

Krasomil

Abys přestala pít, musíš odstranit to, co tě k pití přimělo. Opít se 2x týdně je u lidí kolem 20ti a 30ti asi celkem normální, i když to asi není nejzdravější. Kdybys byla alkoholik, tak musíš pít každý den. Neznám tě, ale podle tvé frekvence pití nejsi závislá na alkoholu samotném, myslím tím chuť, ale díky němu od něčeho utíkáš. Lidi většinou začnou pít, když utíkají před problémy, mají komplexy, nízké sebevědomí atd... Ty drogy z minulosti, psycholožka, teďka alkohol by tomu odpovídaly. Můžu se plést, ale jestli mám pravdu, musíš se smířit s tím, co tě trápí, popřípadě vyřešit problémy, pak nebudeš mít takovou chuť se napít. Možná jsi otrávená životem a utíkáš před ním tak, že šáhneš po flašce. Nevím, neznám tvůj problém, ale myslím, že alkohol je jen důsledek něčeho jiného. Dveře ven.

*inko

frajera mas?
dobre a co rodicia? ti nie je hlupe ked ta vidia prist domov v podgurazenom stave? ci byvas sama?

pripada mi to tak, ze ti je uz vsetko jedno, a pritom co ta "poznam" z tohto fora, tak mi prides uuuuuplne ale uplne v pohode, az som skoro spadla na zadok ked som si toto precitala.... ze ty a AD a este aj alkohol...a hlavne by si mala prestat klamat psychologicke, naco k nej chodis vlastne

*inko

no tak ta kamoska ti nie je velmi napomocna, mozno by nebolo naskodu im tiez otvorene povedat o tvojom probleme, ked uz sa nevies ubrzdit ty, tak aspon niekto by mal... ja som mala jednu kamaratku, strasne chcela vzdy pit, (ona ale nebrala lieky) vzdy ked prisiel casnik som iba rychlo vypytala dva caje, ona nestihla ani ceknut... no a potom som ju o dve hodiny nasla s inou partiou, to uz veselo popijali... venovala som jej vela casu a vsetko zbytocne, teraz ani uz neviem co s nou je, ostala uplne sama, neverim ze tie odvykacky pomahaju, mozno trochu ja neviem, pokial sa ty sama nezatnes a neobides ten podnik velkou obklukou tak nic ine ti nepomoze

bibba

niekedy si vypijeme aj s kamoskou u mna. minule som si zobrala flasu aj domov a vypila sama. to uz som dlhsie nespravila. no a vonku mam UPLNE nutkanie.
doma by som nepovedala...

*inko

bibba a popijas aj doma, alebo mas nutkanie vzdy iba s niekym v podniku? myslis na chlast permanentne, alebo iba pod nejakym podnetom?

bibba

bola by som uplne najradsej keby sem napisal niekto, kto preziva momentalne nieco podobne. lebo sa tu fakt citim jak uplny expert :DD

bibba

sway, preco by som ta nemusela? aspon si nic take nepamätam. mozno si ma s niekym mylis. praveze by som to chcela zvladnut sama a neist na liecenie. keby som isla mam taky pocit, ze tu zivot vonku na mna jednoducho nepocka. proste nepojdem... vsimla som si jednu vec. vzdy som bola na niecom zavisla. od mojej puberty mam len rok a pol abstinencie od vsetkeho. ostatny cas som tie zavislosti len striedala. a teraz je to to alkohol. mala som 16 a do 17 a pol som nechodila von. sekla som s drogami a kamaratmi, ale citila som sa taka sama. nikam som nechodila, len do skoly a domov. nemyslim, ze je umenie s niecim prestat takymto sposobom. odizolovat sa od sveta. vtedy mi to vsak prislo ako jedine riesenie a najlepsi sposob. ale tentokrat to chcem spravit inak. lebo tu uz nejde o to, ze mam zlu partiu a neviem co. idem von s ludmi co si objednaju kavu alebo caj a podobne. a ja to proste nejak nedokazem, to je cele. viem, ze sa znicim. ale co uz.