utekat od priatela prec?

Príspevok v téme: utekat od priatela prec?
macka001

S priatelom chodim skoro 2 roky. Ked som niekedy u nich par dni v kuse, vsimam si, aky je. Mame nepomoze, hoci ju kolko raz prosi o pomoc. On sa radsej hra na pocitaci. Pomoct aspon s nedelnym obedom je uplny nonsens (hoci u nas doma je uplne bezne, ze moj otec pomaha s obedom). Nema take navyky ako ja, nikdy doma spolu neobeduju, kazdy si svoj tanier odnesie k pocitacu alebo k telke. Nieco take ako vyniest smeti, alebo nebodaj umyt riad u chlapov v ich rodine neexistuje. V zivote som nevidela, zeby si jeho otec vzal cosi sam z chladnicky, vzdy ho musi obsluzit jeho zena. Bojim sa, ze skoncim rovnako ako priatelova mama... :(

:)

macka, ty ako keby si mojho priatela opisovala!! skoro styri roky sme spolu, spolocne byvanie zatial neplanujeme... ale tiez ma priserne navyky. on nevie co je to rodinny obed, u inch kazdy je v inu hodinu, beru si jedlo k telke, k pocitacu... ja rodinne obedy cez vikend vyslovene zboznujem.
priatel nie je schopny ani len si povysavat vo vlastnej izbe, tam sa nevysava aj polroka, kedysi sa aspon kvoi mne premohol, ked som mala prist na navstev (som alergicka na prach), dnes je mu jedno uz aj to. prach neutieral nikdy v zivote. jeho izba je zapratana hovadinami od vymyslu sveta,oblecenie na zemi, na stolickach, neumyte taniere od zjedeneho jedla a vsetko mu to pride normalne. a co je na tom, vraj to je v poriadku.

tiez slubuje hory-doly, ze ked spolu budeme byvat, bude to ine... no bojim sa toho, ze ked spolu zacneme byvat, uvedomim si, ze som kus mladosti stravila s clovekom, s ktorym jednoducho vdaka tymto veciam nikdy v spolocnej domacnosti stastna nebudem.

ajajja

macka001, môj manžel pochádzal z takej istej rodiny, mama ich všetkých obskakovala, nikto nemusel prstom pohnúť. Keď sme spolu začali žiť, tak som si ho trochu tak prevychovala, aj keď je to blbo povedané. Na nákupy sme chodili spolu, ja som navarila, on umyl riad, cez víkendy sme upratovali spolu ... Keď sa nám narodil syn, žehlil plienky, vždy keď mal voľno alebo prišiel z roboty vzal malého von, aby som si oddýchla. Teraz sme spolu 16 rokov a jeho " parketa " je komplet upratovanie bytu + nákupy. Ja varím, periem, žehlím a hlavne som stále na na tréningoch s malým, či na turnajoch, čo je každý víkend + učenie so synom je tiež na mne. Sám dobre vie, že mne synove športové aktivity s učením zaberú oveľa viac času ako jemu byt + nákupy. A veru meniť so mnou nechce :)) Nemá s tým žiadny problém, proste u nás je takáto deľba práce :)
Si pamätám, že keď sme spolu začali žiť, bola u nás moja mama a ( vtedy ešte ) môj priateľ sa vrátil z roboty a išiel si sám naložiť z chladničky mnou navarené jedlo a zohriať si to. A moja mama že " a to mu ani nenaložíš??? " :)) Jasné, že inak to funguje pri víkendových obedoch a pod. keď jedia všetci naraz, ale keď príde, doteraz si vie naložiť sám :)
Takže šanca na zmenu tam je, ale treba si naozaj na začiatku stanoviť hranice a z tých nepoľaviť.

lulu22

a ešte niečo, macka, nečakaj až o rok, že on ti povie, že nebude taký, ale mal by začať už hneď so sebou niečo robiť, nech ukáže, že to nie sú len plané reči :)

lulu22

súhlasím s Lalinou a jetotak. ono už dávno vyprchali časy, kedy žena bola doma, mala čas sa starať o domácnosť a muž zarábal peniaze. Dnešná doba je iná, ženy pracujú rovnako veľa ako muži, ale to niektorí chlapi nevidia. Stále si myslia, že žena má byť robot a doma len upratovať, variť a pod? A čo tak zdvihnúť svoj lenivý zadok a pomôcť jej? bude to prospešné nielen pre ich vzťah, ale aj do budúcnosti, ak by sa manželke-partnerke niečo stalo, nezhnije v špine :D

jetotak

ja by som sa nespoliehala ani na nejake dva roky v spolocnej domacnosti. Ono sa to ukaze, az ked rodina(manzelstvo) nabehne na urcity stereotyp, zamilovanost vyprchne, a potom sa ukaze ake velka je vzajomna ucta, respect a zodpovednost.
Moj ex mal podobnu rodinu, s tym ale,ze ked mu matka nieco povedala, tak to urobil. V nasej domacnosti ma nahradil,len vtedy ked som bola sluzobne mimo. Ked som bola doma(myslim tym, ze som nebola na sluzobke) ani prstom nepohol.
Dievca zlate, si inteligentne, rozmyslas nad vecami, zasluzis si byt rovnocenny partner a nie sluzka. Nechaj ho hlupanam, ktorym taketo veci akosi nedochadzaju a rozpravaju tu o akejsi prevychove a pod.

Lalina2

Dievča, utekaj, kým je čas. V takomto prípade sa na prevýchovu radšej nespoliehaj, keď príde dieťa, bude to ešte horšie. A prečo by sa mal meniť? Takto je to pre neho pohodlnejšie. P.S. A čo to je za pojem, že muž pomáha v domácnosti? Je to snáď spoločná domácnosť, tak sa treba o prácu podeliť, samozrejme rovnako.

Brenda

Izabelka_M
tak ale ona tu pise o tom priatelovi nie o nej samej.myslim si ze pomaha jej mame pokial sa to uz hodi.lebo ked je to len na zaciatku tak by sa nemala starat do upratovania podla mna.no ano ked mama robi vsetko tak jej pomoze to je jasne ale ona nebude zit u jeho rodiny ale s nim v jednej domacnostia skor si vsima chalana ako sa sprava doma a ci vobec pomaha.a to je dolezite naozaj ci ten chalan pomaha alebo nie.naozaj sa to odzrkadli v buducnosti.
pravy huhu:
mozno jej mame to vyhovuje taky sposob zivota ale jej to uz nemusi vyhovovat.mna by to tiez islo na nervy kebyze moj priatel mi v nicom doma nepomaha predsa zijeme v tej domacnosti spolu.