Príznaky bulímie

karen

u mna sa to zacala v mojich 14 rokoch. raz som nejedla cely den nic, nie preto ze som nechcela,ale nechutilo mi. ten pocit ze v sebe nemam ziadne jedlo bol uzasny, tak som nejedla ani na druhy a treti den.vsimla si to moja mama, ale nie ze som nejedla, ale ze mi bolo strasne zle, mala som bolesti brucha, bolela ma hlava a nevladala som vstat z postele.lenze pochopila som ze do nekonecna hladovat nemozem a ked som sa po dlhsej hladovke najedla staci malo aj tak som po case pribrala ale nie moc. tak som zacala so zvracanim. zo zaciatku sa mi to zdalo uzasne ale po case sa mi to vymklo z kontroly. zacali sa mi kazit zuby, mala som vyschnutu pokozku, pokazane vlasy,skratka nemala som v sebe ziadny vitamin. dnes je to tak ze za par mesiacov budem mat 21 rokov a ja som s tym stale nedokazala skoncit,skoro nik o tom nevie a mozno to je chyba,ale aj tak sa nepriznam.par krat ma mama nasla na zachode ako sa zbavujem jedla,ale skoncilo to rovnako krikom. dopadla som tak ze pocas mojho tehotenstva som o dietatko prisla,dodnes mam depresie ked nieco priberem a pokazeny zaludok.uz ma nebavi cakat kym vsetci nezaspia potom sa potichu najest ako nejaky zlodej a zvracat aby som nebula hlacna.istu dobu ma mama po jedle kontrolovala ale ja som sa vzdy vynasla. zobrala som si vrece na smeti a sla som sa vygracat do pivnice alebo na luku za stromi.vidite ako hlboko som klesla ale toho sa uz clovek asi nikdy nezbavi,preto to pisem aby ste nedopadli tak ako ja

lolaa99

dakujem vam velmi pekne baby ...
kto ma este nejake skusenosti / alebo vie o nejakych priznakoch , o ktorych sa tu este nepisalo , tak napiste
dakujem:)

alusinka

budem popisovat moje, kedze u kazdej je to asi inak... hlavne co sa tyka bulimie...
- jedenie len na miestach, kde je blizko wc (ale skusene bulimicky vedia vracat aj po hodine, dvoch)
- jedenie osamote, alebo v noci ked vsetko spi
- cervene oci, a tvar po navsteve wc
- ak je student, pyta sa na wc hlavne pocas hodiny
- caste kaslanie, bolest hrdla, zaludka
- rychla strata velkych zasob jedla, kradnutie cudzieho (napr. na intrakoch)
- minanie penazi len na jedlo
- nepravidelny menzes
- pokazene zuby
- tocenie hlavy
- rednutie vlasov
- modriny po tele....

Ono je dost zname, ze bulimicky su dobre klamarky... takze u niektorych na nic neprides ani po rokoch... Ja napriklad som bola tak "vycvicena" ze som vedela vracat aj bez pomoci prstov v krku, uplne potichu...

Ja som depresivne nalady nemala, pre mna bola bulimia skor taka ocista... ked som vracala, bolo mi proste super, a kedze som v podstate prevracala cely den, tak mi bolo super stale... az kym neprisli zdravotne komplikacie... potom to uz bolo zle a musela som s pravdou von...

Drzim palce kamoske aj tebe, aby sa ti podarilo pomoct jej, ak do toho nahodou spadla... ale snad sa to nestalo...

pekny den ;)

marushik

neviem, podla seba, ak mozem pomoct, napada ma uz len, ze som mavala trosku otlacky na ruke od zubov, zhruba nad kostickami, kde sa zacinaju prsty, staci ked je to len trochu scervenane.
potom oci som mala vzdy ako po placi..nervozna som bola, tvar celokovo taka akasi siroka.
taktiez som casto kaslievala, len tak mierne, myslim ze ako suchy kasel, len tak akoby ma trosku dusilo...
a skus si vsimat zachodovu misu, niekedy sa to totiz poriadne nesplachne...aj mne sa to ako velmi doslednej stalo zoparkrat, ked som bola z toho grcania taka unavena a vycerpana, ze som to poriadne neskontrovala a male ciastocky ostali tam...popripade skus pocuvat, ci nesplachuje dvakrat za sebou, niekedy sa to nepodari splachnut naraz...
reci o jedle/diete/pribrati/chudnuti su tiez caste (nie u kazdeho).
a co sa mna tyka, prapadavala som do depresivnych stavov dost casto, v podstate kazdy den :(

ak mas este nejake otazky, alebo blizsie podozrive priznaky, skus napisat
bodaj by to nebola bulimia. je to peklo na zemi. viem o com hovorim.

wyx

v noci sa zobudí a chodí často na zachod, potom leží skrútená jak had a drží si brucho od bolesti... Pije čierny čaj a dava si všetko možné len aby ju ta bolesť prešla.

[zruseny22]

Tak aj ja môžem pridať-
citlivosť na chlad, ja si myslím, že je to v obidvoch prípadoch / u mňa v anorexii/,
únava, slabosť, zvýšená kazivosť zubov, nepravidelná menštuácia /ak sa teda rozprávate aj o takýchto veciach/, pocity nevolnosti, ale ja by som aj rada poukázala na srdcové problémy, bradykardia, arytmia /mám to aj ja u anorexii/, chudokrvnosť, závrate, bolesti hlavy. Alebo sa ti môže stať, že pristihneš bulimičku zadýchanú, ak je po "záchvate", pretože plnosť môže viesť až ku strate dychu a dýchvičnosti.

No, a bulimičky majú zväčša normál váhu až miernu nadváhu. (Ale nájdu sa prípady aj s podvýživou)

Neviem, či som Ti aspoň trochu pomohla.

ladida

cervene,krvave oci,casto opuchy slinnych zliaz,takze to vlastne vyzera akoby mali opuchnute uzliny,celkove to posobi akoby boli trochu opuchnute v tvari,zalezi tiez,ci je to kratkodoba zalezitost alebo je bulimicka roky..podla mna vacsina bulimiciek vyzera akoby celu noc stravili niekde na party:) opuchnuta tvar,unavene oci,siva plet...