Da sa otehotniet pocas tehotenstva?

ele

teraz vazne, moja kamoska je z dvojiciek a ona, resp. vajicko bolo oplodnene o 2 tyzdne neskor, ako jej druhe dvojca. Takto mi to popisovala. Len by ma zaujimalo, ci sa da takato skutocnost zistit, ale asi ano, ved 2 tyzdne v prvom trimestri je dost dlhy cas...

nefinka

nemyslím to v zlom, len sama asi vieš, koľko expertov sem chodí, stačí keď pojedia sladké so slaným a myslia si pomaly, že môžu na to umrieť, keď ich rozbolí brucho..
preto som napísala, že treba si radšej vyzistiť viac, aby kočka, ktorá sa túto otazku pýtala neskončila tak, že bude celých 9mesiacov upierať svojmu chlapovi sex a bezdôvodne..:)

nefinka

hej popisuje aj odborná literatúra, ale kebyže viacej googliš, tak by si našla presne to, čo dotyčnej odpovedal gynekolog, že áno, deje sa to, resp. sa to môže udiať, ale tento jav je pozorovaný u králikov!!! takže odpovedať kočke, že sa to môže udiať, ale s vynechaním dosť podstatnej časti, tak ďakujem pekne za takú odpoveď ..

jankaaaaaaaaa

nefinka: nejaka si mudra nie? ja somt u nikde nepisala ze sa toho treba pbavat a ze sa to bezne deje. iba ze taky stav popisuje aj odborna literatura

nefinka

pre všetky mudrlantky:
bolo by fajn, keby ste okrem hľadania v slovniku cudzich slov hľadali aj reálne prípady /nie tie z topiek/ :D:D
úryvok z jedného fora:

mirka
tehotenstvo v tehotenstve
26.03.2009, 11:35

Dobry den chcela by som sa opytat pokusame sa s manzelom o druhe dietatko .Pri prvom som vo velmi skorom stadiu mala hematom v maternici tak ma hospitalizovali a asi po stvrtom dni mi robili sono ci sa hematom zmensuje, ale na moje aj lekarove prekvapenie tam okrem zmensujuceho sa hematomu nasiel dalsie plodove vajce ktore vsak nebolo dvojca ale o dva tyzdne mladsi surodenec ze vramiroslaj som otehotnela v tehotenstve ale prestalo sa to dalej vyvijat a tak sa to asi vstrebalo asi urcite .otazka znie ci sa nam to moze stat znovu

Odpovedá Doc. MUDr. Jozef Záhumenský

Dobrý deň,
Vašou storry som veľmi pobavil kolegov. Tzv. superfetácia, otehotnenie v tehotnosti sa deje u králikov a u psov. U ľudí boli síce popísané prípady, ale všetky boli spochybnené.
Pán doktor je dobrý fabulátor.
Zrejme ste od začiatku čakala dvojíčky, a jeden plod kolegovia považovali za hematóm :). Jeden plod odumrel a vy ste donosila jedno dieťa.
Je to neuveriteľné, až sa bojím spýtať, kde sa takéto ohromné príhody dejú. Asi v Bradaviciach.

je to z poradne mamaaja, celý link neviem či vám tu môžem dať

ale vy dve keď ostanete tehotné, tak radšej celé tehotenstvo ani nesexujte, aby ste náhodou znova neotehotneli:D:D