prehnaná láska ku psovi

Príspevok v téme: prehnaná láska ku psovi
psíčkar

Ahojte!Pred pol rokom som kúpil deťom pre radosť psíka. To som ani netušil, čo to spôsobí. Deti ho majú radi, ale manželka ho priam zbožňuje. Vraví mu, ako ho ľúbi, bozkáva ho na ňufák. To by ešte šlo, ale ja ho nemôžem za nič vyhrešiť, keď aj dačo vyvedie, všetko musíme prispôsobovať psovi. Nedávno som ho škrabal za ušami a on namňa tak zamručal. Manželka spustila do mňa krik, že čo mu ubližujem. Že ho nemám tak či onak hladkať, lebo on to nemá rád.A že ja naňho žiarlim, lebo ona ho ľúbi a ja to nejdem zniesť.Púšťa ho aj do domu. Minule mu bolo zle a ovracal celú plávajúcu podlahu.Radšej som nič nepovedal, aby zase nebolo zle. Najnovšie jeho výstrelky sú úteky zo dvora. Ja potom po večeroch opravujem plot a plátam diery, ktoré si tam spravil. Naposledy som povedal, že už namám na to chuť a keď chce ujsť, ujde tak či tak. Bolo mi povedané, že ho budem mať na svedomí, ak sa mu dačo stane. Zdá sa mi primitívne, aby sme sa každý deň hádali kôli psovi,ktorý mal byť na radosť. A aby som nezabudol, ešte máme jedného psa a tomu nemá ani kto vodu naliať, keď to ja neurobím. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Už sa bojím aj kýchnuť, aby to nebolo zase namierené proti nášmu miláčikovi.Povedal som manželke, že by som chcel byť tým psom, aby mi venovala toľko starostlivosti a lásky, ako jemu. Hneď som bol zase vyhlásený za žiarlivca.Jedno je láska ku zvieraťu a iné doslova posadnutosť. Čo si o tom myslíte? Je to normálne?

Deria

psickar, ano, ak byvate pri ceste, je to riskantne ho tam pustat navolno. psika treba ale uz teraz zacat cvicit, pokial ho nechcete cely zivot drhnut na voditku. uviaz mu na obojok aspon 8-10m dlhy spagat/povraz a tak ho cvic. spagat moze byt volne pusteny a keby psa napadlo utiect, mozes spagat rychlo pristupit nohou. je to osvedcena a bezpecna metoda! pes ma totiz pocit, ze je volny. ked posluchne, zakazdym ho treba pochvalit a niecim (staci malicky kusok) odmenit, tak si najrychlejsie zapamäta, ze urobil dobre. u mladeho psa, ktory je temperamentny to moze trvat aj dlhsie, pretoze potrebuje vela pohybu, hlavne behu, co mu väcsinou chyba a aj preto sa snazi utiect. beh pre psa je tiez velmi dolezity na travenie.
pre zaujimavost: moja sestra kedysi nemohla psa ani pohladit, proste sa jej to hnusilo. nas prvy pes ju ale totalne zmenil. tak si ju postupom casu ziskal, ze ju obratil o 180 stupnov, neskor s nou dokonca spaval v posteli!
odvtedy miluje vsetky zvierata:D prajem ti vela trpezlivosti a nezanedbavajte toho druheho havina. psi su ako deti, vedia ziarlit a byt smutni, ak su odstrceni alebo zanedbavani.

ESMERA/ATIDE

Tak to sa tovjej rodine nečudujem, aj naša rodina má totiž takúto až chorú, prehnanú lásku k zvieratám :D takže tak. Hoci ťa chápem, že sa cítiš trochu odstrčený, tak ti poradím: upnis a aj Ty na toho psa, a nebudeš mať už na koho žiarliť potom :D :D :D

dazdovka666

Nemate pozemok oploteny? Ci zdrha aj tak? Uznavam, ze s niektorymi hafanmi je to komplikovanejsie, ale tie retaze mi aj tak nevonaju... U mna je ideal pes na dvore s pristupom dovnutra, nepomozem si. Treba intenzivny kontakt s clovekom, nech nevychovate asociala... /myslim vseobecne, nie konkretne Teba :)/.

psíčkar

dazdovka666, ja to tiež nemám rád, ale pokiaľ nie je niekto vonku, tak pes okamžite zdrhá.Bývame pri hlavnej ceste, tak radšej nech je občas uviazaný- má 5m dlhé lanko, ako ho má dačo zraziť, alebo niekto ukradnúť na guláš. Býva okolo nás dosť tmavších spoluobčanov...

Zaran

Ja mám doma už 8-ročnú sučku bígla,ktorú máme už od šteniatka a pred rokom sme si domov priniesli len 5-týždňové šteniatko cross(kríženec vlčiaka a belgického ovčiaka)tiež sučku.Ja svojích psíkov veľmi zbožňujem,ľúbim ich ako nič a nikoho.Sú pre mňa nie len mojou rodinou ale sú to moje "spriaznené duše"hlavne tá sučka crossa.Vždy keď som nešťastná,prídem k nim a môj život je razom krajší- v okamihu zabudnem na všetky starosti.Raz asi pred dvoma rokmi som sa ako každé poobede vrátila zo školy a našla som prázdnu volieru!Niekto môjho psa vypustil(toho bígla).Mala som depresiu ale po 2 dňoch sa môj psík vrátil:).Doteraz sa nezistilo kto to spravil ale ja mám tušenie kto by to mohol byť.Možno že je to chorobná láska a ja neviem ako by som žila keby som jedného z nich stratila.:(

lost

A popros niekoho, ked na nieco zabudnes, alebo mas TV pusteny prilis hlasno, aby ta ovalil encyklopediou (ekivalent k novinam, vzhladom na hmotnost, aj kebyze ju mas na urovni 39kg)..
to na margo novin :)

paganstorm

a ked mate dvoch psov, mal by tam byť rovnaky meter, dalej nechapem načo si deckam zadovažil druheho psa, ked si videl že z vysoka jebu na toho prveho! žene možeš dať po papuli (divne, že to radim prave ja) a psa uviazať na reťaz! obyja by sa zjavne mali priučiť poriadnemu spravaniu

paganstorm

mam k svojmu psvi silny vzťah, mam ho od šťaňaťa a z utulku, takže sme na seba dosť naviazani, oslovujem ho milačik, laska babenko či rodinnym priezvikom, ale pokial nie je treskuci mraz či burka, psovi je vonku dobre a nema čo robiť vo vnutri domu! a keď zdrhne alebo niečo vyvedie, dostane novinavami! milujem svojho psa, ale som proti tomu, aby sa psom fukal praškovy cukor do zadku a aby sa nosili v kabelkach, pes bol prioritne šlachteny na straženie, nie aby som mu skakala okolo riti