na aku vysku s dobrym uplatnenim?

Príspevok v téme: na aku vysku s dobrym uplatnenim?
mimula

Jajaj poradte mi prosim,
lebo len prechadzam strankami tu na i-nete,
a neviem sa akosi rozhodnut.

Viem, ze vela z Vas mi povie, ze chod za tym co ma bavi. No mna by bavilo v podstate vsetko do coho sa zahryznem. Len vybrat si,
aby som nelutovala zbytocne stravene roky.
Co sa tyka predmetov mala som rada dejiny, cestovny ruch-geografia, jazyky, ekonomiku no nie matematiku. Bavi ma praca aj samostatna, ale nie monotonna.
Neviem najst to vhodne povolanie, pri ktorom by som si povedala ano toto urcite chcem.

Vase nazory?

sad2

mimula odporucam ti pozriet si nejake verejne prieskumy, ktore sa zaoberaju uplatnenim absolventov, najdi si tie rebricky a dost ti to moze pomoct vo vybere aby si sa nesekla tak ako ja..:)

mimula

sad, ja tieto 2 predpoklady velmi dobre zvazujem, len neviem sa na zaklade toho co som vymenovala ze ma bavi, bavilo, akym smerom sa vybrat dalej. Toto je pre mna dilemma. Sucastne aby to neboli zbytocne zabite roky, cas, peniaze.

xy :) tu matiku sa budem musiet proste asi doucit, nic neostava, kebyze aj chcem ist dalej v ekonomickom smere... mmm

xy:)

mimula, CR ma aj matematiku na bakalarskom stupni, takze ak si neprajes matiku, ten odbor si nevyberaj. co sa tyka marketingu, absolvovala ho moja kamoska a uz je z nej auditorka s peknym platom v peknej firme, neda sa moc zovseobecnovat, ktora skola je uplne nahovno a ktora nie. zalezi aj od tvojej sikovnosti.

sad2

mimula: no ani tie dalsie tvoje vymenovane odbory nie su ziadna slava, tym ta nechcem urazit,
ale marketing? to sa nepovazuje ani za skolu, v nejakej inej diskusii tuna na portali sa niekto vyjadril, ze ak by mu prisiel na pohovor clovek s diplomom z marketingovej komunikacie tak ani otvorit usta nemusi a hned ho posle prec..
poznam ludi ktori to studuju a teda 5. rocne prazdniny to je slaby odvar toho ako sa da nazvat toto studium a uplatnenie s tymto odborom? dokladanie tovaru v tescu asi...
ekonomia je v sucasnosti tiez dost ziadany odbor, ale tiez podobne ako pravo absolventov je strasne vela...
dizajn - je skor taky umelecky smer,tak treba zvazit predpoklady na to
a cestovny ruch - to je tiez na styl marketingu..
clovek pri vybere musi zvazit 2 zakladne predpoklady: zaujem o odbor a prakticke uplatnenie po skole!

mimula

sad- diky za rozumne argumenty :) trosku si nam objasnil...mmm ja neviem co tak nieco v suvislosti s ekonomiou, marketingom, dizajn, cestovny ruch, mmm...

sad2

dievcata, ako chapem Vas, lebo ja som bol taky isty, ale pokial clovek nie je v tom, tak to nevie posudzit,ake to je v skutocnosti.
takze po prve: 1.uplatnenie s pravom je takmer nulove 2. ziadna prax pocas skoly, po 5 rokoch skoncis ako Mgr. a nadries sa ako tazny kon, to iste skoncia ludia z inych odborov s pätrocnymi prazdninami..
3. po skonceni skoly ak budes chciet robit pravo tak potrebujes 3.rocnu prax, ktoru budes bud robit zadarmo alebo za minimalnu mzdu ak vobec najdes taketo miesto 4. kazdorocne vychadza z pravnickych skol stovky ak nie aj vyse tisic absolventov, pracovny trh je nimi absolutne preplneny..
5. v zahranici si ani neskrtnes s nasim diplomom 6. polovica mojich kolegov ak by si mohla vybrat este raz, tak si pravo urcite nevyberie, nema to buducnost...

xy:)

vyska s dobrym uplatnenim? nieco technicke, prirodovedecke.. ale podla predmetov, kt mas rada sa tymto smerom uberat asi nebudes..

sad2

studujem pravo, a dievca ak chces mat dobre psychicke zdravie tak sa vyhni tomuto odboru zdaleka, mozem ti vymenovat xy dovodov, ja to lutujem,ze som si to vybral,ale uz nemozem zmenit kedze uz nie som na zaicatku..