Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svrbenie tela

Príspevok v téme: Svrbenie tela
leba

dobrý den,mám problém so svrbením celého tela, hlava, nos, tvár, uši a telo. Najviac ma svrbí v nose, hlave a potom ostatné. Pred 3mesiacmi sa mi začali tvoriť štipance ako od komara, ktoré ma svrbeli a kožná mi povedala, že je to svrab, tak sme sa s dcérkou preliečili, týžden som všetko dezinfikovala, prala, žehlila, mrazila, vymienala, čistila savom, proste extrémne!!! natierala som sa aj na tvari aj do vlasov, dcéru dokonca 5x hoci sa píše (sírova masť) že od krku dole a 3x. Bola som psychicky zrútená. Manželovi ani rodine, kamarátom, nikomu nič do dnes nebolo ani nie je, no mne sa stále niečo deje. Najskôr sa mi začali tvoriť petéchie, kožu som mala ako hroch, všetko ma svrbelo, štípalo. To mi kožná povedala, že to je reakcia na liečbu. toto mi po 2 týždnoch prešlo a po dalších 3 týždnoch sa mi svrbenie opäť dostavilo, ktoré mi pretrváva až do dnes. je to už mesiac s tým, že niekedy mi to prejde aj na 5 dní, potom opäť, niekedy sa na to aj budím, inokedy vôbec. Vyrážky po tele nemám, len bežné na tvári, pleciach, ktoré ma nesvrbia. Svrbí ma len pokožka, ako ked vás jemne zašteklí. Neškrabem sa intenzívne, len sekundovo na mieste, kde ma to zašteklí. U kožnej som zatiaľ nebola, bojím sa, že mi povie, že je to zase svrab, hoci tie príznaky sú asi iné, ako u svrabu. Robili mi aj krvné testy, vyšli mi trochu zvýšené pečeňové, štítna je ok, helikobakter tiež. Neviete prosím, čo to môže byť???

Bibis3

Čaute! Ja mám ten istý problém so svrbením. :( Prosím, pomoc, už to pretrváva od októbra... raz začne, potom prestane....je to hlavne, keď mám školu...no niekedy aj, keď som doma cez víkend. Svrab to nie je...čo to môže byť? Prosím POMOC!

claire

Ahojte, prosím !!!! už od včera čo som bola vonku tak ma začal najprv škrábať krk potom keď som pršla domov nohy a brucho. Myslela som si že keď sa osprchujem že to prejde, ale mílila som sa. Tak som sa tešila na večer že sa osprchujem! osprchovala som sa namstila som sa telovým krémom... do je to do rána to pomáhalo bola som šťastná lebže už mám pokoj, lebo je to strašne ale strašne nepríjemné. Ráno som sa zobudila a prvé čo som urobila začala som sa škrábať!!! mala som také nervy! bolo tým viacej horšie a viac ma to škráballo. Najprv brucho kde mám červené fľaky a nejaké bielo žlté flaky ešte. Bojím sa lebo je to nepríjemn čo stým mám spraviť????!!!!!!! teraz ma škrabe ucho ! pred chvílou var a oči a vonku dnes zasa nohy a lýtky ! a začína ma krk. Neviem či je to alergia ale vkuse sa mastím. Mastenie zaberá ale len nacvíľu. Prosím ale prosím vas napíšte mi na sue1@centrum.sk prosím neviem čo mám robiť :( ak mi napíšete som vám VELMI VĎAČNÁ !!!!

leba

Ďakujem za názor, dúfam, že to tak je, ten bilirubín som mala zvýšený tak, že hraničná hodnota je 17 a ja som mala 30 tak neviem, ale pri opätovnom rozbore krvi bola hodnota 20. Na alergologiu idem o 3 týždne, tak verím, že sa mi už vyrieši tento zvláštny problém...

tpch

To si natrafila na hlupu koznu, takto svrab nevyzera. Podla mna mas zihlavku (ak sa ti tvoria cervene pupance), lieci sa to vysokymi davkami antihistaminik. Zmen lekara a hlavne liecbu.
Ak na kozi nie je zjavna ziadna zmena, nemas pupance, len svrbenie, moze byt za tym zvysena hladina bilirubinu (vysetruje sa ako sucast pecenovych testov). Svrbenie z bilirubinu vsak nastava az pri vyssich hodnotach.
Ak ti liecba nebude pomahat, pytaj sa na alergologiu a nechaj sa vytestovat.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.