Daňové priznanie. Dokedy?

jansulik

Dobrý deň, som učiteľ a výnos z urbáru 138 eur som dostal až po 31.03.2013. Za minulé roky som si platil dane za urbáru sám, lebo mi to prišlo pred 31.03. spolu s tlačivom o výnosoch z urbára.
Čítal som niečo o hranici 500 eur.
Prosím, ako je to?

Ján Šulik

kujko

tak potom ti tých 60,- eur vrátia...vypln ten papier čo som ti písala, a pošli...

a preto do 15.2.2012, lebo zamestnávateľ to musí urobiť do 31.3.2012..a ak má podnik napr. 100 zamestnancov, aby to stihol urobiť všetkým do marca, ktorý o to požiadajú ako ty...

dara999999

pod tým je
nejaké: ,,zníženie základu dane
nezdanitelná čast na danovníka..a tam je nula.tiež. ale ja som mala minulý rok brigádu december a november-polku novembra a mala som za tie brigady dokopy nejakých 350eur. tak nech mi nevravia že mi nči nevrátia. stahovali mi z toho dan...a ptm som bola par krat dokladat asi trikrát v decembri a tam mi nestiahli..to som mala dokopy 6O eur

dara99999

ahoj, dakujem ti..
no mám tam taku kolonku, je to papier ,,potvrdenie o príjmoch fyz osoby..blabla..
mam tam kolonkU : ,,uhrn preddavkov na dan zrazených podla zakona blabla..
a tam mám nejakých 66eur...ptm je tam len nula už dole pod tým všade.

kujko

ešte doplňím, ak na potvrdení o príjme máš nulové preddavky na daň..tak nemusíš robiť nič..lebo si nič nezaplatila, t.j. nič ti nevrátia

kujko

najprv si pozri, či máš potvrdenie o príjme a či tam máš vyčíslené preddavky na daň, alebo je tam nula..alebo vyčíslená zrážková daň či tam je...

lebo záleží, či ti zamestnávateľ uplatňoval nezdaniteľnú položku alebo nie...

podávaš daňové typu A

a nerob srandu, že nevieš, dokedy treba podať daňové :))) žeby do decembra ??
srandujem, do 31.3.2012

keď nepodáš, neprídu ti na to..ak si zaplatila preddavky na daň, tak len prídeš o peniažky..

ale poradím ti : nemusíš podať daňové, stačí ak požiadaš zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň...aj keď si tam brigádovala povedzme jul-august a ty požiadaš, je povinný ti to urobiť..a vráti ti peniažky na účet, lebo jemu to vráti daňový urad..

chod do papiernictva, kde predávajú tlačivá, kup si " Žiadosť o ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti " , vyplň a pošlu ju tam, kde si brigádovala....oni to urobia...

ale musíš to stihnuť do 15.2.2012