nespravený opravák

Príspevok v téme: nespravený opravák
david23

Chodím na EUBA a som piatak. Cez víkend som sa dozvedel z AISu, že som nespravil ani opravák(na spravenie skúšky je len jeden riadny a jeden opravný termín) poslednej skúšky, ktorá ma delila od štátnic, lebo v letnom sú len predmety končiace zápočtami, aj keď som si pri najväčšej dávke sebareflexie istý, že to aspoň na to Ečko bolo, dokonca som čakal lepšiu známku. Lomcujú mnou pocity strachu, nechutenstva, zhnusenia, smútku, nenávisti, bezmocnosti, úplne ma to psychicky položilo, dokonca som kvôli tomu už aj reval. Celý semester som sa k nej správal milo, robil si úlohy, napísal seminárku na 50 strán, dokonca som aj chodil na skoro všetky prednášky. Neviem čo mám teraz robiť, ísť za ňou a prosiť, aby mi dala E, napísať jej mail, abz mi dala ešte šancu na náhradný termín-aj keď neverím, že to napíšem lepšie, ísť na študijné, alebo dekanom? Mám závažné autoimunitné chronické ochorenie, musím sa vyhýbať stresu a to sa nedá. Mám chuť zbaliť sa, na všetko sa vysrať a utiecť niekam za oceán

david23

viem, že by som už mal zabudnúť, ísť ďalej a sústrediť sa na ďalší opraváák, ale jak som pozeral ten test, tak pri 2 otazkach som mal viac uvedených bodov v odpovedi-pri jednom 6, pri druhom vyše 10, všetky mi zafajkovala a za obe otázky mi dala len po jednom bode z 5, tak neviem, čo tá ženská tam chcela mať napísané

david23

Eva6 tak to je super téma:-) síce neviem, čo by som dal do teoretickej časti, ale na praktickú časť by ma toho napadalo habadej:-)
ojka tak to je super, že už robíš praktickú časť. Mne tá moja odpísala, že na mňa zabudla(spolu s teoret.časťou a osnovou praktickej som jej dal bonboniéry a čokolády za 30euro, tak sa mi to nejak nezdá, že pri nadžgávaní by si nespomenula, ale tak čo už) a teraz ma zas naháňa, už mi poslala 3 maily, nech jej dám finálnu teoretickú, pritom sme sa v septembri dohodli, že z tých 40 strán teórie mi povymazáva, že čo sa jej tam nehodí, ale tak čo už, doklepem teda tú teóriu sám a snáď to bude dobré, len neviem, kde to mám zazálohované, buudem musieť pokutrať všetky priečinky, maily, USBkľúče... no niektorí učitelia majú to vyhadzovanie v krvi, že sa im ľahko spáva, keď každý študent na toho dotyčného musí vkuse celé dni nadávať...
Simonella ten test mám odfotený, dával som to čítať otcovi a povedal mi, že otázky kládla asi tak, aby odpovede boli nejednoznačné, ku každej takej mi dala len 1-3body z 5tich /len pri 2 z 20 som mal 0/, neškrtla mi v písomke nič, ale asi jej tam vždy niečo chýbalo a to by si vedela obhájiť, čiže sa mi neoplatí zatiaľ to riešiť, lebo ak by som ju dostal na komisii na štátniciach, tak by som určite letel, ako špinavé prádlo...
inko to je fajn, že vám ich dali tak skoro, aspoň máte čas na prípravu:-)veď to ma hnevá, že píšeme toľko seminárok, akoby sme boli žurnalisti. Ja si vždy na nich dám záležať, aj ma vždy chvália a mám z toho prd, lebo oni aj tak nezohľadňujú ich kvalitu na skúškach:-((( tak ja stíham popri škole aj prácu, jazykovky aj šport, ale ide to na úkor zdravia, voľného času a čas mi neskutočne letí, že ani neviem ako, ale je zas pondelok:-(((

[zruseny1]

david, no veru neplati to na celu skolu :D
ja neviem ako to je mozne ale ja fakt nemam popri skole vela casu, ved celych pat rokov pisem takmer na kazdy predmet nejake seminarky, vkuseee
okruhy mame uverejnene asi mesiac- dva :) sama som bola prekvapena tym predstihom

Simonella

ja by som na tvojom mieste dala preskumat ten test co si pisal.. ved urcite si to dal, ak mas ten pocit, len ta husa nemala svoj den..

ojka

david ((((-: ehm, ja súhlasím s inko, nie neplatí to na celú školu, heh,.... ale zasa to je len a len môj názor,... ono to aj veľa záleží od toho, k čomu má človek vzťah... ak má niekto vzťah (má to v krvi) k ekonomii, tak sa mu to zdá ľahšie, ako niekomu, kto by frčal len na jazykoch, fyzike, medicíne a pod ((: záujem veľa spraví....
aaa ďakujem.... hm, i keď ako tak premýšľam, tak ja som tam bola asi jediná, čo to tak prežívala :D nikoho iného som tam nevidela plakať, i keď viacerí možno už mali len tak tak na krajíčku (:
a tá vyučujúca určite nebola zmätená, ona má zasa toto v krvi - to vyhadzovanie a to myslím doslova... :DDD
a čo sa týka mojej DP, taaaaak, čakám ako sa mi vedúca vyjadrí k prvej polovici tretej kapitoly, že či ju môžem v takej podobe a v takom duchu doklepnúť a sfinišovať... len je trošku problém sa s ňou skontaktovať, tak si musím počkať, kým začne semester... a ty ako?
Evka, ehm :DDD to fakt máš robiť výskum z tejto oblasti? tak potom daj vedieť, ako si v tom pokročila (((:

Eva6

David, ja mám robiť výskum v oblasti prostitúcie :) Tak som veľmi zvedavá ako ho zrealizujem. Ale na to mám ešte čaasuu. Dúfam :)

david23

Inko a neplatí to na celú školu?:-) Tak ja sa nechodím moc zabávať, lebo nemám na to čas kvôli mimoškolským aktivitám, ale viem, že je tam na internátoch stále veselo:-) a súhlasím, každý má právo voľby a je už na ňom, akú cestu si zvolí, čiže by sme sa tu nemali hádať, čo je ľahká a čo je ťažká škola, keďže vzájomne si ich vymeniť na objektívne posúdenie nemôžeme. Taktiež to závisí od toho, ako je kto šikovný, čiže by sa mohlo hmm11 kľudne stať, že keď jej škola je pre ňu ťažká, tak by bola aj EUBA...
inko asi ešte okruhy nemáme, možno aj máme, ale máme novú - luxusnú stránku, v ktorej trvá trochu dlhšie sa zorientovať, tak musím pokukať, ale na čo si kaziť víkend:-) a rozvrh máte aký? ja budem prvýkrát v živote chodiť do školy aj v piatok, tak to už veru hej!
ojka gratulujem, určite si si to zaslúžila:-) len učiteľ musel byť zmätený, keď vychádzal zo školy, keď ste všetci plakali(tí, čo urobili od šťastia a tí, čo neurobili od smútku:Djak ja)
ďakujem za link, včera som už bol v knižnici požičať si asi 15 kníh a cez víkend chcem už teoret.časť dať do finálnej podoby. Ako ste na tom baby s diplomovkou?

ojka

david, ja mam zleeeeeeee, veľmi zleeee pocity po každej skúške, ale toto bola najdrsnejšia zo všetkých, lebo fakt sa z nej lieta jak na bežiacom páse a posielajú kopu ľudí opakovať ročník, ale som šťastná jak blška teraz. Síce mi je veľmi ľúto znova tých ľudí, či neurobili.... lebo to nie sú skúšky, ktoré by človek odflákol, ja už som chytala také zúfalé stavy, že už som nevedela, čo sa mám učiť, lebo aj tak som sa bála, že zasa vyletím (; ale keď som to spravila, tak som si v škole minimálne pol hodinky ešte od šťastia poplakala a bolo mi fajn (-8
hm, hej, v novembri sa menila smernica a tie vecičky okolo toho (: www.euba.sk tak si to kukni ak chceš...
inko, nie, my ešte nemáme vypísané okruhy a otázky, pcheeee, vy už nebodaj hej? (:

[zruseny1]

hmmm111 plakat nad neferovostou? jasne nie je to fer ze studujes na tazsej skole, ale ako nas ekonomov ucili "vsetko je o volbe" :) mohla si si vybrat inu skolu, alebo ziadnu, mala by si cas na to, na co ho nemas

david ty uz radsej nepis o vasej flakarine, lebo potom to vyzera akoby to platilo pre celu skolu :D nie vsetci chodia na tvoju fakultu :P :P :D