nespravený opravák

Príspevok v téme: nespravený opravák
david23

Chodím na EUBA a som piatak. Cez víkend som sa dozvedel z AISu, že som nespravil ani opravák(na spravenie skúšky je len jeden riadny a jeden opravný termín) poslednej skúšky, ktorá ma delila od štátnic, lebo v letnom sú len predmety končiace zápočtami, aj keď som si pri najväčšej dávke sebareflexie istý, že to aspoň na to Ečko bolo, dokonca som čakal lepšiu známku. Lomcujú mnou pocity strachu, nechutenstva, zhnusenia, smútku, nenávisti, bezmocnosti, úplne ma to psychicky položilo, dokonca som kvôli tomu už aj reval. Celý semester som sa k nej správal milo, robil si úlohy, napísal seminárku na 50 strán, dokonca som aj chodil na skoro všetky prednášky. Neviem čo mám teraz robiť, ísť za ňou a prosiť, aby mi dala E, napísať jej mail, abz mi dala ešte šancu na náhradný termín-aj keď neverím, že to napíšem lepšie, ísť na študijné, alebo dekanom? Mám závažné autoimunitné chronické ochorenie, musím sa vyhýbať stresu a to sa nedá. Mám chuť zbaliť sa, na všetko sa vysrať a utiecť niekam za oceán

zewa

Jednoznacne nepis mail. Urcite treba zajst za nou osobne a opytat sa na nejaky termin.
Mozno by bolo fayn precitat si skolsky studijny poriadok, ci sa nepise, ze mas narok na tri terminy (1 normalny a dva opravne). V tom pripade by vam ju musela dat.
A ak pri tom rozhovore s tou vyucujucou nepochodis, tak za prodekanom by bolo treba ist.
Inak napada ma, ze ak povie, ze bude este jeden termin (nahodou), tak sa jej opytaj na svoju pisomku, ze nevies, co si tam tak dovrzal, ci by ti mohla povedat, na co sa mas viac zamerat. Prosto daj jej pocit, ze je najvacsa a najlepsa vo svojom odbore.

ojka.

uff, tak táto tema mi moc neurobila radosť, (glg)....
david, nooooo, hm, nedá sa to riešiť ešte nejakým dekanským alebo rektorským termínom (je u nás na EUBE niečo také vôbec)?
alebo no, nejak to s ňou osobne teda "prediskutovať"- aj keď to je nejaká mrcha, tak milo na ňu, zdvorilo, prípadne to doskúšanie, treba skúsiť....hm, resp. poprosiť za viacerých, či by nemohla dať ešte nejaký opravný v LS.
držím všetky palce, ktoré mám, nech ti to dopadne dobre...

*inko

jezis tak ja asi viem o ktoru prof. ide
neverim ze nejake riesenie sa nenajde, tak ci tak jej musis napisat mail, aby si zistil aky postup dalej nasleduje, ona vam musi dat nejaky termin aj v aprili, lebo v podstate mame narok na prenos, lenze kedze sme piataci, nie je kam si to preniest
u nas na fakulte davaju tento "akoze prenos" na marec-april
a prestaaan, rodinu teraz neries... nie je to ziadna hanba
jedna moja spoluziacka nesla k bc. statniciam v standardnom termine, lebo sa zabudla na ne prihlasit v aise :D skor to by som povazovala za hanbu a nie toto...stane sa, nic si z toho nerob
ked vravis ze ta prof. je taka mrcha skus ist na nu zdvorilo, aj ked by si ju najradsej nakopal...skus jej napisat mail v tom style, ze si dobre uvedomujes, ze si mal moznost si to opravit, ale vzhladom na to, ze sa ti to stalo prvykrat, nevies dalej ako danu situaciu riesit a ze ta mrzi, ze ju oberas o cas a sposobujes zbytocne neprijemnosti, ale aj tak by si bol velmi vdacny, keby ti dala moznost si tu skusku opravit este teraz v tomto case..bla bla..pripadne ci ta nemoze ustne doskusat aby si dokazal ze to vies...(mne napr. pisomne skusky nevyhovuju)

david23

hlavne cítim tlak zo strany rodiny, to je taká hanba, budem jediný z rodiny, ktorý ma problém ukončiť VŠ, ešte k tomu "električkovú". Rodičov asi porazí aj babky, ktoré sa už tešili na moje promócie:-)

david23

neviem vôbec, aké sú možnosti, keďže som vždy všetky skúšky spravil a v takejto situácii som ešte nebol. Spolužiačka sa jej po skúške pýtala, že či môže prísť na ešte jeden opravný, kebyže nespravila a ona, že v žiadnom prípade, že sa mala pripraviť na tento. Určite nás je takých viac, čo sme nespravili, ona má povesť, že nebere ohľad na to, že má človek pred štátnicami, to nám hovorili aj ostatní vyučujúci, vraj má dosť problém s mužmi, lebo je rozvedená a sama. Som na OF.

*inko

no tak, klud, ziaden utek za ocean :)
nemozes sa prihlasit znovu? viem, ze na eube mame iba jeden riadny a jeden opravny termin, ale niektori profesori umoznia ist aj treti krat na skusku. nemyslim si, ze by ta este chceli trapit, skus sa prihlasit v aise znovu, ak ta system nepusti, tak napis mail tvojej prof. a rovno sa jej aj spytaj, ci by si si nemohol vidiet pisomku, na tvojom mieste by som sla za nou a spytala sa aj na pocet bodov. mozno by ti dala este nejaku jednu dve otazocky a Ecko k tomu
preniest si ten predmet uz nemas kam, kedze v lete koncis, ale miesto toho sa to zvykne riesit este opravnymi terminmi v marci alebo aprili
na ktorej fakulte konkretne studujes?

winki

Jasne, že choď za ňou hádam to neneháš, tak a tiež si myslím, že neni taká svina, aby ti nedala skusku v poslednom ročníku. A keď už nič iní vždy je možnosť požiadať o komisionálne preskúšanie, či niečo také? Len sa nenechaj v žiadnom prípade odbiť.