Preplatenie spoluúčasti pri poistnej udalosti

Konopkova

2008.08.06 dopravna nehoda MĹR na aute totálna škoda MLR vodic bol na vine.Allianz Hungaria škodu uznala a do dnešného dňa som nedostala sumu za spoluúčasť. Na koho sa máme obrátiť, viac krát sme urgovali .Dakujem

arnie11

Ask
Samozrejme mas narok. Ja som mal tiez mnou nezavinenu nehodu. Moja oprava isla z mojej havarijnej, ale poistovna si to potom vymaha z PZP vinnika od druhej poistovne. Spolucast mi doplatili z PZP vinnika automaticky, ale u niektorzch poistovni moyno treba poziadat pisomne.

mate59

nerozumiem ti celkom, ak si platila spoluúčasť,tak sa škoda preplácala z tvojej havarijnej poistky.Ak sa platila z jeho povinného ručenia, tak ti poisťovňa preplatila menej,lebo ráta amortizáciu vozidla.
On nie je povinný ti preplatiť spoluúčasť.

via043

potrebujem poradit,mali sme skodovu udalost december 2010,bola privolana policia,spisany zaznam,podpisany skodom,zaslane poitovni Poistovna skodu prepaltila vo vyske 1322,servis uctoval 1800,oznamili nam,ze bude vymahat spoluucast os vinnika,nastal problem,je to obcan slovensdka,ale zije v dansku a aj poistenie ma tam,doteraz sme nic nedostali s tym,ze nehlasil udalost svojej poistovni,takze nic sa nehybe nemame uhradenu spoluucast,na koho sa este obratit,najprv sluboval,ze doplati aj rozdiel ale nestalo sa ,mam o tom ulozene jeho sms,dakujem

mate59

no mal si ho zinkasovať hneď, ako ste sa dohodli,veď keby sa volala polícia, on by platil pokutu,tak nech ti tú stovku teraz zaplatí,ale asi nebude chcieť.

Ask

No preto som to riešil cez moju havarijnú, lebo mi poisťovňa preplatí celú výšku, kebyže to riešim cez jeho poisťovnu, tak tam by mi započítali amortizáciu, pretože je to staršie auto a prerobil by som ešte viac, ako tých 100eur, čo som zaplatil ako spoluúčasť. Zápis o nehode sme spísali, je tam uvedené že on je vinník, aj to podpísal všetko, len teraz chcem aby mi niekto zaplatil moju spoluúčasť, keďže som škodu nespôsobil ja

panča

cez vlastnu havarijnu sa hradi aj vtedy, ak si nechces opravu preplacat sam a potom cakat na preplatenie od poistovne.

neviem uz presne postup, ani ci je na to narok -ale spytaj sa vo svojej poistovni (normalne zavolaj na call centrum)-mali by Ti poradit. Oni totiz budu regresom vymahat peniaze od poistovne vinnika (z jeho PZP) a ci si mozes aj ty ziadat o preklatenie spoluucasti

GiovanniX

neviem preco si hradil skodu cez havarijnu,cez poistovnu vinnika sa hradi,ak nie ty si bol na vine,z havarijnej len ak ty si bol vinnik.Bol pri nehode policajt,spisali ste protokol o nehode? uznal,ze on je vinnik? ak ani jedno tak zabudni,vinnik povie,ze ta ani nestretol a nieze havaroval s tebou..