problem s travenim, bolesti brucha

Príspevok v téme: problem s travenim, bolesti brucha
salomonka

asi rok aj pol dozadu som zacala chudnut, lebo som mala nadvahu, stravovala som sa zdravo, pecivo som vobec nejedla a ked som si aj dala, aj to zriedka, tak len celozrnne, alebo doma napecene a cestovinam som sa vyhybala tiez, vyborne mi travilo, nikdy mi neskrkalo v bruchu ani ma nenafukovalo.. po case, ked som uz nechcela chudnut, som zacala jest trochu viac a niekedy som si dopriala aj cestoviny a pecivo, tak ma po tychto jedlach zacalo dost nafukovat a stale mam bud krce alebo ma prezenie alebo mam len nafukuje a je to dost neprijemne, rada by som si dala aj normalnu desiatu, no pecivo, ci celozrnne alebo vodove biele neprichadza do uvahy...
neviete o co moze ist?

RNG

To je jasny pripad nedostatku kyselin, vtedy ked nieco zjes a vypijes, kyseliny sa ti rozriedia natolko, ze nevedia zabit v zaludku mikroby a tak tam mas kvasenie a hnitie a jedlo sa ti z tyvh plynov natlaci do pazeraka=pala.

arnie11

Ak Ti to robilo problemy aj predtym, mozno by si mala navstivit gastroenterologa. Moze to byt nedostatok nejakych traviacich enzymov, potravinova alergia, mozno aj celiakia.

salomonka

no len od kedy normalne jem, je pol roka a cim dalej, tym je to horsie a aj predtym, ako som jedavala bez peciva, ma dost nafukovalo z kadecoho a neviem z akeho dovodu vzdy poobede po teplej strave som mala krce, to uz teraz nastastie nemam, po chudnuti a aj pocas neho to prestalo... a ked som prave vynechavala tie potraviny z muky, bolo to ok

mattod.

tvoje telo bolo zvyknuté na jeden typ stravy. teraz dajme tomu ,že "nevie" rozpoznať co je čo a preto to v tebe buble. preto je dieta zlá lebo ti pokazila metabolizmus. par mesiacov a bude vsetko v pohode kym si tvoje telo na to nezvykne .