Daňové priznanie-potrebujete radu?

dada.

on : musíš vedieť výšku dôchodku toho pána. Treba vyžiadať na pošte alebo na soc. poisťovni potvrdenie o výške dôchodku v roku 2011...potom si môže uplatniť rozdiel medzi nezdaniteľnou položkou a výškou dôchodku - t.j. : nezdan. položka mínus dôchodok = tak ten rozdiel si uplatníš ako nezd. položku..POZOR ak je úhrn dôchodkov vyšší ako nezd. položka , neuplatňuješ si NIČ !

Ak je manželka už dôchodkyňa, tak takisto...ak nie je, tak v plnej výške môže uplatniť. Treba doložiť papier z ÚP, že od kedy do kedy bola evidovaná a čestné prehlásenie, že počas ostatných mesiacov nebola evidovaná nikde ani nebola v prac. pomere ani nepodnikala...

ivanecenka

ja budem potrebovať trochu helpnúť, mám dôchodcu, ktorý vlani robil dva mesiace normálne, potom na dohodu asi 2 mesiace, manželka nezamestnaná a vlani 5 mesiacov na UP, potom nezamestnaná, ale nie na UP. Papiere s príjmom som ešte nevidela, ale stačí mi vedieť, koľko je odpočítateľná položka a či si môže uplatniť na manželku niečo...

dada.

posledná firma ti nerobí daňové priznanie, ale ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti.

Do 15.2.2012 musíš o to požiadať, tlačivo kúpiš v papiernictve, kde pre predávajú hospodárske tlačivá..volá sa to : ŽIADOSŤ O ROČNÉ ZÚČTOVANIE PREDDAVKOV NA DAŃ ZO ZÁV.ČINNOSTI ZA ROK 2011
... vyplníš a pošleš

Zvedavaa

Kde zozeniem tlacivo ktorym poziadam poslednu firmu, v ktorej som pracovala o spracovanie danoveho priznania, ked na stranke danoveho uradu stale nie je

roza

Tak toto je jedna z najpotrebnejších tém v tomto období ... Zložité, veeeľmi zložité, divím sa že to nikto ešte nevyužil. Snáď johnycasho?

johnycasho

V minulom roku som zarobil ako fyz osoba nepodnikatel cca 500 eur na google adsense reklame. Mam to oznamit svojmu zamestnavatelovi, alebo som v pazi pretoze vraj na prijem zo zahranicia musim byt platcom dph..

lost

a ked prehram 1000 eur napr v roku 2011, tak mi stat da 19% naspat?
lebo ked zarabam 1000eur rocne, tak platim dane 19% hej, ale opacne to preco nefunguje?