Štítna žľaza - zvýšený thyreoglobulín

Príspevok v téme: Štítna žľaza - zvýšený thyreoglobulín
kvetulik

Dobry den, chcem Vas velmi poprosit o radu, nazor. Asi pol roka sa pokusal moj gynekolog bojovat s mojim men. cyklom, ktory bol uplne rozhadzany a najma, nedochadzalo k ovulacii a pod. Kedze bol u mna kazdy mesiac nejaky problem, pytal sa ma, ci nemam problemy so stitnou zlazou, lebo jemu vsetko nasvedcovalo tomu, ze povodcom mojich problemov je prave stitna zlaza. Poslal ma k endokrinologovi, aby sa na to pozrel on. Na ultrazvuku mi bol na stitnej zlaze zisteny uzol (16 mm), ale endokrinolog povedal, ze to je ok. Urobil mi krvne testy a tie vysli nasledovne: TSH 2,290 uIU/ml (norma 0,270 - 4,200) a Thyreoglobulin 263,3 ng/ml (norma 1,4 - 78,0). Na zaklade uvedenych vysledkov skonstatoval, ze je vsetko ok a nema so mnou viac co riesit. Ziadnu liecbu nenavrhol. Stale mam vsak problemy s mojim men. cyklom a taktiez s otehotnenim, nepomahaju mi zatial ani lieky od gynekologa a ten je stale presvedceny o tom, ze problem je v stitnej zlaze a endokrinolog mi mal nasadit liecbu, ktora by vsetko vyriesila. Neviem ale posudit, ci bol postup endokrinologa ok, alebo ci by som mala na zaklade vyssie uvedenych vysledkov vyhladat ineho endokrinologa a zopakovat vysetrenia. Aky je Vas nazor? Dakujem Vam velmi pekne za akykolvek nazor a radu a zelam vsetko len to najlepsie!