Ako prezit rozchod?

Príspevok v téme: Ako prezit rozchod?
sete

Po dvoch rokoch sa so mnou rozisiel priatel, uz som zazila rozchody, ale cez toto sa nejak stale neviem prekusat..viem, ze sa musim s tym zmierit, lebo jeho nazor uz nezmenim, ale uz tri tyzdne sa strasne kvoli tomu trapim, myslim na to stale, kazdy den placem uz ma to nebavi, chcem to zmenit ale neviem ako..co vam pomohlo ked sa s vami rozisiel partner, ktoreho ste lubili asi az prilis?

Jana Lukacova

Peter1211:

čas rany nezahojí, iba odsunie (potlačí) z vedomia do podvedomia...Potrebujete sa vysporiadať s tým, čo Vás trápi - "odžiť" si smútok, bolesť, hnev z rozchodu, aby ste sa mohol znovu s úsmevom kráčať ďalej..

Howling

Peter - musíš dať tomu viac času, ono niekto to vie zdolať za týždeň, niekto za rok a niekto nikdy, vždy to záleži ako si bol zaľúbený.. resp. aká si osobnosť... ja som mal 2 ročný vzťah a trvalo mi to cca. 1 rok čo som sa z toho dostal, s odstupom času som nechápal, prečo tak dlho, ale zase časom som pochopil, že to jednoducho tak bolo.. moja rada, zamerať sa na koníćky, vyskúśať nové veci, chodiť medzi ľudí a ono postupne Ti odznie to ako celok a budeš spokojný a nikdy nevieš možno Ti druhá slečna vstúpi do života, len musíš niečo robiť, aby si odbúral myšlienku na bývalu, v opačnom prípade je to cesta do pekiel a premrhaného času rozmýšlaním a idealizovaním si ex...mne napríklad pomohlo, že som si uvedomil, že všetko potrebuje svoj čas... a tiež nie je naškodu začať sa mať rád a akceptovať sa aj s chybami, ono potom následne ten tozchod nebude až tak ťažký

Peter1211

A čo poviete na to? Som chlapec a brutálne ťažko beriem rozchod mal som vzťah 2 roky není to doba ani dlhá a ani krátka.. Chcem sa z toho dostať ale dajak sa mi nedarí.. Veľmi som si ju pustil k telu každý deň som z roboty utekal ku nej a veľmi som sa zaľúbil.. A prekusnut je to ťažké hlavne zrejme z dôvodu že ja som ju zavolal do našej partie a chodí vonku z nami každý deň.. Ona jak ani by zo mnou nechodila tak úplne v pohode a ja sa strašne trápim.. Čas hojí rany to viem ale už 4 mesiace po rozchode a furt ma to trápi.. Už ani neviem co robiť..

charmisk

ano, vzdy sa najdu aj "horsie" veci, ale zas znevazovat utrpenie druheho sa tiez nepatri. vela ludi nezvlada ani "len" rozchod a zbytocne si ublizuju. je fajn, ked sa niekto snazi vyhladat pomoc a prizna si problem. akoprezitrozchod.com

jutko212

ahoj, nic si z toho nerob. mne to trvalo tristvrte roka. teraz je to uz ok, ale este stale mi je obcas smutno. pociatocne mesiace boli najhorsie, lebo som sa choval ako idiot a zbytocne si utrpenie predlzoval. najviac mi pomohlo chodit k psychologicke na terapiu (vela veci som si uvedomil vdaka nej) a tiez rady na stranke akoprezitrozchod.com

denisaf

da sa to.... len ludia laske prikladaju obrovsku vahu vacsiu nez si zasluzi... ked ti diagnostikuju rakovinu tam rozmyslas ci prezijes... nie ked ta nejaky debilko opusti...

alicik3

lilyiankaa - uplne suhlasim.
inak aj ja som si myslela, ze mam super priatela. si to myslim vzdy, lebo ved ako inak tomu "dobru" este verit? ale v poslednom case mi to pride dost cudne, napr. doteraz som mu pisala nejaku ulohu, kym on isiel spat, ze je unaveny... fakt neviem, co on pre mna naposledy spravil... uz mi to pripada na hranici s vyuzivanim. kde su muzi ako je moj otec alebo kde su muzi ako som ja zena?:D kedy sa mi to uz vsetko vrati? hrozne...

Lentilkaamat

Ahoj nedávno sa mi stalo to isté ,ale poradím ti trošku čo mne osobne pomáha celkom . nezabudneš nikdy ,ale dá sa to minimalizovať .
Tákže najskôr odstráň všetko čo ti ho pripomína . Všetky veci,fotky,facebook..
Vyraz si na párty . Aj keď si neni typ na bláznivé párty,disco a tak ,tak skutočne to pomáha . Výborne sa odreaguješ a spoznáš možno aj nových ľudí aj keď nemáš asi na to moc chuť,ale vyskúšaj to .
Chodievaj von s priateľmi.
aaa mne ešte moc poomohli psychologické prednášky , na nete je ich mnoho . Tak veľa šťastia. ČAS je najlepší liek. Veď ani semienko ,ktoré zasadíš nevyrastie hneď zo dňa na deň na veľký strom . bude dobré ,držím palce :)