nečakaný a nechcený rozchod :(

Príspevok v téme: nečakaný a nechcený rozchod :(
kamienček

Čaute
Asi otrepaná téma ale nedá mi sa nevypísať, je mi fakt biedne.
Pred štyrma dňami sa so mnou rozišiel môj priateľ po troch rokoch a pol, presne na náš dátum, ktorý oslavujeme každý mesiac, 26. Bolo to vždy také naše číslo, dokonca sme si ho fotili, kde sme ho našli, v novinách, na hodinkách. On s tým začal. O to by ani tak nešlo, veľmi ho ľúbim, veľmi mi chýba, a aj keď je od rozchodu len krátko, neprejde hodiny čo by som neplakala, nedokážem jesť, nedokážem niečo plnohodnotné robiť...
Problém bol asi vo mne, stratil vo mne dôveru, sama som si na vine. Prežívali sme krásny vzťah so všetkým čo tam patrí, neprestala som ho ani na chvíľu ľúbiť, i keď sme mali aj hádky, ale to patrí do každého vzťahu, a boli to len sprostosti, hneď sme sa udobrili, viac ako deň bez seba bolo utrpenie. Kaziť sa to začalo keď sme mali dva roky tým že začal chodiť do práce, a viete si predstaviť, ako ťažko bolo zvyknúť si, že niesme spolu. Predtým sme boli ako dva prísavky. Každý deň spolu, ľúbili sme sa, zážitky ako hrom, vedela som si ho predstaviť ako svojho životného partnera. O rok na to som sa rozhodla, že využijem príležitosť a pôjdem na 4 mesiace do Grécka, na zahraničnú prax. Verila som, že náš vzťah prežije, nebála som sa ísť, a on to tiež zobral v pohode. Nechcel ma obmedzovať, a tešili sme sa keď už prídem. Akosi sa to vtej jeho práci nakopilo a mal na mňa málo času, mrzelo ma že si to pred mojim odchodom ani neužijeme, vedela som že mi bude chýbať...Na to som si ako tak zvykala ale z tej samoty, ani neviem prečo, proste som sa nudila... som sa dohodla s jedným chalanom cez net, že sa stretneme, a kôli priateľovej žiarlivosti som mu o tom radšej nepovedala, veď o nič nešlo.. S tým chalanom mi bolo celkom fain, byciklovali sme sa, občas sme sa len tak na hodinku večer prešli, pokecali sme a nič viac. Raz sa stalo že sme šli na takú dlhšiu túru do hôr, kde sme sa fotili, a pri jednej fotke mi proste dal pusu na pery. Až v Grécku som sa dozvedela že priateľ fotku videl. Veľmi ho to zobralo. Tie 4 mesiace trpel asi tak podobne ako ja trpím teraz, sám mi to opisoval že to bolo ako keby behal po špendlíkoch. Stalo sa to ešte druhýkrát, v Grécku ale nepodviedla som ho s nikým. Keď som prišla z grécka, nejak sa to ututlalo a dal mi ešte jednu šancu. Od vtedy som bola vkuse s ním, chcela som to dotiahnuť, nech nadobudnem opäť jeho dôveru, ale pokazilo to to, že som začala fajčiť, niekedy som mu aj klamala...aj to prešlo, odvykla som si, v celku dosť som fajčenie obmedzila. No on sa so mnou opäť rozišiel, zdvôvodnil to tým že sa jeho dôvera stratila, že nevie čo si má myslieť, že bez dôvery to nejde...ja viem, moja chyba, nejak sa cez to neprekusol a povedal že už nikdy nebudeme spolu. A pritom mi vkuse sľuboval hory doly, čo asi každý chlap nie? Navždy spolu, neprestane milovať atď. Rada fotím a máme spolu neskutočné množstvo fotiek, množstvo spomienok, bola som s ním azda všade, robila som s ním azda všetko...v sexe tiež všetko krásne klapalo...až na tie častejšie malé hádky a občas mi niečo na ňom vadilo, ale vždy to súviselo s tým že akosi na mňa zabúda, na úkol povinností. Dôležité je, že to je moja prvá láska, aj ja jeho, jednoducho sme sa našli. Vždy som mala pocit že je to ten pravý, viem si ho predstaviť ako svojho životného partnera. Dnes som to nevydržala a zavolala mu, a o dva dni ideme spolu von. Stále ma asi ľúbi, nedá sa len tak ľahko prestať. Myslím že sa k tomu pripísalo rozhodnutie že aj tohto roku idem do zahraničia. Asi by mi neveril a tie ďaľšie mesiace na špendíkoch by opäť len zbytočne trpel. Svoje rozhodnutie som dnes odvolala a zrušila. Do zahraničia nechcem ísť. Akosi nemám chuť. Bojím sa že to nevládnem keď s ním budem, ale na stopercent to nieje horšie než keby s ním nemám byť vôbec. Možno by som to všetko vzládala a bola trpezlivá, a pomalyčky si zasa vybudovala tú dôveru, ktorú som u neho stratila. Možno by to zasa skončilo vzťahom, ale bojím sa že si počas toho nájde inú a nedokážem si predstaviť že by mi o nej dokonca rozprával. Chcem začať bojovať aj napriek jemu rozhodnutiu. Pokiaľ je to o nedôvere, tak budem robiť všetko preto aby som ju získala späť. Je to dobrý nápad? Čo si o tom myslíte vy? Naozaj sme mali krásny vzťah a takéto moje stupídne chyby to dosrali, ako on sám povedal. Nebudem ho do ničoho tlačiť, možno sa naučím aj trpezlivosti, chcem len, aby raz bol ten môj muž pri oltári on. Nedokážem sa zbaviť pocitu že k sebe patríme. Neprebolí to, nechcem iného. Sama už asi nikomu nedokážem veriť. :(
Nechcem byť sebecká, chcem len vedieť, či je správne zabojovať. Nie sa mu vnucovať, on sám chce byť kamarát. Asi s tým nemá problém. Chcem s ním byť, dokým svoje šťastie v láske nenájde. Potom by som mu asi už fakt musela dať pokoj. :/ Myslíte že je tam šanca, že kamarástvom zase vojdeme do vzťahu?

VikiQ

mili moji, to, ze jej tu teraz budete vsetci nakladat, aku velku chybu urobila, jej skutocne nijako nepomoze, vrhne ju to do este vacsej depresie v akej je...
nikto nieje neomylny, nikdy neviete, co sa vam moze prihodit, nastane skrat a zrazu konas ako by si za normalnych okolnosti nikdy nekonal...
Ano, bola to chyba, ale treba sa naucit odpustat aj sam sebe a ist dalej....
kamiencek, uprimne Ti prajem, aby si dostala este sancu na napravu a ak nie, tak to tak malo jednoducho byt...a Boh ma s tebou ine plany...
drzim palce

AloeWera7

otrasa, len tak chodiť s niekym von poza jeho chrábat a na výlet dokonca + fotiť sa - ty čo chceš, však to je nevera ako vyšitá! dúfam že ťa ten chlapec - tvoj ex. nikdy nevezme späť! spravila si chybu a potrebuješ to zažiť aj ty a aj ty potrebuješ aby ťa živo prefackal, lebo keď ťa neprefacká, urobíš to znovu, inak a inému...keby si ho MILOVALA , čo pravdepodobne tomuto výrazu nerozumieš, tak by si sa neflákala s iným chlapcom po výletikoch ako nejaká fľandra. To je názor môj aj môjho priateľa.

winki

Pekne, tak zato, že on mal veľa práce pred tvojím odchodom do zahraničia si hneď behala za cudzím chalanom? A si ty normálna? Urobiť to on tak čo ty na to?

User_37597

moze to prerast s priatelstva zas do vztahu ale to by bolo zle pre oboch.moze sa stat co kolvek a ja ti garantujem ze nerobilo by ani dobre to keby ste "kamarati" a on si najde inu.preto je najlespie nic neriesit a jednoducho s nim dalej nekomunikovat a prerusit veskere kontakty medzi vami.
bolestive to je.hlupe to bolo od teba.ale zober si ze myslis ze by sa s tebou rozisiel keby tento vztah ma buducnost a mate ostat spolu do konca?vsetko co sa deje ma nejaky ten dovod.a jednym dovodom tohto bolo to ze vy dvaja nemate byt jednoducho spolu.zabudni,nemysli a teraz zacni novu etapu svojho zivota.

timka25

čo by si robila vtedy kebyze on pojde vonku do zahtraničia a ty ostanes doma a uvidis napr. na facebooku jeho fotku ako dava pusu neznamej osobe hm ? nestratila by si doveru ?

george303

Dohodnes sa cez net na stretnuti s inym chalanom a chodis si snim na turi a behas snim po veceroch zatial co on je v praci ???
Ja sa ani necudujem ze ta poslal k vode ...

kafe

Vieš si ho predstaviť, ako svojho životného partnera? To je pekné a teraz sa na to pozri z druhej strany - myslíš, že priateľ by chcel partnerku, ktorá sa pri jeho pracovnej zaneprázdnenosti stretáva s inými chlapmi? Nepochybujem o tom, že on je fajn chlap. Ale TY NIE SI dosť dobrá partnerka pre neho. Zmier sa s tým.

kafe

dievčatko, vzťah, ktorý si si pokazila už nikdy nebude taký pekný aký bol kedysi. To si uvedom. Tvoj bývalý si zaslúži lepšiu babu a ty sa pouč a nerob sprostosti v ďalších vzťahoch. Pretože opraviť sa to síce dá.. ale už to neni ono. Nechaj ho na pokoji, to je to najlepšie, čo môžeš pre neho urobiť. Nebuď sebec. Bojovať si mala vtedy, keď si si písala/fotila/stretávala sa s druhým a tretím.. teraz je už neskoro.

Izabelka_MT

však dobre ale sama si predstav keby si na jeho mieste ako by si reagovala ....
však dobre daj to ešte na divu ale tam ťa len odsúdia :)