Co s mrtvym zvieratkom? :(

Príspevok v téme: Co s mrtvym zvieratkom? :(
kristi

Rada by som sa spytala, ci na slovensku nie je este normalne ako v zahranici nejaky cintorin, neviem si predstavit, ze ked mi zomrie havko, dam ho do kafilerie, alebo necham u zverolekara.Podla mna sme v tomto sto rokov ako sa hovori za opicami.Ake mate skusenosti vy?Moja babina pochovala svojho psa v zahrade, ale podla mna to je nehumanne a nehygienicke, ved ten dom je uz aj tak predany:(

G.Zora

NAzahrade mám pochovaných dvoch psíkov a jedného kocúra, to je v pohode a podla mna pochopitelne a správne... Ale čo s konom??? Toho pochovat na zádrahke nejde, zakony to nedovoluju, treba odovzdat kafilérny lístok na centrálnu evidenciu, alebo si zohnat povolenie na pochovanie co je sialene drahé....desím sa toho dopredu...Jeden z mojich koní je uz 18 rocný dôchodca...

Deria

izabelka, tak to, co si opisala je presne to, co sa nema robit. vyplakavat pri este zivom psovi, akoby bol uz mrtvy....chudak pes! ked som musela dat moju 15 rocnu fenku utratit, zozbierala som vsetky svoje sily, aby som tam nenariekala a jej este nepritazila a ver mi, ze som sa az potom, ked bolo po vsetkom, takmer zosypala. bolo to moje zlaticko, ktore zdielalo so mnou vzdy veskery smutok, ci radost, vela mi pomohla, ked som sa citila sama, atd., zazili sme spolu krasne roky. okrem toho bola kedysi tyrana, dostala som ju zo stanice smrti a chcela som jej vsetko vynahradit, aby na to zabudla. prave preto si zasluzila, aby nesla na smrt zo strachom. a to si zasluzi kazdy pes od svojho majitela. ak ma odvahu ho dat utratit, mal by vediet pri nom az do konca aj statocne zostat. to je moj nazor.

xdanielax

tak predsa to tu nie je az taka bieda :)
kazdopadne dufam, ze tento problem este par rokov nebudem muset riesit

3nttt

xdanielax- inak aj ked ides po tom novom chodnicku pri nemocnici az k cistickam a este pred zahradkami zabocis do lesa, tak prides na taku lucku,tak po jej kraji su tiez vselijake hroby zvieratiek.

Izabelka_MT

môjmu priateľovi ked zomrel pes, tak to bol ludia brutál!!!! mne to pripadalo tak ani keby pochovávajú človeka .. toľké emocie, plač.... sme boli u jeho starkej a sme všetci boli okolo toho psa a všetci sme plakali a potom mu aj truhličku spravili s jej menom aj krížikom aj deku aj jej hračky dali do nej a ked prišiel veterinár tak ju dali do tej truhličky a tak jej pichol injekciu a potom ju normálne pochovali na záhrade a hrob má z kameňov, tam tiež nápisy , kvety, sviečky, vence...... úplne ako keby to bol človek ...

xdanielax

bingham - to som si este nevsimla :) budem sledovat, aj ked vobec neviem, ktoru cesticku myslis. Mimochodom, dnes rano som tam chcela ist ale pri tych minus 13 som to vzdala.

3nttt

ja mam zajka a chcela by som ho raz ked tu uz nebude dat spalit a rozsypat po byte do vsetkych kvetin ktore tak z oblubou oziera a nas tym privadza do zachvatu zurivoti :) nech si to aspon potom uzije chlapec :)

Deria

ja kvety mojim psom na hrob sice nenosim ale ked ma clovek taku potrebu a ulahci sa mu, preco nie? ked sa to tak vezme, mrtvy clovek tiez nema z tych kvetov nic, nosenie kvetov na hroby sa praktizuje vlastne kvoli pozostalym. ak niekto velmi smuti za svojim psom, nevidim dovod, preco by to malo byt nenormalne.