Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zuby

Príspevok v téme: Zuby
sumec1977

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, seriozne :-) Mám dva zuby, v každom z nich sú prečistené kanáliky v jednom momentálne liečivá vložka a každý je uzavretý cementovou výplňou. Mám si isť po plombu (amalgán) Jeden s tých zubov je ale niekedy citlivý na tlak. S týmto zubom sa už v podstate trápim cca 3 roky po dohode zo zubárkou že tam nebudemem dávať plombu aby to neopuchlo, mám tam proste stále cement a fungujem.
Moja otázka znie, momentálne mám nejaké zdravotné problémy, začervenané jedno oko, aj ked na druhej strane ako sú tie zuby, ďalej zášklby svalstva, časté afty v ústach, virózy a pod. Momentálne som vnútorne presvedčený že už nemá cenu tento zub stále udržiavať polomrtvy v hube a že si ho dám vytrhnúť, zubárka o tom nechce ani počuť. Môžu tieto problémy očí, svalov a pod. spôsobovať aj tieto dva zuby ? RTG mám s pred mesiaca, bol tam mierny zápal preto tá liečivá vložka... Čo ďalej?

geekygirl7

Tak ja neviem, ale vseobecne dnes sa odporuca sa snazit si vlastne zuby zachranit. To pri nicku je rok narodenia? To si este mlady, by ti mohli chybat. Virozy su v tomto obdobi normalne, ak ich teda nemas kazdy druhy tyzden,zasklby svalstva, afty....ako si na tom so stavou, stresom? Nechybaju ti vitaminy? B komplex na afty, magnezium na zasklby? To s tym okom neviem, ale aj ja mam teraz jedno cervene a zuby mam v poriadku. :)