Dokonalý večer

lost

no radsej by som dal personalu dve eura za to nech tie sveiecky zapali, nez ju tma nechat cakat dole, ci to ma mat efekt prekvapenia, to cakanie (napatia) ? :)

wreck

ahojte, tak som tu. ruky a rozkroky pripraaaavit! ideme na to. :-)

--------------------------------

inspirovane skutocnymi udalostami. :))

KAPITOLA I. - ZAKLADY A PREDPOKLADY

najdolezitejsi predpoklad je tento: slecnu skutocne milujes. v opacnom pripade nebudes mat motivaciu ten vecer dokonale pripravit a nebude sa ti chciet davat pozor na detaily. bude to len "dobre", dokonalost ani na dohlad.

dalsi dolezity predpoklad, ktory je dobre mat stale na pamati, je to, ze sa snazis vidiet veci jej ocami. nepripravujes to pre seba, ale pre nu, takze sa pri kazdej prilezitosti pytaj sam seba: "ma to rada?", "potesilo by ju to?", "spominala niekedy nieco take?" ked nebudes vediet odpovedat, skus odhadnut ako by sa ona sama rozhodla, co by si vybrala, na zaklade toho, co uz o nej vies. v krajnom pripade, ked vsetko rozmyslanie zlyha, rozhodni podla seba.

dalsi dolezity predpoklad pre dokonaly vecer je uspokojenie alebo aspon zapojenie vsetkych jej zmyslov. su to tieto: zrak, sluch, cuch, hmat a chut. ukazeme si tipy ako na to.

v hotelovej izbe sa toho da vcelku dost zrealizovat. chces to mat dokonale, takze izbu musis mat k dispozicii uz pocas dna, aby si mal cas pripravit sa na vecer.

dalej budem predpokladat, ze dokonaly vecer bude zavrseny milovackou ako hrom, a cely den k tomu bude pomalicky smerovat. zakladom uspesneho dokonaleho vecera je absencia stresu. nesmie byt vystresovana. a ani ty. musis vylucit alebo aspon vyrazne obmedzit vsetky faktory vyvolavajuce stres. skuskove obdobie, zatial nediagnostikovany zdravotny problem, zla situacia v blizkej rodine,... ak nieco taketo hrozi, radsej s dokonalym vecerom pockaj na pokojnejsie obdobie.

ste spolu 9 mesiacov. za ten cas nemas sancu rozpoznat, kedy je najvzrusivejsia. zvycajne to byva v obdobi ovulacie, koncom druheho, zaciatkom tretieho tyzdna po prvom dni menstruacie. v jej veku pochybujem, ze vie urcit kedy presne to ma. zatial to mozete len odhadovat. bezne vysoku vzrusivost mavaju zeny aj prvy den po skonceni menstruacie. to su veci, ktore k dokonalemu veceru potrebujes vediet alebo mat odpozorovane. v nespravnom case jednoducho z fyziologickych dovodov nedosiahne taku vysoku vzrusivost ako by mohla.

budem ale predpokladat, ze mate nestresove obdobie a vybral si den, kedy je schopna si ten vecer naplno uzit.

KAPITOLA II. - BED OF ROSES

cely cas sa tvaris, ze sa nic nedeje, je normalny den, slniecko svieti, vtaciky spievaju. :) zeny miluju prekvapenia, preto nesmie nic tusit.
izba by mala byt pripravena, takze s cistotou si hadam nemusis robit starosti. zvlastnu pozornost venuj posteli. mala by byt samozrejme dvojlozkova. kup zo 20 ruzi. jednu alebo viac farieb. jednofarebne tmavocervene budu pekne kontrastovat s bielou plachtou. tu sa hodi vediet aku ma oblubenu farbu alebo skupinu farieb a vztah k ruziam vobec. daju sa pouzit aj tulipany, ale tych potrebujes viac. jedna ruza stoji na trhu okolo 2€, tulipany su lacnejsie. no co, chcel si dokonaly vecer a dokonalost nie je zadarmo. :) budem predpokladat ruze.
stonky nepotrebujes, mozes ich odcvaknut a zahodit. lupene z ruzi natrhaj a opatrne, ale dokladne, ich az na izbe vysprchuj studenou vodou. zbavi ich to pripadneho hmyzu a necistot a udrzi ich dlhsie svieze. zlahka ich preloz uterakom, aby si odsal najvacsie kvapky, a potom ich porozhadzuj po posteli. prikryvky prec, lupene davaj priamo na plachtu. snaz sa aby to bolo rovnomerne, aby niekde nebolo "prilis vela plachty". pripadne ich naaranzuj do tvaru srdca alebo niecoho ineho pekneho. ak sa ti zda, ze ich je malo, kup dalsie ruze. tych 20 viac-menej staci na beznu dvojpostel, 150-200 lupienkov. najma tam okolo toho nenarob nejaku spinu. musi to vyzerat, ze tam tie lupene padli zo stropu. nevadi, ze su este polomokre. kym tam pridete spolu, zvysna voda sa odpari a lupene uz budu mat izbovu teplotu.

zapojene zmysly partnerky: zrak, v mensej miere cuch

KAPITOLA III. - VONA

velmi dolezity zmysel pre zenu. maju zvycajne lepsi nos, nez my. nepodcenovat. vone, o ktorych ty ani netusis, ona velmi dobre vnima. zase je tu limitacia, ze sa poznate kratko, takze asi nebudes konkretne vediet ake vone ma rada, resp. ich kombinacie. takze len napady, co moze fungovat:
- vonave tycinky, take tie indicke co pomaly dymia.
- vonava sviecka - vanilkova, kavova, ovocna, s vonou kvetov,... vonia najma ked hori.
- aromalampa - to je taky specialny svietnicek. do vanicky navrchu das vonavy olej a pod nu zapalis maly kahancek. odparovanie oleja sposobi vonu. inspiracia tu: www.zdravysvet.sk
- kup 2-3 pomarance alebo 4-6 mandariniek, osup ich, poloz na nejaku tenku tacku alebo foliu a daj ich na radiator, ak tam bude. alebo len tak na tanierik na okno. odparovanie vlhkosti z kory sposobi vonu. len dnes je uz akosi problem take ovocie kupit. minule som to tak mal na radiatore a vona nikde. :(
neprezen to s vonou a nekombinuj vsetko. nezabudaj, ze ona to bude pravdepodobne citit lepsie ako ty a tiez tam musite mat co dychat. takze menej je tu viac.

zapojene zmysly partnerky: cuch

KAPITOLA IV. - OSVETLENIE

jednoznacne odporucam len sviecky. davaju teple svetlo, prispievaju k vyssej teplote v miestnosti, ak su kvalitne, nedymia. pomahaju skryvat terenne nerovnosti :) na tele partnerky a zaobluju telo, cim zvysuju jej sebadoveru. vytvaraju jedinecnu intimnu atmosferu a pomahaju tak odburat pripadne zvysky stresu.
opatrne, ak tam bude dymovy senzor. moze sa aktivovat, aj ked sviecka viditelne nedymi. a velmi dolezite je dat ich tak, aby ste ich nemohli v navale vasne zhodit. radsej dalej od postele a nech su stabilne. tu mas prilezitost ukazat, ze si zodpovedny chlap. tiez budes menej vystresovany, ci sa nieco nestane, ak to dokladne urobis.
urob si test rozmiestnenia. zhasni svetlo, zatiahni zavesy a sleduj hru tienov. najviac svetla by malo byt na posteli. mali by ste si vidiet do tvare. ja viem, ze v hotelovej izbe nie je vela moznosti v tomto smere, ale skus pripadne poposuvat nabytok alebo inak otocit postel, ak sa to bude dat. intenzita osvetlenia by mala byt asi taka, aby si dokazal bez vacsej namahy na posteli citat knihu a lupene ruzi by sa nemali vplyvom osvetlenia farbit do cierna. experimentuj kolko budes potrebovat, ale neprezen to. nejdes partnerku obetovat temnym silam. takze nie hrozostrasna tienohra a nie cierne lupene.

v tejto kapitole vychadzam len z vlastnej skusenosti, aj ked to hned nebolo v hotelovej izbe.

zapojene zmysly partnerky: zrak, vplyvom zvysenia teploty vzduchu velmi okrajovo hmat (ako pocit tepleho vzduchu na kozi)

KAPITOLA V. - ZVUKY A HUDBA

v hotelovej izbe dost tazke kvalitne zrealizovat, ale nevzdavame sa, lebo ju milujes a to ta nuti nachadzat riesenia. zase sa najprv zamysli, ci vobec ma k hudbe vztah, ci je hudba vhodna pre tuto prilezitost. v niektorej z dalsich kapitol opisem masaz, tak aspon tam by sa to mohlo hodit.

sam musis vediet, co na nu plati. v roznych fazach vecera mozes striedat playlisty podla potreby. dolezity moze byt aj text, ak vie dobre dany jazyk. vtedy potrebujes nieco silne, a mozno nieco take, kde jej mozes sepkat ten text do uska. napriklad taka sonata arctica - shy. to po prvom takte spravi v izbe taku hustu intimitu, ze ju mozes krajat. ako ked v doline sadne ranna hmla. a ked milej zasepkas do uska uvodny vers (I can see how you are beautiful, can you feel my eyes on you), bude mat zimomriavky, ze sa bude chciet prikryt. :) mozno, len tipujem, samozrejme, naslepo.
vhodny by mohol byt aj novembers doom - twilight innocence. to je sice o otcovi a dcerke, ale az tak to z textu nepoznat a lasky je v tom kopec. a zase uvod carovny: "I wonder what she dreams about / perhaps my arms that hold her tight / all the love that warms her heart". aj u2 - love is blindness patri do tejto skupiny.
zaujimavy prvok je tu prave to, ze to vsetko spievaju chlapi, a ty tym sepkanim sa jej snazis navodit dojem, ze to spievas ty pre nu. to moze byt velmi prijemne. ked sepkas, nemas problemy s intonaciou, ani na rytme tolko nezalezi a kapela v pozadi ta vzdy podrzi. toto je dalsia moja vlastna skusenost a fungovalo to perfektne.

dobry tip moze byt aj latino. napriklad soundtrack k dirty dancing: havana nights si viem predstavit ako sucast sviznejsej predohry.
rovnako moze dobre fungovat ambience, chill out, trip hop. ked to bude tisko hrat, moze to urobit peknu atmosferu. nejake konkretne tipy:

Scooter - Rhapsody in E, Nierika - Schwartzblack, Air - All I Need, UNKLE - In a State
Massive Attack - Teardrop, Massive Attack - Shy, Leftfield - Snakeblood, Leftfield - Melt, Juliet - Avalon

comu by som sa skor snazil vyhnut? urcite skladbam s explicitne negativnymi textami. dazd od petra cmorika je carovna skladba, ale rozhodne vam neprida na atmosfere, ked v refrene spusti "...a naaaaas viac niet, laaaaaaska je prec, tak nech ta to nemrzi...". :) je to v slovencine, on ma vyrazny hlas, aj ked to das potichu, ten text je poznat. na dokonaly vecer nevhodna skladba.

je to menej dolezite, nez negativne texty, ale asi by som sa chcel vyhnut aj skladbam ako je najdlhsia noc od ingoly. je to krasna vec, ingola to nadherne spieva, ale vecer je o tvojej partnerke a takato skladba navodzuje dojem, ze to ingola spieva jej. v kontexte vecera sa mi to zda ako rusivy prvok. uprednostnil by som spevakov-chlapov.

zapojene zmysly partnerky: sluch, a ak jej budes posepky spievat texty do uska, tak velmi okrajovo hmat + pripadne dotyky vlasov

KAPITOLA VI. - CHUT

dokonaly vecer musi byt adekvatne dlhy. ak date aj neskoru veceru, neublizi mat nachystane drobne obcerstvenie. vynikajuce su napriklad suche slane keksy, na ktore das avokadovu natierku (rozmiesas avokado s trochou masla) a navrch polozis kusok papriky. naraz to das cele do pusy. alebo klasicke jednohubky na sparatku - napriklad kombinacia kocka syra, kocka jablcka, hrozno. jedna tacka 20 keksov s avokadom, druha tacka 20 syrovo-jablkovo-hroznovych jednohubiek, dalej mala miska s ovocim a este jedna napriklad so sladkymi keksami a/alebo mix - mandle, hrozienka, lieskove orechy, kusky cokolady. podla toho, co ma rada. napoje takisto. ak to ma mat uroven, potrebujes dva pohare. odporucal by som s jedlom tu radsej neexperimentovat, ale stavit na to, co uz vies, ze ma rada. ma to byt jej vecer, takze ak ona miluje avokado a ty ho neznasas, sprav ho. :) vyhnes sa tym aj pripadnej alergii na potraviny, ak ma. to by vam odrovnalo vecer. preto priprav jedlo z toho, co vies, ze moze jest.

zapojene zmysly partnerky: chut, a ak to pekne naaranzujes, aj zrak

KAPITOLA VII. - ZACINA VECER

noc v hotelovej izbe - 50€
20ks ruzi - 40€
celkova priprava - 4.5h
vyraz tvare partnerky ked to uvidi - na nezaplatenie :)

jednym z negativnych faktorov, ktore prispievaju k stresu, je hlad. takze najprv skocte niekam na lepsiu veceru a potom napriklad do kina alebo na divadelne predstavenie. alternativa moze byt zobrat si notebook a pozriet si nieco az potom na izbe. kino je lepsia volba, lebo urobi vecer zaujimavejsim a pestrejsim, nehovoriac o tom, ze na platne je to uplne iny zazitok. dolezity je vyber filmu. horor alebo vztahova drama nie su vhodne. ako vo vsetkych kapitolach, aj teraz sa sustred na to, aby si sa snazil vidiet veci jej ocami. ak ma oblubene veci, ktore na tebe rada vidi, oblec si ich do toho kina a na veceru. ak sa jej na tebe paci nejaky konkretny uces, sprav si ho. venuj pozornost nechtom, aj na nohach. ak usudis, ze ich treba ostrihat, tak ich potom aj zapilnikuj. samozrejme, sme chlapi, pilnik na nechty nemame :)), tak bude stacit brusny papier s jemnou zrnitostou. no a co, treba sa vynajst. :) sprav si to aj na nohach, aby si ju neskrabal, ked budete vedla seba lezat a prepletat sa nohami. najma ak sa budes zastrihavat v ten den je to dolezite, pretoze sa ti nechty nestihnu obrusit beznym pouzivanim.

a tu niekde uz prichadzate z toho kina, ci z tej vecere, a ona nechape ktorym smerom ste sa to vydali. tak ty len trvas na svojom a vedies ju k hotelu. cestou vysvetlujes, ze dnes je zvlastny den a caka vas este nieco velmi pekne, atd. atd. a potom uz stojite v hoteli na recepcii a ty ju poprosis, aby chvilocku na teba pockala. vybehnes hore a zapalis sviecky. vratis sa po nu, vedies ju hore do izby. pootvoris dvere a das jej ruky na oci. vstupujete do izby, uz citi vonu sviecok, asi trosku tusi co sa deje. chvilu pockas, aby si to mierne zdramatizoval a po chvili si das z jej oci ruky prec. a potom sa uz na nu len divas ako tam stoji neschopna slova. :)

pockas chvilu kym sa pozbiera a pomalicky otvaras kapitolu 8 - masaz.

škoricová

Tak wreck je určite zaujímavý týpek :) prajem mu preto len to najlepšie v živote. Priznám sa, že som si spočiatku myslela, že je to žena, lebo muži takto "zložito, premyslene" absolútne nerozmýšľajú :) Ale večer hneď ako prídem z kostola, som tu ako na koni :)

samouk

Jasné že fanclub už ti úplne aj závidím ponuky od žien celé žhavé ponuky na knihu mm :D
Tak samozrejme ja ona. ja 19 ona 18 sme spolu 9 mesiacov, sami a hotelová izba...

wreck

tak ja tu mam normalne fan club! desive. :))

vecer sa ozvem. samouk, ty zatial napis viac detailov o vas, lebo to zavisi od situacie: dlzka vztahu, vek, skola?/praca? kto-co?, deti?, byvanie sami?/viaceri?/vlastne?/podnajom?...

škoricová

wreck, nerozmýšľal si nad povolaním spisovateľa? úplne reálne by som si hneď tvoju knihu o vzťahoch kúpila :)