Otehotnenie a nizka telesna hmotnost

Príspevok v téme: Otehotnenie a nizka telesna hmotnost
petul

Ahojte, mam 27, vysku cca 167cm a vahu 48-50kg...viac ako 50kg sa mi nepodari pribrat aj ked jem pomaly 8krat denne a pijem popri tom nutridrinky....3x som sa stretla s nazorom zdravot.sestier, ze preboha ziena priberte, lebo takto nemozete otehotniet,lebo budete mat len problemy a male babetko...Ale ja fakt netusim ako pribrat, ked sa snazim jest pravidelne, jem zeleninu, mäso, sladke veci,pecivo..fakt nikdy som nedrzala ziadne diety a je mi z toho strasne smutno,ked mi niekto povie ze hold som chuda tak nech sa ani o dieta nepokusam..Mate niektora s tym skusenost?

anamarie

petul, to ma mrzi:( Ale aspon ti zistia, co ti je, das sa dokopy a hura na babatko. Ja som tiez velmi stihla, trpela som cely zivot kvoli tomu ako zviera, ludia ma stale upozornovali na hmotnost. Posledne roky ma trapili bolesti v zaludku, konecne zistili, ze mam zapal zaludka, beriem na to lieky na znizenie tvorby kyseliny a neviem, ci to je kvoli tomu alebo kvoli tomu, ze ovela viac jem a nemam stresy, ale za 4 mesiace som pribrala 5 kg. Snazime sa otehotniet uz 8 mesiacov a stale nic, cyklus mam pravidelny, tak tam by problem nemal byt. Potesil ma prispevok od opice, ze oni sa snazili rok, tak sa snazim nepanikarit. Drzim ti palce!

petul

Ja tiez nenavidim tie reci "co nejes, alebo co ti nedaju najest"...vrrrr...No ale mam neprijemnu novotu...uz dlhsi cas ma trapilo travenie(bolesti brucha,obcas hnacka,malatnost)tak som zasla na gastro a hold zistili mi zapal tenkeho creva a cakam na potvrdenie alebo vyvratenie ci nejde o crohnovu chorobu...takze cely zivot som sa snazila pribrat a teraz sa musim snazit neschudnut....takze baby drzte palce az sa to da do poriadku a nacerpam dost energie a zivin az sa mozeme pustit na babetko

opica

Akos a tesim z tohto prispevku, ja som mala podobny pred nedavnom, len s rozdielom, ja som prave v 8 tt, a bojim sa, ci dietatko to prezije a vydrzi

ja mam 30, 170 cm a 47 kil, no aspon za tento mesiac som sa dostala o kilo viac, kilo a pol, ako kedy..

a snazili sme sa rok...
takze, co sa ma stat sa stane, nie si sama, neboj sa..
mne vzdy vadili tie reci, aka si chuda, nic nejes..co je blbost ako slak

drzim ti palce

michael

pre všetky baby, ktoré nemôžu pribrať. Problém je v hormonoch resp. v endrokrinom systéme. Ale to presahuje rámec tohto emailu.Tak že ako to riešiť skúsiť najprv u gastrologa napr. tabletky qamatel alebo niečo iné na zníženie žaludočnej štavy, lebo to je zakladný problém , - vaša šťava, vám rozožerie vašu potravu- zle trávenie. Keby ste nepochodili tak skúsiť psychiatrické lieky , keby ani tak nie, tak súčasne naraz obidve samozrejme pod lek. kontrolou!--určite priberiete organizmus začne správne reagovať.Ak vám lekár povie , že vy ste takej povahy , tak mu povedzte že žijeme 21 storočí tak že takéto sa musí dať liečiť či napraviť a nech sa snaží a nech to svami skúša.

marus 54

Ahoj, neboj sa o to, že neotehotnieš. Ja meriam 164cm, vážila som len 44 kil a otehotnela som :) teraz som v 4 mesiaci tehotenstva :D , pokúšala som sa tiež priberať a nešlo mi to, až do teraz, síce som posledný mesiac pribrala len kilo aj to je kročik ďalej :D. A k tomu čo ti hovorili, že keď si chudá mžeš mať problémy s bábom... Ja som mala tiež problémy ale váha nehrala žiadnu úlohu keď je to malé v brušku silné tak bude bojovať...

enushka

ja som mala 45 kg ked som otehotnela, v pohode :) a mala som 56 kg ked som isla rodit :) ja aj mala sme v poriadku zdrave a nic nam nechyba. drzim palce, nenechaj sa odradit

Excita

Petul, nemas sa coho bat...takmer vsetky moje kamosky co maju babatka maju cely zivot okolo 175cm/50kg a nemali ziadny problem :-) Ak si prirodzene stihla, nemas sa coho bat... bat sa mozu len tie zeny, ktore drzia drasticke diety. Kazdopadne, je dobre sa zdravo a vydatne stravovat, ak planujes babo...aby ti nechybali ziviny.