Nechuť k zelenine :-(

Príspevok v téme: Nechuť k zelenine :-(
Petrussa

Ahojte. Viem,že nie som jediná ale už to naozaj chcem riešiť. Keď som bola malá jedla som všetko aj zeleninu. Ale v určitom veku som začala odmietať zeleninu, začalo to rajčinami a dnes (19rokov) jem veľmi málo zeleniny. CHcela by som ju začať jesť naozaj len neviem ako začať. Ako mám zlomiť ten blok čo mám v hlave? a mal niekto rovnaký problém ako ja? Ani schudnúť nemôžem, pretože bez zeleniny sa to proste nedá...:-( Ak ma niekto rovnaký problém a vyriešil ho aleho ho rieši prosím o radu hocijakú...:-)Ďakujem

Petrussa

Ahoj system. No ja zjem špenát, zelený šalát tiež, mrkvu ale len v uvarenom stave v čerstvom fakt keĎ sa prinútim. Inak veľmi málo samozrejme je toho viac ale nič podobné manenapadaá. Rajčiny, paradajky,uhorky, papriky to nie a je mi to ľúto. Svet by bol o toľko jednoduchší vo všetkom. Zelený šalát som aj ja tak niako začala, najskôr zajedaním...pootom som prestala ! ale idem o5 začať veď treba sa prekonávať nie? Je jasné, že určite zeleniny jesť nikdy nebudeme ale väčšinu môžme, ved ak sa to šlo odnaučiť musí sa to dať aj naučiť nie?

system

ani ja neznasam zeleninu, uhorky, papriku, paradajky, cibulu a pod nemam to rad. Len nedavno som sa prinutil zjest zeleny salat v skole na obede, prve ma z toho skoro az naplo. tak som to zajedal reznom, neskor som sa zase prinutil a dneska si to uz pytam k jedlu skoro stale :) cerstvy salatik chrumkavy zeleny mnam :D mozno sa tak naucim jest aj inu zeleninu :D :) mozno sa treba len prekonat neviem ...

maruska123

vies co momentalne ma nic take nenapada, aj ked jem strasne vela zeleniny..popozeraj na nete zalievky na salaty, grilovana zelenina, zapecena napr so syrom, tam najdes toho strasne vela

maruska123

no ako zacat, tazko povedat..treba hladat dobre recepty a ochutit ju na taky sposob, na aky mas rada...zacni s mensim mnozstvom a postupne pridavaj

napr salaty, urobis si nejaku super zalievku, das tam nejaky syr alebo ja neviem co a mas super vec na svete