Tehotenstvo

Príspevok v téme: Tehotenstvo
EvaNa56

Potrebovala by som poradiť. Mám 20 rokov a som tehotná. Som neuveriteľne zúfalá, teraz som akurát začala študovať na VŠ, mám za sebou zimný semester. Neviem čo si teraz počať. Partnera mám rok, najradšej by som išla na potrat, ale mám obavy, že môže nastať situácia, že viac neotehotniem. Chcela som dokončiť školu, niečo dosiahnuť a teraz sa stalo toto. Prosím čo mám robiť, ako to zvládnuť? Necítim sa ešte na bábätko. Peniaze nemáme, bývať tiež nie. Ako to teda zvládajú tie mladé mamičky?

slnečnicaa

A prečo riešiš rodičov, dokonca babku? Máš predsa 20 rokov, oficiálne si dospelá, tak sa tak aj správaj

Magy

mozno v prvom momente nadseni nebudu, a co to si vypocujes, ale ked uvidia, ze si sa rozhodla svoj udel znasat a celit mu so vztycenou hlavou, ze si rozhodnuta bojovat dalej za svoje stastie a aby dieta malo vsetko, co by malo mat, sli by sami proti sebe, keby ta vykopli alebo nechali napospas osudu. neboj, bude dobre, aj ked to mozno este teraz tak nevyzera.

EvaNa56

Rodičia majú 42 a 45. Tiež ma mali v takom veku, ale vtedy bola aj iná doba. Sklamala som ich, viem to. A keby ma nato aspoň neupozorňovali. To ma na tom trápi najviac. Dosť máme teraz doma problémov a ešte ten môj, aby toho nebolo málo.

pralinka89

neboj sa urcite ta podrzia rodicia! nemožes mysliet hned na to najhorsie! kolko maju tvoji rodiacia rokov? Ono to nevadi ta krvna skupin a kym dieta nema iný faktor -/+ ako matka. Uvidis do 3mesiaca možes potratit este ale aj nemusis. Teraz sa snaz aby sa babatko malo co najlepsie a nestresuj sa zbytocne vsetko bude dobre uvidis!

EvaNa56

Veľmi sa bojím kritiky rodičov. Vždy zo mňa chceli niečo mať, vždy som ich presviedčala, že sa mi dá veriť. Teda až doposiaľ som si to aj myslela. Neviem či ma dokážu podržať, skôr si myslím, že budem musieť ešte dlhú dobu ich rôzne narážky. A aj čo sa týka členov rodiny, ešte vlastná babka ma upozorňovala nato, neže sa ti niečo také prihodí. Vedomostí som o tom mala dosť, ale jasné blbá hlava, nechcem riešiť čo bolo, už je, čas nevrátim. Navyše mám krvnú skupinu 0- a parnter B+ čo je vraj nie veľmi dobrá kombinácia pre dieťa. Som neuveriteľne zmätená, viem, musím teraz niesť následky nič iné mi neostáva...

Magy

pralinka ma pravdu, ziadna kasa sa neje taka horuca, ako sa navari. mala si nejake plany, predstavy, ciele. holt, budes ich musiet mierne prehodnotit, pozmenit, prisposobit. je v tom problem? dieta predsa neznamena koniec sveta, aj ked uznam, ze je to vyrazne obmedzenie a pri nom sa musi riesit vsetko uplne inak, ako ked ho nemas. ale uspesny je len ten, kto aj z takej situacie dokaze vytazit maximum a nehodi flintu do zita. napokon, zit musis a ked sa budes snazit, tak aj ti, co uvidia tvoju snahu, sa ti budu vsemozne snazit pomahat. treba sa otvorene porozpravat s partnerom, rodicmi a hladat riesenia, nie vyhovorky ako sa to ci ono neda. hore hlavu a drzim palce!!

pralinka89

ja som tiež otehotnela v 20tke a bola som zufala s priatelom som chodila 4mesiace. Tak isto som rozmyslala nad potratom ale co ak potom nebudem moct mat deticky?! Tak som sa rozhodla, že si babatko necham a ked som vedela sexovat tak musim niest aj nasledky. Maly má teraz 2 roky a nevymenila by som ho za nic na svete je to najdolezitejsie co na tomto svete mam. A teraz cakame dalsie :D Ani my sme nemali kde byvat, byvali sme u rodicov teraz sme si kupili byt samozreje platime pozicku. A studovat možes aj na materskej.Nič nie je to až take zlé ako to vyzera!

lionesssssss

tak hlavne, ak je to takto ako je, tak si asi nemala otehotnieť, nie?

ale už je neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

ako je napísané v prvom príspevku, máš jednu alebo druhú možnosť, prípadne tretiu - dieťa porodiť a dať na adopciu hneď

a skús sa obrátiť aj na www.alexisporadna.sk

tam by ti mohli poradiť aj niečo praktickejšie ohľadne riešenia problému

slnečnicaa

Normálne,
bývajú u rodičov, tí sa o nich starajú, pomahajú s dieťaťom (rozumej vnúčaťom), pomáhajú s financiami, pomáhajú keď ide maminka do školy, keď si chce odbehnúť na kávičku, nasťahujú si k sebe aj potencionálneho zaťa, prípadne nevestu (takže živia troch ľudí), na staré kolená, kedy by mali oddychovať počujú po dome detský plač, krik, všade neporiadok, nervózni mladí rodičia a tak.

Prerušíš školu, s frajerom si nájdeš podnájom, on pojde makať, ty sa budeš starať o dieťa (prípadne naopak) a keď pojde malé do škôlky, možeš si školu dokončiť. Prípadne študovať externe, cez víkendy, kedy by sa o malé staral jeho tatinko.

Všetko sa dá zvládnuť