Elektrošoky

Bruno333

Podla mna uz len nazov "elektrosoky" posobia drasticky...v inych jazykoch sa to vola elektrokonvulzivna liecba a nie je to ako v USA filmoch.
Je to klasicka metoda mediciny a medicina je veda, cize nie je to nieco vymyslene, sialene ale nieco co ma nejake vysledky a studie.
Otazka znie takto: Co je lepsie mat dobru pamat a depresie, ktore znicia kvalitu zivota, alebo sa zbavit depresii a prip.si nieco nepamatat...???
Je to podobny predsudok ako s antidepresivami, pritom ludia beru lieky na miliardu chorob, ale ak ide o depresie, ludia sa tomu chu branit, akokeby to nebola ani choroba. Kazda choroba sa musi liecit...

J111

Ano, el. soky ta zbavia depresie, vymazu ti cirka rok zivota a po pol roku mas depresie spat, ale pamat uz neobnovis. Zazil som to na vlastnej kozi. To iste mi povedal aj jeden chalan v nemocnici, ktory tiez absolvoval el. soky. El. soky podla toho maju zmysel, ale len kratkodoby efekt.

Bruno333

Zaujimave ze vsetky vedlajsie ucinky tu ludia beru vazne, ale to ze ludia sa zbavia depresie, to uz je asi jedno...ale ved predsa o to ide...!!!

majulinka

zase nerobte z toho taky horor. cele je to individualne, kazdy moze inac reagovat, mne dali pred 5 rokmi asi 9 elektrosokov a som tu, zijem, nemam ziadne problemy s pamatou, psychicky som ok. a pocula som o takych, ktori boli totalne mimo a az ked im dali elektrosoky zacali sa spravat normalne

ahoj001

ja by som elektrošoky nepriala ani najvacsiemu nepriatelovi urobi to z hlavy a pamyte gulas, mali by to zakazat.