Otazka pre muzov

Príspevok v téme: Otazka pre muzov
ulpiqa

Predstavte si, ze mate niekolkorocny vztah. Dobry vztah. Milujete sa cely ten cas. A teraz po rokoch vam priatelka povie, ze bola v detstve zneuzivana. Ako by ste to vzali, ze vam o tom povedala az po niekolkych rokoch (4-5)? Vycitali by ste jej to, ze vam nedoverovala, hnevalo by vas, ze sa s tym trapila cele tie roky sama? Alebo by ste to prosto pochopili? Ako by ste reagovali?

2bodka

kazdy clovek je individualny, kazdy ma iny temperament, charakter, sto chlapov by reagovalo sto roznymi sposobmi...

ty toho svojho poznas najlepsie, tak sama musis vediet odhadnut, ci je priznanie takejto vaznej veci na mieste..

vseobecne sa cloveku ulavi, ked sa zdoveri, avsak ak mas podozrenie, ze by to mohlo nicit vas spolocny sexualny zivot, tak by som to radsej nerobila

som zena a ked toto citam, mam chut takemu cloveku odfiknut vtaka, tak si neviem predstavit, co bude mat chut urobit chlap-partner

lost

"aby si to nechal pre seba."

tak hadam to nebude pisat na facebool wall-e ci rozpravat kamosom v krcme :)

take nieco by bol celkom aj zaklad..

ulpiqa

Presne tak, veľmi by sa mi uľavilo keby to vedel. Ale je to veľmi citlivý muž a mám strach, že by bol veľmi empaticky a dosť by ho to ranilo. Mám strach, že by vo mne videl obeť, tu zranitelnost, že by sa tým náš intímny život zmenil.
Zneužíval ma otcim. Bojím sa, že si to s ním pôjde vybaviť. Tiež je veľmi sebecke chcieť od neho, aby si to nechal pre seba.
Preto všetko mu to nechcem povedať.

michael

skus mi popísať svojho muža , tak ti poviem či mu to môžeš povedať alebo nie.Vidím , že stopy trápenia zostali v tebe , a chcela by sa sa zdôveriť mu . Chceš sa podeliť o svoje trápenie a chcela by si aby ťa pochopil -uľavilo by sa ti. Celkom ťa chápem. Aj teraz ked čítaš tieto riadky ti dobre padne ked ťa ľudia podržia - ale ty by si chcela aby ťa on podržal. Toto nie je o tajnosti to je o tkz. trinástej komnate o ktorej ty nie si povinná nikomu rozprávať tak ked si to roky tajila to bola len a len tvoja vec -maj sa držím palce

arnie11

Urcite by som jej to nevycital. Skor by to bol pre mna dokaz ako velmi mi doveruje.
Ak vas vztah funguje dobre, tym ze mu to povies/nepovies, nemas co pokazit.
Je to minulost a Ty za to nemozes.

trulko1

Ahoj mal som priatelku ,ktoru tiez zneuzival brat ked bola mensia vsimol som si to ked sme spali spolu cela sa triasla niekedy,neskor mi povedala v com je problem,ulavilo sa jej ked sa mi mohla zdoverit ,ja som nikdy na nu v nicom netlacil,vypocul som si ju poradil, ked sa mate radi a hlavne doverujete si neni problem je to lepsie ked sa ma clovek o koho opret a zdoverit..drzim palce:))