Teória šťastia

Príspevok v téme: Teória šťastia
Fero M.

Zdravím všetkých.
Chcel by som otvoriť diskusiu o tomto novodobom fenoméne, čo sa deje okolo mna a mám pocit, že aj okolo ostatných ľudí. Poprosím ľudí, ktorí chcú tuto temu kritizovať aby neprispievali.

Celkovo v poslednej dobe badám, že šťastie je len v rozprávke. Čo je vlastne šťastie? Veľa známych a priateľov si túto otázku kladie čim ďalej tým častejšie...
Ludia su nervozni, ududraní, podráždení a všetko chápem kôli dnešnej dobe. Ako pomôcť takému človeku? Sami bojujeme s týmto pocitom ale ked sa to objaví vo vašej rodine alebo vo vašom vzťahu tak je to nepríjemné.
Viem, že bojovať stým musíme sami a určiť si bod 0 a od neho si stanoviť čo je šťastie, kde je základ toho všetkého a od ktoreho bodu šťastie začina...
Prečo sa netešíme zo slnka, z nových veci, z auta, zo zdravia, z dobrých susedov, z výplaty, z toho ake mame možnosti, ist na dovolenku, kupiť sa datle a kiwi... Neviem Pýtate sa priateľky čo jej je a ona vám odpovie:

ja neviem vobec kde som , nie som stastna proste
neviem co mi je ani co chcem

Ludia si to uvedomuju, ale čo stým??
Co robíte aby ste boli šťastnejší a viac prežili šťastie a čo robite pre človeka, blizkeho, ktorí prežíva to iste??

Dakujem

Magy

lost - nevidim, kde by som pisal, ze jedno je ok a druhe nie. ja nie som kompetentny sudit, ci hypoteka (resp. akekolvek zadlzovanie) je ok. to si musi kazdy zvazit sam. teoria je taka, ze mozes mat nieco skor, ako na to zarobis, casova postupnost financovania je len prehodena. v praxi to uz take ruzove nie je, kopec ludi sa zadlzuje nad ramec svojich moznosti, obchodnici klamu pri uzatvarani podmienok splacania, urokov a pod. a obchodnikom je to jedno ci na to mas, alebo nie, hlavne aby vykazali obraty. oni tie peniaze z teba uz nejako dostanu, hoci aj cez exekutora. osobne uz na seba ziadne splatky nikdy nevezmem. raz stacilo!

lost

Magy, hmmm
tak hrat sa ze som stastny, ako Slobodna popisuje je zle, podla teba..

A to ze sa ludia hraju na to ze maju na dom, na ktory nemaju (hypoteka), tak to je uz OK ?

tak bud su obe OK, alebo ani jedno nie je OK :)

Lulu2011

Magy - dakujem za link, len co mi bude trosku lepsie, pustim sa do citania (mam anginu ako tram) zatial som len preletela fotky a teda...krásne cestovanie

Slobodna

Magy to nie je žiadna pretvárka, ale naozaj to takto funguje. Pokiaľ budeš šťastie podmieňovať vonkajšími okolnosťami, budeš ako na hojdačke, pretože vonkajšie okolnosti sa menia, raz ich máš a o chvíľu ich môžeš stratiť. Ale na to potrebuješ trošku vyšší duchovný level, aby si to pochopila.

Magy

lulu - skus moj blog (magy.blog.pravda.sk alebo magy.blog.sk) mozno najdes to, co o mne hladas. to podstatne najdes v poslednom dieli cestopisu Plavby za Slnkom. ;)

Lulu2011

Magy - ked nepracujes pre niekoho a nie si ani zivnostnik, tak si pravdepodobne stastný clovek, lebo si nieco podedil, to sa nedani :) lebo clovek nejaky prijem mat musi, teda pokial nezije na nejakom dalekom ostrove bez elektriny, obchodov atd, ziví sa lovom ryb a saty si robi z palmových listov, popripade mozes dat konkretny nehadankovy tip ako to docielit, vidis kolko ludi je nestastnych na zdravie.sk :)

Magy

Lulu2011 - ked to beries takto doslovne, tak platim len jednu dan - pri vyrobkoch a sluzbach, ktore si kupujem. neplatim podvojnu dan ako ti, co maju klasicky trvaly prac. pomer a platia dan zo mzdy a potom znova dane vo vyrobkoch a sluzbach.

Lumik - dost vystizne si charakterizoval tvar mojho stastia.

SLobodna -to co popisujes: "Jednoducho sa rozhodni, že tu a teraz budeš šťastný." NIE JE stastie, ale pretvarka. Tvarit sa/snazit sa presvedcit samu seba, ze si stastna, ale pritom netusit, ako splatit hypoteku ked si prisla o zamestnanie, napravit vztah so svokrou, zastavit zavist kolegyn, zarazit otravneho byvaleho spoluziaka, vyriesit problem s dietatom, ktore chodi poza skolu atd. donekonecna. To nie je stastie, ale nasilna iluzia.