Teória šťastia

Príspevok v téme: Teória šťastia
Fero M.

Zdravím všetkých.
Chcel by som otvoriť diskusiu o tomto novodobom fenoméne, čo sa deje okolo mna a mám pocit, že aj okolo ostatných ľudí. Poprosím ľudí, ktorí chcú tuto temu kritizovať aby neprispievali.

Celkovo v poslednej dobe badám, že šťastie je len v rozprávke. Čo je vlastne šťastie? Veľa známych a priateľov si túto otázku kladie čim ďalej tým častejšie...
Ludia su nervozni, ududraní, podráždení a všetko chápem kôli dnešnej dobe. Ako pomôcť takému človeku? Sami bojujeme s týmto pocitom ale ked sa to objaví vo vašej rodine alebo vo vašom vzťahu tak je to nepríjemné.
Viem, že bojovať stým musíme sami a určiť si bod 0 a od neho si stanoviť čo je šťastie, kde je základ toho všetkého a od ktoreho bodu šťastie začina...
Prečo sa netešíme zo slnka, z nových veci, z auta, zo zdravia, z dobrých susedov, z výplaty, z toho ake mame možnosti, ist na dovolenku, kupiť sa datle a kiwi... Neviem Pýtate sa priateľky čo jej je a ona vám odpovie:

ja neviem vobec kde som , nie som stastna proste
neviem co mi je ani co chcem

Ludia si to uvedomuju, ale čo stým??
Co robíte aby ste boli šťastnejší a viac prežili šťastie a čo robite pre človeka, blizkeho, ktorí prežíva to iste??

Dakujem

chladomor

Šťastie vlastne ani neexistuje. Neznamená to však, že ľudia nemôžu byť šťastní. Šťastie si môžu sami vymyslieť a potom si ho užívať. Pre niekoho je to náboženstvo, pre niekoho vedomosti, kariéra, pre niekoho deti (na tie deti má veľa ľudí predispozíciu) a pre niekoho je šťastím ubližovať iným. Každý si môže vybrať to, čo sa mu páči.
A ešte k tomu biednemu životu v Afrike. Obávam sa, že aj my sa k nemu dosť priblížime, keďže tento rok ceny všetkého pôjdu poriadne hore.

Jane318

Uhm, dievčatá sú hrozné tvory, to ich nikto nedokáže pochopiť (častokrát ani ony samé). Samozrejme, to nie je urážka ani nič.
Ja sa teda vôbec nechápem a vo vzťahu k druhým chalanom už vôbec ale vôbec nie.
Tak čo ti iné ostáva, než čakať? Asi ani nič.

Fero M.

Jane chápem, len akurat dnes mi písala, že by sme si mali dať na čas pokoj kým sa dá do kopy.. Napsal som jej že som tu pre nu, tak podakovala a čakám... neviem

Jane318

Ono, tie maličkosti za chvíľku tešiť prestanú, lebo na ne aj zabudnem a deje sa to fakt že málo :-D ... väčšinou ma dokážu potešiť IBA takéto prkotinky a to vlastne len dnes sa mi tak stalo, že som bola vychechtaná. Inokedy sa mi ani ten gombík v buse stlačiť nechce a do automatu radšej kopnem ako by som si z neho mala niečo objednať (obrazne povedané, nikdy by som doňho nekopla).
Musí byť fakt že dobrý deň. :-)

kail

to mas dobre dievca ja mam trosku nadhlad nad zivotom a vela skusenosti zlych co sa mi stalo nedokazem sa len tak z niecoho tesit len som kus rad ale nic moc (moj kamarat je ako ty ppovahovo flegmatik

Jane318

Snažím sa tešiť z maličkostí (veľakrát mi to vychádza, napríklad, dnes som sa veľmi tešila, keď som si kúpila v automate čokoládu, dokáže ma veľmi rozveseliť, ak stlačím v MHD gomgík, že chcem vystúpiť alebo sa teším, ak z účtovníctva dostanem dobrú známku - dobrú fakt že dobrú, teda 3... vyzerá to síce veľmi vtipne - lebo tlieskam a skáčem ako malé decko, ale mňa to úprimne teší) :-D
No nie vždy mi to vychádza, som rodený melancholik, veľa vecí vidím v sivej - momentálne až v čiernej farbe, a aj keď sa snažím akokoľvek, tie veci sa proste nepremaľujú a stále ma strašia a deprimujú.

Fero M. - treba sa votrieť k priateľke. Možno bude chvíľu nadurdená, ale keď je šťastná s tebou, tak o chvíľu odpuchne a bude šťastná. Ale votrieť sa len s kvietkom - pekná ruža myslím že rozžiari jej tvár.
Ja ale nemôžem dávať duchaplné rady, keďže sama šťastie strácam a čím ďalej tým menej sa dokážem tešiť aj z týchto maličkostí, ktoré som spomenula vyššie. Je to smutné a uvedomujem si to a to je na tom ešte smutnejšie.
Kiež by som svoje šťastie opäť pevne chytila do svojich rúk.

system

myslite stastie ako byt stastny, alebo stastie akoze vyhral som loto, mam stastie. ? je to rozdiel podla mna.

Ludia co ma poznaju stale nechapu ako moze mat niekto tolko stastia ako ja :D Mam nato jednoduchy recept. ale neviem ci je tato tema o takom stasti... asi by som ju skor nazval " o hodnotach zivota a spokojnosti cloveka "

Fero M.

Jasné rozumiem, len ked ona sama nevie čo a ako? Ako napr. môže odsúvať mna, ked sama si prizna, že ked je so mnou, tak je šťastná a aj je, lebo vidno to. Ale zarovne sa nechce stretnuť...

kail

ja som filozof :D svojim sposobom podla mna je stastie najdenie ciela v tvojom zivote a to surhn veci kol ktor zijes a ktore ta naplnaju euforiou a vidis v nich zmysel zivota kazdi ma ine priority najhorise ked sa ti nieco stoho zbura a dostanes nejaku psych chorobu:D

Vlaado

Skusim ti poradit co som pochopil ja. Kazdy sme iny a kazdeho robi nieco ine stastnym. Kazdy mame ine tuzby a ocakavania od zivota. Neuropeptidy su nieco ako chemicke spravy v nasom mozgu, potrava pre nas mozog. Ak si v situacii ktora ti je prijemna tak tvoj mozog prijima "chutne" neuropeptidy. Naopak ak si v situacii, v ktorej sa citis zle a nechces aby to tak bolo, tak to tvoj mozog dostava "zlu" potravu a je to pre neho otrava. Ako to teda riesit? Treba zistit, co su pre nas tie spravne peptidy, teda co nas robi stastnymi a potom sa tomu venovat naplno. Vyzivovat ten pocit stastia v mozgu. Dufam ze som pomohol. :)