Helicobacter Pylori a zápal žalúdka

Príspevok v téme: Helicobacter Pylori a zápal žalúdka
Megan

Dobrý deň. Už viac ako pol roka ma trápia tráviace tažkosti, doktorka ma poslala este v lete na sono a predpisala mi kopec liekov, no moje problemy neprestavali. Nechut do jedla, zo vsetkeho mi bolo zle, napinalo ma stale, nemohla som ist na velku... Po novom roku sa moj stav rapidne zhoršil, tak ma doktorka poslala na gastro a tam mi spravili gastroskopiu a zistili mi zápal žalúdka a Helicobactera. Nasadili mi dvoje antibiotiká: Ospamox 1000 mg + Clarithromycin-Teva 500 mg, Tevazol 20 mg a probiotika. Teraz mi je este horsie, skoro nic nejem, zaludok ma boli este viac, zo vsetkeho ma napina, nemozem ist na velku a uz som zufala z toho :( Prosim vas o radu, co mam robit. Dakujem.

TomasT

Ja som sice nemal problemy s helikobakterom, ale mavam dost casto zaludocnu nevolnost po jedle, caste palenie zahy, tiez som hladal nieco spolahlive s mastichou, co by rychlo zabralo. Nasiel som a zacal pouzivat tento gastrokit www.brainway.sk a naozaj mi to zabera. Nie je to najlacnejsie, aj ked pozeram, ze maju na to akciu teraz, ale je to cisto na prirodnej baze a nechcem sa pchat liekmi ani ciernym uhlim. Okrem mastichy obshauje aj latky zo sladkeho drievka, ktore su dobre na neutralizovanie traviacich stiav. Ak hladate nieco, co obsahuje mastichu, toto moze byt alternativa.

Peto2214

Vedecke studie o mastiche sa robili aj pri gastritide a dokonca zaludocnych vredoch, co su vrcholne fazy infekcie helikobakterom. Ak ti pomohli probiotika, tak by som skusil na tvojom mieste mastichu s obsahom probiotik - zaklad je sledovat vlastne telo a uprednostnovat to, co mu robi dobre a naopak, obmedzovat to co mu skodi

Michal97

Chcem sa ešte opýtať ta masticha vám pomohla aj pri pokročilom štádiu nakazenia helikobakterom? Pretože som niečo našiel na internete a tam tú mastichu odporúčajú pri začiatočnom štádiu. Ja mám celodenné bolesti žalúdka a zaha ma páli skoro po každom jedle. Pýtam sa pretože tá masticha je dosť drahá tak nechcem aby to boli len vyhodené peniaze

Michal97

Ja sa s tým trápim približne 4 roky ... liečili mi ho kombináciou ATB + helicid ale cítil som sa po tom ešte horšie .. potom som bral 2 mesiace probiotika, potom to už bolo dobre. Len znova cítim, že sa ten helikobakter znova vrátil... skúsim tú mastichu uvidím či pomôže, som už zúfalý z toho všetkého

zemma

Tak moja úspesná liecba helikobaktera u pani Albertovej pred tromi rokmi, odvtedy si dávam pozor v reštikách lebo tam to človek najskor chytí. Radšej zdravé jedlo doma a ked som vonku smedná tak si pohár vždy utriem alebo ešte lepšie kúpim si nápoj vo flaši.

Peto2214

ten ebay by mozno nebol zlou volbou, len asi ked ma niekto bolesti a krce brucha, tak nebude cakat, kym mu pride masticha zo zahranicia, ale chce sa zbavit svojho problemu co najskor, aby sa to este nezhorsilo...

citatel964

treba si ju objednat na ebay(cena aj s postovnym je nizsia ako na slovensku), ved predajcovia tam maju hodnotenie - takze vybrat niekoho s dobrym hodnotenim a nevidim v tom problem.

Peto2214

Tá masticha naozaj pomáha, ale určite by som ju nebral z neoverených zdrojov - ide predsa o naše zdravie. Je síce drahá, ale na svojom zdraví radšej šetriť nebudem, keď oň nechcem prísť.

Takže za mňa: mastichu brať jedine z certifikovaných obchodov alebo lekární. Na internete sa dajú nájsť aj zoznamy, v ktorých lekárňach sa dá kúpiť - skúste si dať do google "masticha lekárňach a bioshopoch"

tommy9467

zdravím taktiež sa snazim vyhubiť helikobaktera po dvoch neuspesnych antibiotickych liečbach som prešiel z vlastnej iniciatívy na mastichu..kedže doktori by mi najradšej nasadili antibiotika do tretice a to už nedovolím nakoľko mi vôbec netrávi vracia sa mi kyselina so zvyškami potravy atd...a mozem povedať ze po tyzdni odkedy beriem mastichu som nemal ani raz pálenie zahy no snazim sa obmädzovať mastne jedla + začal som piť viac bylinkových čajov napr ako mata fenikel repik a iné zaludocne caje...a známy mi mastichu zohnal za neporovnatelnu cenu ako sa predava v sk eshopoch ak by mal niekto zaujem o lacnejšiu mastichu v pohode sa ozvite pekný den