Helicobacter Pylori a zápal žalúdka

Príspevok v téme: Helicobacter Pylori a zápal žalúdka
Megan

Dobrý deň. Už viac ako pol roka ma trápia tráviace tažkosti, doktorka ma poslala este v lete na sono a predpisala mi kopec liekov, no moje problemy neprestavali. Nechut do jedla, zo vsetkeho mi bolo zle, napinalo ma stale, nemohla som ist na velku... Po novom roku sa moj stav rapidne zhoršil, tak ma doktorka poslala na gastro a tam mi spravili gastroskopiu a zistili mi zápal žalúdka a Helicobactera. Nasadili mi dvoje antibiotiká: Ospamox 1000 mg + Clarithromycin-Teva 500 mg, Tevazol 20 mg a probiotika. Teraz mi je este horsie, skoro nic nejem, zaludok ma boli este viac, zo vsetkeho ma napina, nemozem ist na velku a uz som zufala z toho :( Prosim vas o radu, co mam robit. Dakujem.

Janyna

Prosím,kto by mi vedel poradiť,kde ,v ktorom konkrétnom gastrooddelení alebo ambulancii robia kultivačne vyšetrenie bioptických vzoriek na zistenie citlivosti na antibiotika na helicobacter,pretože štandartná liečba trojkombináciou mi už tretíkrát nepomohla,preto by som chcela nielen hystologiu,ktorú robia bežne,ale toto vyšetrenie,aby antibiotika určite zabrali.V radách na internete od gastroenterologov sa to objavuje,ale asi sa to pre finančnu náročnosť bežne nerobí.Zarážajúce je,že mi dali vždy tie isté antibiotika,ale cielená liečba v tomto prípade sa nerobí.Mám bolesti v kuse ,vracanie,už 9 mesiacov.Včera som prišla z nemocnice a zas mi dali tie iste atibiotika ako pred mesiacom,hoci som ich na to upozorňovala.A prístup k pacientovi,alebo komunikácia bol len sen pacienta.Ďakujem aj za inú overenú radu.

dana660xz

rng vieš prečo musia do teba "rvať" tú hadicu? mne dala doktorka na výber alebo hadicu, alebo test, ale dychový test stojí 50 eur a neprepláca ho poisťovňa. tak si vyber. neviem ako je to so zápalom žalúdka, to som nemala. koloidné striebro si určite preventívne kúpim, pretože som nešla po dobratí ATB na kontrolu (viem som blbá,a le teraz- asi pol roka po ATB je mi to už trápne a hanbím sa :)

sumec1977

RNG, vážim si váš názor ale dovolím si tento krát nesúhlasiť.
Vlastná skúsenosť, HP som už nemal ale zápal som stále mal... To dychovím testom nezistíte či je sliznica zahojená, to sa dá zistiť jedine "okom" a mne tie 3-4 ,minúty stoja za to aby som bol kľudný.

RNG

Nechapem, preco treba do cloveka strkat hadicu, ked na diagnozovanie helikobaktera staci dychovy test a pokial sa helikobakter nevynici, vzdy je moznost vzniku alebo nezahojenia vredov na zaludku.
A helikobakter sa da znicir aj potravinovymi doplnkami, nie len kombinaciou antibiotik. Pomaha brat 4 x 2 lyzice koloidnej striebornej vody(tak si to vyliecil napr moj brat, ked sa mu to vratilo par mesiacov po atb kure)
Pomoze aj zlucenina zinku pod menom PepZin GI, tiez aj zvysenie kyselin(H.p. znesie max PH 3) alebo branie monolaurinu ho tiez znici.

Megan

Na konci marca idem na gastro na kontrolu aj s vysledkom vzorky stolice, ktory mam zaniest na rozbor par dni pred kontrolou. Doktorku som si vybrala podla referencii od znameho. Bola fantasticka a ked som zvlada ja hadicu, tak ju zvladne kazdy... Tymto odkazujem vsetkym, ze netreba sa toho bat, je to sice neprijemne, ale tie 3-4 minutky sa daju vydrzat, stoja za to!!! Ale treba si vybrat aj dobreho odbornika, lebo ako mi ta moja povedala, hadicu vie do krku strcit kazdy...

sumec1977

Ak si budeš chcieť byť istá na 100% že už si sa zbavila HB. Tak sa pýtaj na hadicu 5-6 týždňov po dobratí ATB alebo cca 3 mesiace po dobratí ak už nebudeš chcieť hadicu ale budeš dávať vzorku stolice.
Je to štandardný postup ktorý by mali dodržovať všetci gastroenterologovia. Viem že to tak nie je tak ti to sem preto píšem, ja mám výbroného a tento postup je správny.

dana660xz

ahoj megan, ja som mala tiež helicobactera a keď som užívala antibiotiká, bolo mi naozaj na nič. lekárka mi povedala, aby som si jedno z tých troch liekov rozpustila vo vode, ale naozaj už neviem ktorý to bol. ale bolo to napísané aj v príbalovom letáku. skús preštudovať. a potom mi bolo už lepšie. treba podľa mňa vydržať a uľaví sa ti. držím ti palce!

sumec1977

Ono nie každý dobre znáša ATB, ja som sa preliečoval v decembri 2-kombináciou ATB + Helicid. Nemal som žiadne problémy keď nepočítam horkú chuť v puse. Treba zavolať lekárovi a možno skúsiť inú kombináciu ATB...