Výchovná facka

Príspevok v téme: Výchovná facka
Mini835

Úprimne, myslíte si že na vychovu detí alebo aj zvierat treba aj krik a facky bitku?? Napr. keď spravia niečo zlé, od čoho sa musia odnaučiť, čo nemôžu a tak. Podľa mňa výchova by mala ísť aj bez násilia, potom sú tie vzťahy aj krajšie, bez strachu. Čo je dobré na tom, keď to ten pes alebo dieťa prestane robiť, ale len so strachu čo by sme mu spravili ...

lost

pralinka89

ok, scenar cislo 1

ak by mi moje dieta povedalo, ze by ma udalo, ak na neho zdvihen ruku, IHNED v tom momente by som volal policiu, nech moje dieta eskortuju do decaku na 1 tyzden.

potom by som isiel za nim a spytal sa ci je to nauzaj cesta ktorou chce v zivote ist.

raz vidiet, lepsie ako sto krat pocut.

lost

ja som nemal ziadne facky (myslim ze ani raz, facky vobec) no a bitky taktiez nie.. mozno raz dva krat v CELOM detstve, resp zivote (som este v detstve? :D)

ono to neublizi, myslim si - skor bude dieta odolnejsie voci uderom (nieco ako boxer, alebo odolensjie voci zime, ak ho necham -20C vonku ! a nebudem ho balit do alobalu, aby chuda neochorelo)

ale ja osobne neplanujem dat ani jednu facku, fyzicky (ani psychicky :D )

namiesto facky by som mu to vysvetlil, no neviem - nemam scenar co zle vyviedol :)

pralinka89

tak dnesna mladez je otrasna tých by som bila od rana do vecera!!! ziadny ale absolutne ziadny respekt voci rodicom a nie to este k cudzim ludom! A to, že sa netresta v skolach je chyba! lebo decka možu ucitelke aj vynadat aj si robit co chcu a ucitel nemože ani len zle pozriet lebo hned sa staraju rodicia do toho a este si tých svojich nevychovancov zastavaju!!!! a ked to vidite tieto male decka ake su drze tak co to bude o par rokov?! Ja ked som dostala tak som vedela za co! dnes sa vam decka este budu vyhrazat vlastným rodicom že vas udaju za týranie tak akože kde sme???

Maji

mne rodicia namlatili, ked som spravila nieco zle... nehovorim ze to bolo casto, snazili sa vacsinou dohovarat ale aj tak som si to zasluzila a viac som ich respektovala... najviac si pamatam na vyprask od otca ked mnou plieskala puberta a som mu za to vdacna lebo som si uvedomila svoje nehorazne spravanie voci nim (aj sestre by sa sikla :D ) ...
presne to je chyba dnesnych matiek boja sa placnut svojmu uvrestanemu a papulnatemu decku po zadocku lebo je ,,ina doba,, a potom sa cuduju ze im musi nieco povedat 5x aby to spravil alebo ze sa s nimi neda normalne jednat... dnesna mladez je na zaplakanie, slovo respekt im nic nehovori...

ajajja

dana660xz, súhlasím. Syn má 10 rokov a po zadku som ho pleskla skôr symbolicky, keď bol menší. Teraz všetko riešim dohováraním, rozoberaním a vysveľovaním :) Myslím si, že tak predsa decko skôr pochopí, kde spravilo chybu, príp. čím ma tak naštval ako keby som ho zbila. A to mám doma od malička mimoriadne živé dieťa, s ktorým je teda veselo :) Jasné, že na neho skríknem, keď už je toho veľa, ale to sú skôr situácie, keď mu niečo poviem 5x a on nič :) Vtedy mám už nervy a niekedy tiež pocit, že mu jednu fuknem, ale, presne ako píšeš, je to len úľava pre rodiča ...

Minule mi kamoška rozprávala, ako malú zmlátila, lebo malá išla otvoriť okno a zhodila črepník na zem. Predtým niekedy zas napr. buchla do stola a vyliala čaj a tiež ju zbila. No toto sú presne situácie, za ktoré by som v živote neudrela dieťa, dokonca ani nekričala. Veď to predsa neurobilo schválne!